Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet túlélni a munkané...

Hogyan lehet túlélni a munkanélküliséget?

Figyelt kérdés
Négy hónap után elküldtek a munkahelyemről, mert már nem kaptak utánam támogatást (ezt így a szemembe mondták)! Nagyon szerettem ezt a munkát, kedves kollégák, izgalmas munkakör, és a diploma megszerzése után, szinte azonnal rá is akadtam. De most totálisan elkeseredtem! Nem kapok semmit, egy forintot sem, tehernek érzem magam, és csak sírni tudok. Még csak egy hónapja vagyok itthon, de egyre jobban érzem, hogy nem bírom ezt! Én csak dolgozni akarok, hogy ne élősködjek másokon! Miért nem sikerül ez nekem? Miért vagyok ilyen szerencsétlen! Úgy érzem megbolondulok! Hogy lehet ezt túlélni? Már mindent sajnálok magamtól, mert úgy érzem, hogy nem keresek pénzt nem érdemlem meg, ezzel egyidejűleg, ha valamelyik ismerősöm áradozik, a munkájáról, meg tudnám fojtani az irigységtől!
2015. ápr. 2. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem csak te érzed így,én egy érettségivel,pályakezdőként keresek munkát,már fél éve lassan.

Tapasztalatom,kiegészítő papírom,nincs.

Így senkinek nem kellek.

2015. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Munkat kell keresni...
2015. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miből diplomáztál?
2015. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem mondod komolyan kedves 2-es. Egy hónapja mást sem csinálok, de mindenhova 3-5 év szakmai tapasztalattal keresnek embert!

Amúgy közgazdasági végzettségem van.

2015. ápr. 2. 10:01
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Mas lehetoseged nincs. Amugy meg nem mindehova 3-5 ev tapasztalattal keresnek ember, mert akkor egy palyakezdo sem tudna soha elhelyezkedni.


Keresgess, fogsz talalni. Nem kell bepanikolni.

2015. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Idegennyelveket beszélsz?
2015. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális jelentkező 28-30 év közötti férfi, 10 éves gyakorlattal, 4 tárgyalóképes nyelvtudással, tud akár traktort, űrhajót is vezetni (bár egész nap bent kotlik majd az asztala mellett), kiváló csapatszellemű, kreatív és és és és

Ha valamelyik hibádzik, a -többnyire- semmi tudású, sötét, aljas, lelketlen hr-es lealáz és elküld.

Ez így működik.

Próbálj meg ismerősök által valahova beférkőzni.

2015. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bár az ember azt hinné, a közgazdasági végzettséggel elég tág keretek között lehet mozogni (engem anno sokszor küldtek el azzal, hogy "nekünk csak jogászok és közgazdászok kellenek", én azt tanácsolom, ne ragaszkodj feltétlenül a szakmába vágó munkához (persze ez visszaüthet, ha nem szerzel gyakorlatot, egy idő után elavul a tudásod)

Én is olyan vagyok, mint te, 1 hónap álláskeresés után már nem tudtam tovább otthon ülni. Elmentem egy olyan munkahelyre, ahol "beugrónak" csak érettségi kellett, de rugalmas volt a munkaidő (gondoltam, hátha időközben találok szakmába vágó munkát is - kisebb dolgok össze is jöttek, egyszer hajszál híján egy komolyabb is). Ott elvégeztem egy újabb szakmai képzést, gyakorlatot is szereztem (igaz, nem az eredeti szakmámban). Az "új" szakmám is nagyon megtetszett, időközben erre alapozva saját vállalkozást indítottam, és nemrég jelentkeztem egy újabb, az "új" szakmámhoz kapcsolódó képzésre, amivel egy harmadik tevékenységi terület is megnyílik előttem.

Sokáig igyekeztem frissen tartani az "eredeti" szakmámhoz kapcsolódó tudásom, de ma úgy tekintek vissza az egyetemi tanulmányaimra, hogy sokat tanultam belőle (elsősorban hozzáállásban, prezentációban, munkamódszerben), de nem valószínű, hogy azon a területen fogok valaha tevékenykedni - bár sose lehet tudni:)


Ha viszont mindenképp az eredeti szakmádon belül akarsz maradni, akkor azt mondom, 1 hónap az semmi! Akár egy évig is próbálkozhatsz. Jelentkezel az összes szóba jöhető állásra, közben meg valamilyen téren továbbképzed magad (pl. nyelvet tanulsz)

2015. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is megszívtam a közgáz diplomával, Kérdező :( Azoknak vannak jó esélyeik akik az alapképzés után egyből lenyomtak egy mesterszakot. Sajnos én nem engedhettem meg magamnak :( Szívtam/ok is mint a torkosborz.
2015. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok: Még annyit, hogy azóta az angol mellé szereztem egy felsőfokú német nyelvTUDÁST (nem csak bizit) plusz hollandul tanulok. De mire ezekre lehetőségem nyílt, eltelt pár év a diploma óta (pénz nélkül nincs tanfolyam, márpedig egyedül tanulás soha nem hozza azt az eredményt, mint a konkrét nyelvtanfolyam és tanár, ha már B2/C1-es szintekről beszélünk, nekem ez a véleményem.) Talán gyere ki külföldre valahogy, én is kint élek.
2015. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!