Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi fegyelmi dolgozói...

A munkahelyi fegyelmi dolgozói példánya nem a dolgozó tulajdona? Milyen jogszabály vonatkozik átvételére megőrzésére?

Figyelt kérdés

Ez inkább jogi kérdés lenne nem emberekkel kapcsolatos, de olyan rovat nincs.


Szóval ha én kapok a munkahelyen egy fegyelmit papíron, akkor a fegyelmi engem illető példánya az én tulajdonom, az enyém, azt csinálok vele mi tetszik senki se szólhat bele jól gondolom?


Történet. Munkahely megkapom a fegyelmit. Kettő példány, írjam alá egy a cégé egy az enyém.

Aláírom őket, kérdezem ez az én példányom? Válasz igen.

Mondom, akkor jó, és egy mozdulattal összegyűrtem és bevágtam a legközelebbi kukába az épp megkapott fegyelmit.


Erre megkapom a második fegyelmit, a „munkahely vezetőjének nevetségessé tétele és intézkedéseinek semmibe vétele” miatt.



??

A fegyelmi nem az enyém? Senki nem írhatja elő hogy őrizzem meg, tegyem el, egyáltalán azt teszek vele amit akarok?

Jól látom?


2015. máj. 21. 11:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, a tied és valóban z csinálsz vele, amit akarsz. Te úgy döntöttél, hogy kidobod a főnököd szeme láttára - ez egyértelműen okot adott a második fegyelmire. Konkrétan azt jelezte vele, xarsz rá. Legközelebb otthon dobd ki.
2015. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

???


Ellentmondás! Nem veszed észre?

Büntetést kaptam azért mert azt csináltam vele amit akartam!

De ah azt csinálok vele mait akarok azért nem kaphatok se jutalmat se büntetést-hiszen azt csinálok vele amit akarok!

Ha jár érte bármi = nem csinálok vele amit akarok!



De a következő az lesz, hogy megvettem egy képkeretet és az új fegyelmit bekeretezve kiteszem a falra az irodában!

Na arra mit mondanak majd? Hiszen értékes és szép dolgokat amik megbecsülésnek örvendenek azt szokták bekeretezni!


Igen, a tied és valóban z csinálsz vele, amit akarsz. Te úgy döntöttél, hogy kidobod a főnököd szeme láttára

2015. máj. 21. 12:26
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindez azt mutatja, hogy nem vetted tudomásul, hogy valamit elcsesztél a munkahelyeden, és legközelebb tartsd magad a normákhoz. Te tudod, miért kaptál fegyelmit. A következő nem fegyelmi lesz, hanem kirúgás. Ha tovább kekeckedsz a munkahelyi vezetőddel. Végülis munkanélküliség van, helyetted 100 ember fog jelentkezni munkára.
2015. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, ha kötészet bekeretezve, akkor vagy egy újabban fegyelmi kapsz, vagy egy kirúgást - azzal ugyanis kigunyolod a főnöködet. Tényleg ilyen hülye vagy, hogy nem fogod fel mi a problema?
2015. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kötészet - kiteszed, csak javított a tablet
2015. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen én tudom, és épp ezért dobtam azonnal ki.

De el is mesélem szívesen.

A mi cégünknél az a szokás hogy van egy munkaidő, de ha a főnök böfög egyet munkaidőn kívül akkor a dolgozónak azonnal ugrani kell és berobogni a munkahelyre. Kapok egy hívást du 6kor mikor rég lejárt a munkaidőm hogy be kell még menni plusz munkára (nem kérés. utasítás) akkor az ember kocsiba vágja magát és megy. Persze saját kocsiba mert a cég nem ad és persze saját benzinnel mert a cég azt se fizeti.

Na most nekem a melóhely 18 kmre- van oda vissza kb 40 km mindezt saját benzinnel.

Én meg beintettem és közöltem: benzinpénzt adnak? (tudtam a választ persze). Hát azt nem adnak. Mondtam akkor sajnos nem tudok bemenni. MOndták erre van busz is. Bérletet jeyget fizetik? Hát azt se. Hát akkor hogy menjek be?

Saját költségemen? De mégis mire fel?

Nem mentem be. Fegyelmit kaptam azért, mert szerződéses munkaidőn kívül totál feketén nem voltam hajlandó megjelenni saját benzinem terhére a plusz munkán.


Na hogy tetszik a sztori?


Te tudod, miért kaptál fegyelmit.

2015. máj. 21. 13:11
 7/20 anonim ***** válasza:
Ez szerepelt a fegyelmiben indoklaskent?
2015. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát azt nem írták le hogy a fekete pluszmunka meg a saját benzin csak igen szűkszavúan "nem jelent meg a jelzett helyen és időben"
2015. máj. 21. 13:29
 9/20 anonim ***** válasza:
Tehát te nem tudod bizonyitani az igazadat. Jobban jársz, ha nem provokalod többet, mert esélyes, hogy kirugnak, ha nem fejezed be
2015. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tehát akkor tűrjem a pofátlanságot az etikátlanságot a teljesen nyilvánvaló jogsértést csalást (fekete munka fekete pénz) mert ha szólni merek repülök?
2015. máj. 21. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!