Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 26 evesen (F), kezdokent egy...

26 evesen (F), kezdokent egy uj munkahelyen, irodai kornyezetben: milyen beosztasu/koru/nemu munkatarsakat illik tegezni/magazni, illetve kit milyen neven illik szolitani (keresztnev, ur/asszony, neni/bacsi, egyeb)?

Figyelt kérdés

Gondolok itt peldaul a kovetkezo esetekre:

1. Kollega/Kollegina, 18-25 kozott > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?

2. Kollega/Kollegina, 26-30 kozott > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?

3. Kollega/Kollegina, 30-40 kozott > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?

4. Kollega/Kollegina, 40-60 kozott > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?

5. Kollega/Kollegina, 60 folott > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?

6. Fonok, fiatalabb/egyidos > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?

7. Fonok, idosebb > tegezes/magazas? > mi a helyes tegezodo megszolitas? > mi a helyes magazodo megszolitas?



2015. febr. 13. 13:52
 1/9 anonim válasza:
84%

Ez munkahelyfüggő. Én csak olyan helyen dolgoztam eddig, ahol mindenki mindenkit tegezett. A takarítónőtől egészen az igazgatóig.

Elsőre egy jó napot kívánok után úgyis kiderül. Valószínűleg mindenkinek bemutatkozol / bemutatnak, kérdezz vissza, hogy hogyan szólíthatod. Szerintem leginkább simán keresztnével szólítják egymást az emberek. Nem divat már ez a nagy hivataloskodás.

2015. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Furcsa, hogy kezdőként ez érdekel téged és nem a munka... A tanácsom: teljen el egy kis idő és rájössz magadtól is. Minden munkahely más és mindig alkalmazkodni kell a már kialakult szokásokhoz.
2015. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Azt tegezek le akit akarok...:)
2015. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ez azert megnyugtato, koszonom szepen a valaszokat! Annyit azert meg had kerdezzek, hogy a sajat korosztalyommal (20-30) szemben mit javasolnatok hivatalos ill. munkahelyi kozegben, tegezodest vagy magazodast? Ezzel vagyok a leginkabb gondban. Szinte mindig melle nyulok, mindig az az erzesem, hogy ha magazodok akkor tavolsagtartonak gondolnak, vagy azt hiszik fenn hordom az orrom es elvarom, hogy engem is magazzanak. De a tegezodes is mintha visszatetszest keltene neha, pl ha a bankban le hellozok egy 30 fele kozeledo lanyt. Hogy van ez akkor?:)
2015. febr. 16. 16:54
 5/9 anonim válasza:
100%
Szerintem a saját korosztályodat meg pláne tegezd nyugodtan. A fitalabbak már teljesen a tegeződős világban szocializálódtak. Egyes helyeken nem engedik a tegeződést, pl. hivatalban, bankban az ügyféllel, de a kollégák egymás között manapság mindenhol bratyiznak.
2015. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: Rendicsek, megegyszer koszonom az utbaigazitast!
2015. febr. 17. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Egy férfi csak a magánál fiatalabb -nak látszó- férfit tegezhet le.

Nőnek meg kell adni a választást;ami lehet hogy könnyen eldől már bemutatkozáskor,ha azt mondja hogy szervusz pl.

Idősebb,főleg anyádkorabeli nőt nem tegeznék előre,hiába tegez mindenki mindenkit.


Tévénézés közben lehet tanulni,ha nincs elég ismerős,hogy ki kit tegez,magáz.

2015. márc. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Tevezni nem szeretek, de azert figyelem ki hogy viselkedik a kornyezetemben, ez segit. Kifogasom nincs, mar kozepsuliban megtanulhattam volna ezeket a dolgokat, de akkor nem tartottam fontosnak. Aztan kozepsuli utan elkerultem kulfoldre, ahonnan nem reg jottem vissza, es ha most nyogom ezeket a dolgokat. Ej bar tobb eszem lett volna gyerekkent! Halasan koszonom a segitseget!
2015. márc. 14. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoskodni szeretnék,de a k9rnyezet figyelése csak abban a környezetben való eligazodást segíti,és más környezetben alkalmazni a tanultakat visszaüthet egy pillanat alatt.KOrlátozhat,az első benyomás alapján.

Azért gondoltam,hogy a tévé segíthet;a riportműsorok,ahol különböző életkorú-nemű emberek beszélgetnek.

Régebbi filmek is jók,vannak jó komédiák is,igényes nyelvezettel.Szerintem.

2015. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!