Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanulószerződéssel meddig...

Tanulószerződéssel meddig vagyok köteles dolgozni az adott munkahelyen? Ameddig le nem zárják az iskolába az évem, vagy ameddig él a szerződés?

Figyelt kérdés

Duális képzésben tanulok vendéglősnek, és két hét múlva ballagok. Mindenki mást mond azt illetően, hogy meddig vagyunk kötelesek elvállalni napokat a gyakorlati helyen. Az osztályfőnök szerint, ha megkaptuk az év végi bizonyítványokat, amiben le van írva, hogy "vizsgára bocsátható" akkor onnantól kezdve nem kell bejárni. Egy másik intéző tanár szerint a vizsganapok kivételével még májusban is végig kell dolgozni.

A gyakorlati helyen viszont még nem mondtak semmit, szerintem ott a főnököm arra számít, hogy ameddig él a szerződésem, addig ott fogok robotolni ( június végéig).


Szóval ti mit tudtok erről? Ez első vizsgaidőpontom május 15, a szóbeli és gyakorlati május végén lesz.


2015. ápr. 13. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
vagy ameddig él a szerződés
2015. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ameddig él a szerződésed, hiszen ezért van benne a szerződésben
2015. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Melyik suliba

jársz ?

2019. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen az a

"vendéglős" képzés?

2019. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amíg le nem ment

a kötelező óraszám

2019. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ó, már jópár ève ennek a kèrdèsemnek, már règ elballagtam :D

Hivatalosan vednèglátás szervező ès vendèglős a szakma megnevezèse, ès azt jelenti, hogy kaptam kèpzèst-tehát dolgozhatok- szakácskènt, pincèrkènt, pultoskènt, ès vezethetek vendèglátó egysèget.

Az iskola lènyegtelen, mert már sok helyen van ugyan ilyen kèpzès, ugyan így duálisan.

Utolsó: sajnos nem nagyon èrdekli az èttermeket hogy mennyi a tanuló kötelező óraszáma, voltak olyan osztálytársaim akik olyan gyolakorlari helyet fogtak ki, ahol a nyári gyakorlat idejèt is majdnem megtriplázták, ès behívták őket dolgozni iskolahèten dèlutánonkènt is. Ja ès egy fillèrrel nem kaptak többet a kötelező minimumnál.

2019. febr. 1. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!