Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban lényegi különbség...

Valóban lényegi különbség hogy egy alkalmazott a főnöknek vagy a főnökkel dolgozik?

Figyelt kérdés

Egy karrierelőadáson hallottam, hogy egy főnöknél alapvető hogy az alkalmazottai nem NEKI hanem VELE dolgoznak. Ez szemléletbeli kérdés.


Ha vele dolgoznak akkor azt jelenti közös hajóban ülnek egy közös cél elérése érdekében eveznek.

Együttes munka ha persze halad a szekér akkor az a dolgozónak is jó, mert őneki is jut a haszonból.


Ha neki dolgoznak, akkor az olyan lenne mint a mi főnökünk? Ott ül a képzeletbeli trónján fenn a magasban, a földi halandók közé nem ereszkedik, a dolgozók az ő alattvalói, akikekkel kizárólag szűk parancsszavakkal és utasításokkal lehet kommunikálni, alap felállás hogy „ez van ha nem tetszik elmész”. Ha rossz napja van az élő fába is beleköt, mindenki hibás mindenért, ha van rajta sapka azért ha nincs rajta azért.


A dolgozónak a fizetése szerinte nem jár, hanem örüljön hogy kapja, ha késve hát késve, de a dolgozó ne merjen szólni mert „keresünk a helyére mást már holnapra”. A szabadság se jár, majd megy a dolgozó szabira „ha én engedem”. Ha nem engedi, akkor nem megy.


Hetente halljuk, hogy „kirúgom az egész bandát ahogy van”.


Ez lenne a „másik” főnök?


2015. ápr. 15. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez a "másik", aki szakmailag nem rúg labdába, emiatt felemás érzései is vannak és nem tud mást tenni, mint fenyegetni. Ugyanakkor a beosztott egyéni teljesítményét gátlástalanul kisajátítja, mert az "neki jár", hiszen ő a főnök.
2015. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
inkább mondjuk úgy, hogy a neki féle az a főnök, a vele féle pedig a vezető...
2015. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mondjuk itt minálunk a főnököt csak rusztikusan vadparasztnak nevezzük.

tudjátok az a fajta aki nem húzza le a klotyót maga után mondván majd jön a takarító és takarít. azért tartjuk hát nem?

bunkó paraszt röviden.

2015. ápr. 15. 14:24
 4/4 anonim válasza:
Nálunk 2014.dec.01-el volt főnökváltás. Az előző főnökömNEK dolgoztam, a mostanival EGYÜTT DOLGOZOM. Amíg nem tapasztaltam meg a különbséget, addig nem is gondolkoztam el rajta. Tehát én saját tapasztalatomból azt mondanám, hogy igenis van olyan, hogy "neki" vagy "vele" dolgozol. Szerintem képtelen lennék tisztességesen és érthetően megfogalmazni a különbséget, egyszerűen csak érzem, hogy sokkal jobb így, maga a munka is gördülékenyebben megy, holott feladatköröm még bővült is az új főnök munkába állása óta!
2015. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!