Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire szabályos, hogy a...

Mennyire szabályos, hogy a munkahelyemen a portán le kell adni a telefont, és műszak végéig nem tudom használni?

Figyelt kérdés
Adminisztratív munka, közszféra. Nem vihetünk be telefont, le kell adni a portán, aztán páncélszekrénybe kerül. Engem annyira nem izgat, de kollégám műszak végén tudta meg, hogy a fiát elütötték, és küzdenek az életéért éppen. Mikor bekapcsolta ott volt vagy 20 nem fogadott hívás.

2015. ápr. 17. 11:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Miféle munkahely ez? Motoznak? Ez elég durva, az autóbalesetet órákkal később megtudni is nagyon megrázó. Bármi adódhat, bármi történhet, azért van a mobil, hogy ilyen esetekben el lehessen érni az embert.


Én ilyen helyre nem mennék dolgozni az fix. Persze az ember Orbániában nem vállogathat, mert különben mehet közmunkásnak, de azért ez eléggé gáz.

2015. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Én egy rövid ideig Penny Marketben dolgoztam és ott is le kellett adni a telefont, sőt még a pénzt meg az utalványokat is műszak elején. Ez engem nagyon zavart, egyrészt azért, mert anyám beteges, húgom elég balfék és lépten-nyomon összetöri magát, a férjem meg közlekedésben dolgozik, másrészt, mert hiába pályáztam más munkahelyeket (nagyon utáltam a Penny-t, senkinek nem ajánlom), persze hogy akkor hívtak volna, amikor épp dolgoztam.

Sőt, ott még vonalas telefon sem volt, a bolti telefon is mobil volt, amit nem szabadott kiadni senkinek.

2015. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
65%
Szabályos ha olyan helyen dolgozol ahol nem publikus iratokkal dolgozol pl. személyes adatokat, banki adatokat tartalmaz. Azért van, hogy ne fényképezhesd le ezeket, hogy visszaélhess velük.
2015. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálam ilyet mondanának a cégnél, hogy le kell adnom a telefonomat, mert munkaidőben nem lehet nálam, hát 5 percen belül már a főnöknél lennék és azonnali hatállyal felmondanék, hát tudják kivel szórakozzanak. Mi van ha történik valami és nem tudnak elérni?
2015. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

13: igen, találkozok bizalmas iratokkal is. De be van kamerázva az iroda, ahol vagyok.


Feszített munka folyik, nem is lenne idő telefonálgatni. De ha valaki azért keres, mert nagy baj van? Mint kollégámat... fel akart mondani, de letett róla. 2 évig volt munkanélküli.

2015. ápr. 17. 13:22
 16/31 anonim ***** válasza:
38%
Be van kamerázva az iroda? Jesszus. Minden elismerésem a tiétek. Ha nálunk ilyen megtörténne, óriási botrány lenne belőle, az biztos. Mi már azért is húzzuk a szánkat, ha sürgős munka van és nem mehetünk le a pihenőszobába biliárdozni, pihenni, vagy egy órát aludni, ha elfáradtunk a munkában.
2015. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

+ véletlenül felbontott az egyik kolléga egy tiltólistás levelet (=olyan, amiben valószínüleg minősített adatok vannak)akkor közölték, hogy mindenki C típusú átvilágításon fog átesni, meg kaptunk egy papírt, amire le van írva, mivel jár az államtitok megsértése. Szerencsére ebből nem lett semmi, csak egyik nap jött az egyik nagyfőnök megnézni, hogy dolgozunk. Egész nap bent volt és jegyzetelt.


De ha ekkora szigor van, akkor minek ez a szadizás a telefonnal? Egyből kiderülne, ha valaki adatot akarnak lopni. Egy kiaszott börtönnek érzem ezt a helyet, de nem nyafogok, nekem 1 évig nem volt munkám és már majdnem beleőrültem. 2 diplomám van, de kitörölhetem. Van olyan kolléga, akinek érettségije van csak.


Mondjuk érdekes. Ez egy bizalmi munkakör, és mindenkit felvettek, aki szó szerint bejött az utcáról.

2015. ápr. 17. 13:40
 18/31 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de mi ennek a helynek a neve? Most már fúrja az oldalom a kívácsiság.
2015. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Ha megfizetnék, akkor nem szólnék de nettó 80-ért nem sokáig viselem ezt el. Inkább 3 műszak egy gyárban. (De oda a diplomáim miatt fel sem vesznek alapból...)
2015. ápr. 17. 13:43
 20/31 anonim ***** válasza:
Én meg azt szeretném megkérdezni, hogy milyen diplomáid vannak, ha ilyenre kényszerülsz?
2015. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!