Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden irodai munkahely ilyen?

Minden irodai munkahely ilyen?

Figyelt kérdés

Alapból nem is igazán bízok az emberekben. Csendes vagyok és visszahúzódó. Már a 3. irodai jellegű munkám van, egyik sem tartott eddig sokáig, bár nem az én hibámból azt hiszem. A gondom az, hogy nem értem az embereket.

Mindenki mindenkit kibeszél. Senki sem mondja meg a másik szemébe az igazságot. Mindenki azt lesi, reggel a másik mennyit késik, milyen a foga, az öltözéke, a "vendégek minek jönnek", a "vendégek büdösek" (pedig ez adja a munkánkat... a "vendég"...akikből így is alig jön, szerintem) ki milyen bagatel hibát vét, ami lehetőleg nagy dobra legyen verve, úgy hozni össze a dolgokat, hogy a másiknak keresztbe legyen téve. Egyszerűen frusztrál ez az egész minden nap. Sokszor eszembejut, milyen jó lenne ha egyedül lennék egész nap vagy csak egy emberrel. Beleborzongok ha arra gondolok vajon rólam mit beszélnek.

A "csapat" fele férfi egyébként. De mintha ők is elnőiesedtek volna az évek során ha a pletykálást vesszük alapul. Kívülállónak érzem magam, mert ezek a dolgok nem érdekelnek. Nem is folyok bele ezekbe a beszélgetésekbe, inkább elmegyek onnan. Van olyan hely ami egyáltalán nekem való lenne? Vagy valamiben máshogyan kellene hozzá állnom?


2015. máj. 19. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a mostani munkahelyemen vagyok már lassan 4 éve, a kollégák 90%-a férfi, és eleinte semmi ilyet nem tapasztaltam, de az utóbbi egy évben mi is ebbe az irányba kezdünk el tendálni. Én leginkább arra fogom, hogy új főnök van, bár az előző főnök nagyon figyelt arra, hogy minden mindenkinek jó legyen, és emberileg nagyon jó személyiség volt, de szakmailag nem bírta ezt egyedül csinálni. A mostani pedig nagyon gördülékenyen megold mindent, viszont kicsit bomlasztja a csapatot.
2015. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
közigazgatásban volt ilyen melóm, multinál nem tapasztaltam még ilyet, pletyka van, de a másik szemébe is megmondjuk, hogy hová menjen, vagy mit hová dugjon fel ;), ha arra van szükség...amúgy meg az a tapasztalatom, hogy műszaki jellegű munkát végzők/végzettségűek között ez kevésbé probléma, más a gondolkodásmódunk
2015. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!