Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi terror? Lehet...

Munkahelyi terror? Lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés

A férjemről van szó. Egy nagy mezőgazdasági cégnél dolgozik, annak is növénytermesztési ágazatában, amolyan mindenes. Ha kell traktorozik, gépeket felügyel, füvet nyír stb. Szereti a munkája jellegét, de a vezérigazgató, aki minden reggel az eligazításra megy be,(ahol megmondják ki mit csinál aznap) mindig lealázza a többiek előtt. Sosem elégedett semmivel amit csinál, elmondja mindennek, szó szerint piszkálja. Csak őt, pedig igazán lelkiismeretesen végzi a dolgát,a kollégái is gyakran őt kérik ha választhatnak egy egy munkára maguk mellé, mert jól és szívesen dolgozik. A vezér meg a legtöbb gépről azt sem tudja micsoda, de szerinte így meg úgy csesz el mindent a gépekkel. A többiek is egyre kevésbé értik miért őt pécézte ki, sőt volt munkatársa aki a közvetlen főnöküknek meg is jegyezte ezt, de ő meg a vezér fia, így (gondolom ezért)az se tett semmit. Én magam is voltam kinn múltkor a telepen, egy papírt bevinni, s megdöbbentem hogy a párommal többedszerre nyíratta le ugyanazt a hatalmas területet, mert sosem elég alacsony neki a fű, holott már a földet kapja fel a fűkasza. Ráadásul egész nap pihenés nélkül dolgoztatná, akkora területen ami több embernek se menne egy nap alatt, s ha nincs kész, akkor előadja a milyen rosszul csinálja a dolgát szöveget, persze mindig mások előtt, ha egyedül van vele, hozzá se szól. Már látom hogy ki van merülve idegileg, s fizikailag is, s szívem szerint mondanám hogy mondjon fel, de van egy kisbabánk és az én gyed-emből nehéz lenne élni amíg találna másikat. De szörnyű nézni hogy kikészíti ok nélkül, amikor például van ott egy ember, aki meg a másik ágazatból került át büntetésből de legtöbbször itt is alszik egy traktorban egész nap és azzal meg semmi baja.

Nem értem miért pont vele ilyen.Bocs ha ez inkább panaszkodás mint kérdés, de a férjem nemigen szereti ha mással beszélem ezt meg vagy kérek tanácsot, mert azt hiszem valahogy szégyelli, mintha képes lenne az a főnök elhitetni vele hogy tényleg ő a rossz, pedig egy egész vállalat látja hogy nem. Ő aga csak nekem mndja el mennyire bántja a dolog, s sajnos érzem rajta hogy egyre nehezebben viseli. Lassan 3 éve megy ez.



2015. máj. 6. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Nem köteles ott dolgozni. Keressen másik munkahelyet és kész.
2015. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A semmibe nem szabad felmondani, de keressen aktívan, és amint lehet, váltson! Sajnos a hülye főnökökkel nem nagyon lehet mit kezdeni, ott kell őket hagyni, amint lehet. Főleg, mert a sok stressz idővel kihat más emberi kapcsolataira is, pl. a házasságára.
2015. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen főnök soha nem fog megváltozni. Megoldás ,hogy ki kell lépni, vagy tűrni.
2015. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!