Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne -így- könnyebben...

Hogy lehetne -így- könnyebben túlélni a munkahelyi 8 órát/nap?

Figyelt kérdés

19 vagyok, és iskola mellett elvállaltam egy diákmunkát, és napi 8 órát kell a munkahelyen lenni..És olyan sok ez..Legalábbis olyan soknak tűnik.. Esetleg aki már régóta évek/évtizedek óta folyamatosan nyomja ezeket a megalázó (mert sajnos az) 8 órákat, hogy tudja túlélni? Egyszerűen amikor ránézek az órára, és 10 óra..és tudom, hogy csak délután 4-kor végzek, legszívesebben azonnal felmondanék..A tetőpont már csak akkor jön el, amikor a munkatársaim is elkezdik játszani az agyukat, vagy beszólnak valamit, vagy a hátam mögött kibeszélnek. ÉS..ők mind felnőtt munkások, én vagyok az egyedüli diákmunkában lévő, csak tényleg olyan nehéz túlélni. nem bírom..Az már csak mellékes, hogy nincs ebédszünet, inni sem lehet, nincs óránként 5 perc, vagy csak 1 fél óra ebédszünetkor, (NEKIK IGEN!) egyik nap volt egy hívásom, ami miatt kb 4 percre leálltam a munkával, és olyan szúrós szemmel néztek rám, hogy...olyan megalázó.

A helyzet az viszont, hogy pénz meg kell, nem mondhatok fel, mert akkor a diákszövetkezet sem alkalmazna többé. :(

aki tudna adni 'túlélési' tanácsokat, ne tartsa vissza magát..!! köszönöm


2015. febr. 17. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Függ attól milyen tipusú munkát végzel.

Én is uganigy 19 évesen kedztem el 2014 őszén dolgozni, fast-food láncnál, nekem is elég furcsa volt, főképp hogy nagyon gyereknek éreztem magam.

Körülöttem is mind felnőttek voltak, vagy érettebbek, nagyobbak nálam... olyan fura volt.

A tetőpont az volt mikor velem együtt egy gyermekes anya dolgozott (nem is egy hanem kettő) és nem éreztem velük semmilyen közös témát...

Meg nálam nehézségeket okozott a nyelv, mivel Romániában lakom, én magyar vagyok (tudok románul is, de nem anyanyelvi szinten...).

Végül felmondtam mert már nagyon kényelmetlenül éreztem ott magam.


Ha megteheted halgass zenét meló közben. Mondjuk én sajnos nem tudtam...

Én általában álmodozós üzem mdóba váltottam, igy zártam ki mindent magam körül. Bevált amúgy :)

2015. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Szinten szopoagon vagyok, en a nagy oregeket kerdeztem, de csak kiternek a valasz elol, vagy a dollarjelek lebegnek a szemuk elott. En tudok kozben netezni, meg zenelni most, de igy is sirni tudnek.


mi a munka, h ennyire kivagy?

2015. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, mentek a zöldek.

fizikai munka, állandóan pakolni kell 8-16 óra között. korábban felnőtt végezte ezt a munkát, (felnőttbérért) én 529 / órát kapok. Mióta itt vagyok, már újabb embert tettek ki, így rám is több feladat jut.

És tényleg annyira nem lehet bírni, minden nap úgy megyek haza, hogy nem bírom, fel akarok mondani, de ezt nem tehetem, ahogy írtam is..:(

mindazokért kiket 8 órába szívatnak melóhelyen..egy egy gyertya égjen :/

2015. febr. 17. 21:38
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Na drágám, azt kell, hogy mondjam..az élet szar.

Gondolom lány vagy, de ez most mellékes, bár ebben az esetben "talán" megsajnállak..vagy mégsem..


19 éves vagy, bizony vannak kötelességeid, és ha hiszed, ha nem, hozzá fogsz szokni egy idő után, 1 hónap 2 hónap 3 hónap és már 1 év 2 év 3 év és már rutinná válik az egész, bemész dolgozni, megcsinálod a munkád, hazamész.

Ennyi.


Az óránkénti 5 perc szünet reális, tudtommal nincs törvénybe iktatva, kivétel a rokkant munkakörben alkalmazottaknál, bár ezt lehet rosszul tudom.


Szünetet kötelezőek kiadni, ez lehet 30-40 perc, illetve arra is "kötelezhetnek", hogy ezt ledolgozd (mert bizony, van olyan munkahely, ahol le kell dolgozni a szünetet)

Arra viszont nem kötelezhetnek, hogy x ember munkáját megcsináld, kérhetik..de nem kötelezhetnek rá, bármikor jogodban áll megtagadni a munkavégzést, bár ez egyéb következményekkel jár.


De valóban sokat segítene, ha leírnád, mit is kell dolgoznod.


(mielőtt megvádolnátok azzal, hogy látatlanba írok erről, 16 éves korom óta dolgozom, rendszeresen iskola mellett is, nappali tagozatoson, éjszakás-délutános műszak egyaránt, mellett természetesen rendszeresen bejárok iskolába is, felkészülök, ezt csinálom már 5 éve..lassan 6, az éjszakázást viszont csak 3 éve..és igen, kedves kérdező, a szükség nagy úr)

2015. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a kissé ellenséges és kevésbé tanulságos válaszod, feltehetőleg ugyanolyan hárpiává változol majd, mint a mostani főnökeim. ment a piros :)
2015. febr. 17. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Isten hozott a munka világában! Sajnálni nem tudlak, mert mindenkinek ilyen az élet. Bocs, de ha nem milliomosnak születtél, akkor ez vár rad még kb 40 evig. Szokj hozza. Az élet nehéz, es sz.a.r felnölni. Ismered a mondást: megszoksz vagy megszöksz. Választhatsz!
2015. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszod ! :) sokat segített !!

ment a piros természetesen :)

2015. febr. 17. 21:53
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Férfi létemre elég nehezen változok hárpiává, vagy egészen más az evolúcióról alkotott elképzelésünk.


Amint látom, te egy fiú vagy, mert férfinak erős túlzással sem neveznélek.


Igazán sajnálom, ha a hozzászólásommal megsértettem az érzékeny kis lelkivilágodat, nem állt szándékomban..(vagy mégis, már nem tudom)


A munkatársaid valószínűleg azért "játsszák az agyukat" mert a jellemed ezt a fajta viselkedést váltja ki, amiben így látatlanban igazat is adok nekik, hiszen egy némileg negatív de építőjellegű kritikára efféle módon reagáltál.


Őszinte leszek, nem tudom mire számítottál, sajnálatra?

Azt ne itt keresd...de legyen számodra ez egy tanulság, amit most csinálsz...tanulj.


De egy kis biztatás, lesz ez még rosszabb is :)


Na, erre is mehet a piros kéz, kishaver.

2015. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos jelenleg ez van, most írjam azt hogy 8 óra az semmi, vannak rengetegen akik 12-15 órákat húznak le megállás nélkül? De gondolom ez nem vigasztal.

A felnőtt élet erről szól ,minden nap várod hogy leteljen a munkanap aztán irány haza és ott pihenhetsz . Egy két nap szabadság egy héten akkor elvacakolsz otthon, csinálsz programot ,aztán kezdődik elölről minden a sírig.


Másik lehetőség hogy csinálsz valami vállalkozást és ha nem buksz bele feltörsz. Vagy keresel valami alibi lébecolós munkakört, felverekszed -nyalod magad a főnökségig. Akkor lehet hogy még szeretni is fogsz bejárni,mert semmi töredék melóért busás fizetésed lesz.

2015. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Lehet az evek szama szerint 19 eves vagy, de agyilag csak egy 10 eves nyafogo, picsogo kisgyerek. Majd ha agyilag felnottel talan majd akkor foglak sajnalni, addig nem. Nyugodtan sirj a veled egykoru pajtasokkal, a munkatarsaid meg jobban fognak szivatni, ha igy viselkedsz. Nolj fel, sz.a.r az elet ez van. Szokj hozza. Es nyugodtan osztogasd a piros kezecsket bogaram, mert sajnos az igazsag faj, es neked soha nem fog tetszeni!
2015. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!