Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik hogy a volt munkaadóm...

Létezik hogy a volt munkaadóm postai úton küldi el a munkabéremet? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

2 napig dolgoztam ott, felvettek papírt írtam alá, adatok stb. a szokásos. A munkaszerződésre várni kellett az még nem jött meg. Mikor felmondtam kérdeztem, azt mondta a megadott címemre küldik a papírokat, meg a munkabért. Nem adtam meg bankszámlaszámot, nem került rá sor, egyből bedobtak a mélyvízbe dolgozzak csináljam a papírok később.

Létezik egyátalán ilyen hogy munkabért postai úton? Vagy telefonálgathatok? Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. ápr. 8. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Létezik, és egy normál dolgozó kérheti is.

De a papírokat elvileg az utolsó napon a kezedbe kellett volna nyomni.

2015. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik.


Példa: Budapesti cégnél dolgoztam,de Szolnokon voltam kihelyezett oktatóként,külsős cégnél. Bankszámlám nem volt,így kértem,hogy a lakcímemre postázzák és anyám vette át. Legális.


A papírokat sem kell utolsó nap kapnod,hanem amikor a helyi személyzetis megcsinálja. 1 nap-1 hét.

2015. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta a nő hogy öt munkanapon belül kell történnie! na most ugye húsvét volt, ma telt le a hatodik munkanap. A postás már volt itt, nem keresett. Most telefonáljak, várjak? Meg ez hogy történik? Jön a postás becsenget és ad egy csekket meg leszámolja a pénzt? Volt már ebből gondom előző munkahelyen, papírok egy héttel később megjöttek, de a pénzért még egy hétig telefonálgattam, végül egy ismeretlen hívott fel valami szöveggel hogy jajj azért nem küldték mert elírták a bankszámlaszámot, javítsuk. Mondom meg se adtam, végül megkapta és aznapra meg is volt a pénz. Első válaszoló, a harmadik munkanap megkezdése után pár órával jöttem el egyéb okok miatt, műszak közben, nem nyomtak a kezembe semmit mondták hogy pápá. Vélemény? Ne fikázzatok pályakezdő vagyok!
2015. ápr. 8. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
A papírokat kötelességük a távozás napján a KEZEDBE adni - persze normál körülmények között, vagyis akkor, ha aznap bemész érte az irodába. Ezt szeretik elbliccelni, és akkor valószínűleg postán kapod (ha kapod) - amikor jön.
2015. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát ha esetleg még nézi valaki a kérdést akkor...

Telefonáltam. Azt mondta papírokat küldik a címre meg a munkabért is, de megérdeklődi mi van velük...hát ezt nem nagyon hiszem hamar rámtették. Egy kérdés még, már feltettem fentebb de nem kaptam rá választ.

A bér kifizetése postai úton, hogyan?

Becsönget a postás tessék a papírok és egy csekk írjam alá aztán táskából leszámolja? (nem nagy összeg 10e alatt van, de a mai világban minden forint számít és kellene az a kis szarpénz is!) Köszönöm a választ!

2015. ápr. 9. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Végül megkaptad?
2015. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A postás nem hozza ki a pénzt már elsőre sem, csak cetlit dob be, hogy nem talált téged. Aztán bemehetsz a postára és felveheted a pénzt.


Megkaptad már?

2015. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!