Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha holnap...

Mit csináljak ha holnap lecsesz a főnököm? Hogyan jöhetnék ki ebből jól?

Figyelt kérdés

Van egy határidős feladatunk, ami eléggé megköti a kezünket, nehezen tudunk mellette mással foglalkozni, mind időhiány, mind technikai korlátozások miatt.

Mégis bejött egy külsős feladat, amivel mivel nagyjából új vagyok nem tudtam mit kezdeni és úgy gondoltam hogy mivel a határidős feladat fontosabb és amúgy is korlátozva vagyunk a munkában, későbbre halasztom.

A határidős meló tegnap lejárt, ma el is kezdtem vele foglalkozni, de kiderült hogy a külsős feladat megküldője már kiverte a hisztit a főnökömnél hogy nem jeleztem vissza, és a főnököm nem is a szemembe mondta hogy miért nem csináltam semmit, hanem megkerülve engem megírta körlevélben hogy én csak ülök a feladaton.

Holnap amúgy is mennék be hozzá más feladat miatt, de hogyan viselkedjek ha felhozza ezt is? Hogyan érvelhetnék hogy még jól is jöjjek ki belőle? Totál nem kezel egyenrangúként a többiekkel, pedig már ott vagyok egy pár hónapja, de hogy még a hátam mögött is kavar az már nagyon nem tetszik.

Abban hibáztam hogy nem kezdtem azonnal semmit azzal a melóval, de mikor meg más miatt megyek és azonnal intézkedni akarok akkor meg én vagyok a túlbuzgó, meg minek akarom megoldani ilyen hamar.

Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel? Minden tanács jól jönne most :S


2015. márc. 31. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
De miért halogattad ennyit? Persze pont én beszélek, aki mindent az utolsó utáni pillanatra hagy. De így jogosan mérges a főnök.
2015. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Részben mert nem dolgozhattam a rendszerben, részben meg mert nem tudtam kihez fordulni segítségért. :S

Annyira szeretnék jól kijönni belőle csak nem tudom hogy csináljam.

2015. márc. 31. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor észlelted, hogy nem tudod egyszerre végezni a két feladatot miért nem szóltál a főnöködnek?
2015. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert nem volt bent :/ Belátom hogy hibás vagyok ennek ellenére, nem ezzel van a gond, csak a kommunikációt akarom helyre hozni. Mondjuk ehhez ő is kellene, hogy ő is akarjon velem beszélni, ne másokon keresztül tudjak meg mindent. Hogy egyenrangúként kezeljen, értitek.
2015. márc. 31. 19:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem én lennék nálunk az egyetlen új, simán azt hinném, hogy ugyanott dolgozunk. :D

Nem a legjobb módszer, de ilyenkor vedd be a leszarom pirulát, bólogass amikor kell, a sértegetést engedd el a füled mellett. Bár te tudod mennyire meggyőzhető észérvekkel - nálunk attól csak rosszabb lesz, mert nem szeretik az "okoskodást." És nem sok olyat tudsz mondani szerintem, ami tényleg jó érv lenne, végülis tényleg hibáztál.

Aztán ha már nem te leszel az új és a számkivetett, akkor könnyebb lesz az ilyen helyzet. Reméljük. :)

2015. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem ebben a helyzetben az a legokosabb megoldas hogy bevallod hogy hibaztal! Meg mielott belekezdene a szamonkeresbe te elozd meg! Kerjel elnezest, biztositsd affelol hogy tobbe nem fog ilyen elofordulni es tudod hogy problemat okoztal stb. Meglatod, egybol lenyugszik hogy ha te mar elmondtal mindent amit o akart valojaban rolad mondani, o fog meg a vegen nyugtatni hogy ne izgulj nem is hibaztal akkorat. Hidd el ez a hozzaallas mar engem is sokszor kihuzott a csavabol!
2015. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
es oszinten mutasd ki hogy milyen halas vagy azert mert egy ilyen csapatban dolgozhatsz! Meglatod egybol maskepp fog nezni rad!!!
2015. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
bocsi most nezem az idopontokat, valoszinu lejart mar a megbeszeles, hogy ment?
2015. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi - egyenlőre legalábbis - átbeszéltünk pár munkát normális hangnemben. Ma inkább mással ordított ... :)
2015. ápr. 1. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!