Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » SURGOS! Engdely nelkul hasznal...

SURGOS! Engdely nelkul hasznalhatok munkahelyen fukaszat?

Figyelt kérdés

a tortenet az h kozmunkan vagyok es azt akarjak rameroltetni h fukaszaval vagjak. viszont sosem probaltam fuvet vagni vele, nem ertek hozza sot felek is hasznalni...

Vedekezhetek azzal h ilyen konnyugepkezeloi akarmilyen papir nelkul nem eroltethetik ram a munkahelyen ezt a bozotvagot vagymit? szerintem torvenyesen egy gyorstalpalo tanfolyamra kellene kuldeniuk es csak azutan varhatnak el h en azzal a geppel dolgozzak. szerintetek?



2015. máj. 6. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem egy olyan bonyolult gép :D

Mutassák meg a használatát, de tanfolyam nem kell hozzá :D

2015. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és védőszemüveget használj mindenképpen. Ehhez ragaszkodj. Mert az apró, szálló fűdarabok belerepülhetnek a szemedbe. Mástól nem kell félni.
2015. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 acelsziv ***** válasza:
Nem védőszemüveg kell, hanem teljes arcot takaró plexi. Ehhez ragaszkodj. Amúgy semmi baj nem lesz.
2015. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem is az a problema h baj lehet. en felek tole egyszeruen! es emiatt nem akarok vagni vele! gondoltam ezzel vedekezhetek h en hivatalos papir nelkul nem hasznalom!

egy ferfi pl a stihl-t csak akkor hasznalhatta miutan 2 hetig jart oktatasra.

2015. máj. 6. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne csináld. Nem kötelezhetnek rá. Amúgy teljes arcot védő plexi ,kesztyű, füldugó ,zárt cipő és nadrág kell hozzá.
2015. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hat nem is csinalom, csak most en vagyok a szar kocsog, de nem szamit...

koszi a valaszokat :)

2015. máj. 6. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Kisgep kezeloi vizsga nelkul foglalkozasszeruen nem hasznalhatod, csak munkaidon kivul, sajat celra.

Ha van valamilyen egeszsegi problemad a sziveddel, akkor nem dolgozhatsz vele, mert a rezgese, foleg a regebbi, nagyobb ccm- eseknek megzavarja a szivmukodest.

Nekem is van otthon, en szeretek vele dolgozni, nem veszelyesebb, mint a hagyomanyos kasza. De fontos, h. Jol legyen beallitva a melleny, h. Ne a karoddal emeld a gepet. Viszont a terdeket biztos kikesziti, ha napi szi ten kaszalsz. Munkaugyi hatosagot kuldhetsz rajuk a vizsga miatt, de te tudod, megeri e.

2015. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem van vizsgám, és azért van, mert előírás volt. Élből ha semmilyen robbanómotoros kisgépkezelőid nincs, nem ismered a biztonsági szabályzatot! Nyilván újat mondok ilyenekkel, hogy az üzemanyagtöltés helyének 5m körzetén belül tilos begyújtani a motort, meg hogy legfeljebb 4 (lehet, hogy 5?) órát dolgozhatsz géppel egy nap, és egyhuzamban maximum 1 órát, legalább 15 perc pihenéssel (de lehet, hogy rosszul emlékszem, sehol nem tartják be igazából, tankonként pihenünk annyit, hogy elmúljon a hülye zsibbadás).


Meg szerintem a hidegindítás menete (szivató, rángatás míg egy-két fordulat hallhatóan robbanással sikerült, félgáz, rángatás, beindul, félgáz vissza...) is titok volt előtted. Szakma ez is, még ha nem is nagy ügy mondjuk egy falusi őssimsonosnak... :) Báááár, szokták veteránok furán használni a fűkaszát, és téged néznek hülyének, hogy szakmád is és "ennek ellenére" váltig állítod, hogy a kétüteműt fullgázon kell veretni, arra van kitalálva, pont az okosan behatárolt max fordulatszámon optimális a keverék, és hogy a négyüteműt se kell rángatni, mert csak a gázbowdent használja el meg a koromkirakódások sokasodnak tőle.


Kell engedély (rendes jogsi), és egyébként se olcsó a hiányos tudású munkaerő középtávon se már, a képzetlen szakinál pedig nem sok költségesebb van (a valódi bolondokat leszámítva persze, akik esetleg vezető pozícióba jutva ilyen ökör ötletekkel állnak elő).

2015. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Utolsónak teljesen igaza van, megfelelő (munkavédelmi) oktatás nélkül tilos is használnod, a munkáltatót büntetik, ha ellenőrzést kapnának a nyakukba.


Ettől függetlenül, mint munkavállaló, jogodban áll a biztonságos munkavégzéshez, megtagadhatod a számodra veszélyesnek ítélt munka elvégzését (ez részben szubjektív dolog), illetve az olyan munkát aminél nincs biztosítva a munkáltató által a biztonságos munkavégzés, szintén jogodban áll megtagadni a feladatot (illetve követelni a feltételek teljesítését). Ilyen esetekben jöhet valaki azzal, hogy akkor persze kirúgnak, majd lesz más, aki megcsinálja, de törvényben előírt, hogy ezt nem teheti meg, ilyen esetben nyugodtan lehet menni a megfelelő hatósághoz. A munkavédelmi oktatás egy adott eszköz használatához a biztosnágos munkavégzés legalapvetőbb része, a védőöltözet csupán ezután következik - elvégre csak az oktatás után van tisztában a munkavállaló, mire kell egyáltalán figyelni, mit hogyan kell csinálni, hogy ne legyen belőle baj.


Egy ollóval is lehet jól, vagy rosszul vágni, utóbbi esetben elvágod a kezed, a kisgyerekeknek is elmondják technika órán, hogyan használják biztonságosan. Ugyanez érvényes egy fűkaszára, vagy bármilyen más, akár bonyolultabb eszközre is.


Sajnos régebben tanultam már munkaédelmet, így lehet bizonyos dolgokban pontatlan voltam, de a lényeg nagyjából ez.

2015. máj. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Más kérdés persze, hogy az átlag, gázkarrángató közmunkásról sikít, hogy tök hozzá, és nemigen van ott vizsga se, mert gyorstalpalón is bevésődik, hogy csutka gáz oszt menjen. Nyilván késsel vagy fűrésszel terheletlenül üveghangon nyomatni nem jó ötlet, de munka közben nem kell hokizni a gázzal. Meg hidegindításkor 1 teljes perc alapjárat: a csapágyak üzemi hőmérsékleten állnak be a névleges, szoros illesztésre, hidegen túráztatva eléggé öregszenek, kapják a kalapálást rendesen. Leállítás előtt is jó alapjáraton hűteni. Keverékbe csak fullszintetikus, minél jobb benzinnel, és 1:40 mindenbe tökéletes. Igazából fellelhető neten is ez, sok egyéb, szintén fontos infó mellett.
2015. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!