Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem nagyon tudok miről beszélg...

Nem nagyon tudok miről beszélgetni a kollégáimmal, valami tipp?

Figyelt kérdés

Mindenki dohányzik-én nem

Egészségesen táplálkozom-ők nem

Munka után sörözőbe mennek-én nem

Nem egy az érdeklődés-mit tegyek?


2015. máj. 5. 20:53
 1/2 yuda ***** válasza:
25%

Valójában, már a kérdésedben is negatívan állsz hozzájuk.

Kicsit olyan, mint hogy szeretnéd is, meg nem is. Igaz? :)


Miből gondolom?

Onnan, hogy minden kérdésedben azt sugallod, miért nem lehet velük beszélgetni és meg sem próbálsz valamit kitalálni, hogy viszont hogy lehetne.

Másként fogalmazva az árkot ásod velük kapcsolatban és meg sem próbálod a meglevő árkokat temetni, hanem inkább mélyíted.


Benned van a hiba, ezt azért gondolom sejted, csak nem tudod mi lehet az.

Keresd a közös pontokat.

Nem kell kimenned dohányozni velük, sem sörözőbe, és azt sem hiszem, hogy egész napotok a kajálásról szól.


Nyilván nem ismerem őket, de a beszélgetések legtöbbször nem kitaláltak, nem előre megtervezettek, hanem spontán alakulnak.

Valójában az ember lelkéből, gondolkodásából, alkatából, személyiségéből, illetve ezekben keletkeznek gondolatok jönnek ki és csak úgy spontán elkezd beszélgetni.

Valami valamiről eszedbe jut és mondjad. Annyira nem bonyolult ez, mint próbálsz vele kínlódni. :)

Viszont ha rágörcsölsz, akkor tovább mélyíted az árkot. Legyél lazább.

2015. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Ez a 3 dolog elég sablonos,ebből hogy vonod le,hogy semmi közös érdeklődés nincs?


Én jobbat mondok.

Volt egy kolléganőm/kb 2 éve amikor gyárban dolgoztam/

Dohányzik-én nem

Nagyszájú,beszólogatós-én nem

Középpontba szeret lenni-én nem

Kicsit lusta-én nem

Anyagias-én nem

Közvetlen-én nem

Ő csinosan öltözik,szexis,szép,nőies-én jól öltözködöm,de átlagos külsővel rendelkezek,mellem extrának mondható de ennyi.

Kb mindenben totál ellentétek vagyunk.Én egy kutyamániás lány aki nem riad meg egy kis szőrtől,már munkámból adódóan sem,ő meg egy kicsit miss, utálja a szőrt,szöszt de még egy szőr szál miatt is képes levetetni a nadrágomat és ad egy másikat.Tisztaság mániás is. Én meg szeretem a rendet,de azért egy kis szőrtől nem kapok infarktust :D

Mégis legjobb barátnők lettünk és ez is csak egy pár dolog ami különbözünk :D

Lassan két éve,hogy barátságunk törhetetlen!!


Elhitted volna ennyi különbség ellenére,hogy remek a barátságunk??


Ezer millió téma van amiről lehet beszélni és akár egy-egy dologban mint vélemény is lehet beszéd téma.


Én nekem szinte csak dohányzós ismerőseim vannak,de sosem gátolt abban az anticigisségem ,hogy most én ne menjek ki velük. Poénkodni szoktam,-na adjatok egy slukkot. És már nyújtják oda én meg mondom jajj de hogy is :DDD


Az első jól leírta,hogy negatívan állsz hozzá.


Legyél pozitív.Kísérd ki őket vagy ott bent,ebédszünetben vagy vmikor menj oda vkihez és kérdezősködj,mióta dolgozol itt,szereted blabla, kollégákkal a munka a legnagyobb közös téma átlagban. Én se vagyok egy nagy ismerkedős,de még nekem is sikerült a gyárban ismerkedni :)


Mondjuk tény,hogy ahhoz a többieknek is érdeklődőnek kell lennie,hiszen a régiek szokták az újakat kikérdezni,onnan meg lehet spannolni :)


Hajrá!

2015. máj. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!