Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy szállodai felszolgálónak...

Egy szállodai felszolgálónak illik tudnia angolul/németül?

Figyelt kérdés

Egy vidéki (Dél-Pest megye) wellness szálloda hirdet felszolgálói munkakörben állást. Vendégként már voltam ott egyszer, és az a tapasztalat, hogy nyáron tele vannak és sok a német vendég. Gondoltam, hogy megpályázom, de sajnos nem beszélek idegen nyelveket.


(Én hibám, hogy képtelen vagyok megtanulni angolul vagy németül, de valahogy nem megy. Lehet, hogy a tanulási módszerrel volt/van baj, mindegy is már, a lényeg, hogy nem beszélek idegen nyelvet, és valószínűleg ez már így is marad, negyven felett már nehezen veszi rá az ember magát a tanulásra, főleg, amikor a mindennapi megélhetésért kell küzdenie, és két-három műszakban dolgozik, hogy enni adjon a gyerekeknek.)


Na, jól elkanyarodtam a témától. Szóval, a bizonyos hirdetésben azt láttam, hogy az idegennyelv tudást csak előnyként említik, nem pedig feltételként. Szerintetek érdemes megpályázni, vagy elég nagy blama lenne, ha meg sem tudnák szólalni egy vendég előtt?


2015. márc. 26. 13:02
 1/3 anonim válasza:

Mindenképpen fontos az idegennyelv (min. angol) ,de azért megpróbálhatod, mert ha felvesznek akkor annyira mégsem elsődleges náluk. Bár biztos előny ha beszélsz idegen nyelvet, mert egy szállodàban gyakran megfordulnak külföldiek. Azért sok sikert ,, hátha összejön ;)

jaaa. és figyelj oda arra hogy olyat ne mondj,hogy 'tudnák' mert nem kelt jó benyomást.

2015. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az angoltanárom mondta, hogy nincs olyan, hogy valakinek nincs érzéke a nyelvekhez, csak simán lusta, vagy kifogásokat keres és a nyelvtanulás nincs korhoz kötve.
2015. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Idegenforgalomban elvárják legalább egy, de inkább több nyelv ismeretét.


2. Olyan nincs, hogy valaki nem tud megtanulni egy nyelvet, legfeljebb nem igazán motivált.


3. A "negyven felett" meg végképp kifogás, és közel 60 vagyok, és most kezdtem ez angolul meg oroszul tanulni.


4. Ez az esti kikapcsolódásom a munka/család után.

2015. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!