Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó fizetés itthon vagy még...

Jó fizetés itthon vagy még jobb külföldön?

Figyelt kérdés

Jelenleg elég nagy dilemma előtt állok.

Szoftverfejlesztőként dolgozom itthon nettó 550-600 körüli összegért. Ez nagyon jó fizetés, minden igényemet ki tudom belőle elégíteni, nincs is semmi gond.


De jött egy külföldi munkalehetőség, ami átszámítva nettó 3.5-4 milliós havi fizu lenne. Nyilván kint magasabbak az árak (főleg a lakhatás), de azért ez összehasonlíthatatlanul több pénz lenne.


Akiknek meséltem, mind azt mondták, hogy fogadjam el a külföldit, gyűjthetek egy csomó pénzt, aztán majd utána hazajövök, és veszek belőle autót/házat/nyaralót bármit. Igen ám, de nekem annyira nagy kedvem nincs kimenni. Itt vannak a barátaim, a családom, és őszintén megmondva nagyon szeretem ezt az országot. :) Mármint a tájakat, az ételeket, italok stb. Más lenne a helyzet, ha rosszul keresnék, de így nekem ez tökéletes itthon. Csak kérdés, jön-e máskor is ilyen külföldi lehetőség.


Szóval nem tudom hogyan kéne döntenem.

Ész: Külföld

Szív: Itthon


Ész vagy szív?


2015. ápr. 7. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Én tényleg nem szeretnélek téged megbántani, de valami nem stimmel odabenn a fejedben ha szereted ezt az országot.
2015. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak abban az esetben mennék,ha a pénzen kívül többet adna a lehetőség.Gondolok itt a nyelvtanulás,megismerni más országot,tapasztalatot szerezni stb...

Amúgy nem vonzana a lehetőség,csak a pénz miatt.

5-600e-ből vígan megél egy 4 tagú család is.

Nem vonz a még nagyobb ház ,még nagyobb kocsi ,még több akármi.Szóval nekem az ész és a szív is itthon maradna.

2015. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vedd figyelembe a céljaidat. Mit szeretnél elérni? A külföldi munka csak a pénz miatt vonzó? Mik a terveid a pénzzel? Szükséged van-e rá? Mi marasztal (a felsoroltakon kívül)?
2015. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

550-600 nagyon jó fizunak számít, abból még itt is könnyen meg tudsz élni, 4-5-6 tagú családdal is. Ráadásul itt könnyen kiismered magad, itt vannak barátaid,családod stb. Most elmennél külföldre egy időre, majd visszajönnél, a mostani barátaid 70%-a szerintem azt se tudná ki vagy. Plusz még ott beilleszkedni, megismerni a tájat stb. Nagy meló lenne.

Ha tájat akarsz látni, pár hónapig gyűjtöd a fizut és simán kimész nyaralni bárhová. Nyelvet itthon is tudsz tanulni.

Mondjuk itt a társadalom nagy része, nem minősíthető, ebben külföld sokkal jobb. De mindent összevetve szerintem szív. Maradj.

2015. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok,az elsőnek írom:

Szia!Ne szólj le másokat,mert szeretnek itt élni!

Van néhány nálunk magasabb színvonalon élő ország és hasonlítgatni magunkat hozzájuk értelmetlen.Hidd el a legtöbb ember havi 500 ezerből se élne jobb életet,úgy értem,hogy boldogabb nem lenne.Nyilván a filléres napi gondok megszűnnének,de csak azért elvágyni ,hogy a pénz a soknál is több legyen,mint a kérdező esetében szerintem értelmetlen.

Jó dolog kipróbálni magad külföldön,megismerni más kultúrát,nyelvet tanulni,világot látni,megérezni,hogy milyen,ha marad a hónap végén pénz a zsebedben.Vagy megengedni olyan dolgokat magadnak,amitől csak az alacsony fizetés tart vissza...

De az emberek többsége a lottó ötössel se lenne boldogabb,mert a szükségletein felül költene,csak hogy legyen...Minek?

Igen elmennék,ha a boldoguláshoz nincs más út vagy ha akarnék egy jó tapasztalatot szerezni.

Lehet,hogy jobb is lehetne,mint itthon és sosem vágynék haza.DE!Amit hátrahagynék,a család a barátok,ismerősök,minden,amitől jó itt lenni,az évtizedek alatt alakult ki körülöttem.Ilyesmit újraépíteni egy másik országban ,ha nem is képtelenség,de hosszú idő és ami itt maradna mindig hiányozna.

2015. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De itt felnőtt emberek életét a barátok határozzák meg. Ez a baj! Mindenki azzal foglalkozik, hogy itt vannak a barátai. Mindenki szanaszét megy már, most kövesse nyomon az ember a barátait? Na mindegy! Lehet titeket nem tenne boldoggá a lottó, biztos itt mindenki vígan elél a fizetéséből, de hát nem vagyunk egyformák. Amúgy itt nem csak a pénzről van szó, hanem ennek az országnak a mentalitásáról is. Vége van Magyarországnak!
2015. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért,a te életed mi határozza meg?

Milyen kocsiban ülsz,mekkora kecóban gubbasztasz a szekrény méretű házimoziddal vagy hány armani öltönyöd lóg a szekrényben?

100 ezerért melózok egy ügyfélszolgálaton,egy panelban lakom,94-es autónk van és nem az bánt ,hogy nem egy villában élek vagy egy Q7-esben furikázok,hanem az ,hogy lehetne kicsit jobb az idő,hogy mehetnénk pecázni vagy túrázni,kint aludni egy hálózsákban az erdőben...

2015. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp megérné kimenni, fél évre, vagy egy egészre, tapasztalatszerzés, nyelvtanulás, kapcsolatépítés céljából. A családdal és a barátokkal tudod tartani a kapcsolatot ugyebár, 2015-ben, sőt, ennyi pénzből még azt is megteheted, h 2-3 havonta hazaugrasz egy hosszú hétvégére.

Amelyik barátság ezt nem bírja ki, az nem is igazi barátság.

2015. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát nem lógnak nálam armanik a szekrényben, meg nem furikázok semmivel, mondjuk a hely ahol lakok mondható akár villának is mert átlagos felülinek számít itt az országban, ez lenne az amit sajnálnék itt hagyni, nem a barátaim, mert a barátok is mindenfelé vannak már, és fordított esetben lehet őket sem érdekelném mert leszarnának. Nem maradnék itt azért mert itt vannak a cimborák akikkel mehetnék bulizgatni. A gyereknevelés fontosabb.
2015. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként van akinek vannak tervei, nem elégszik meg szaros 100000 Ft fizetéssel, meg egy rossz ócska panellakással meg egy roncs autóval. Van aki kimegy mert kereshet többet is, nem vegetál itthon és nem csak sír hanem cselekszik. És nem a kis barátai irányítják az amúgy is üres csóringer életét.
2015. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!