Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi fegyelmi dolgozói...

A munkahelyi fegyelmi dolgozói példánya nem a dolgozó tulajdona? Milyen jogszabály vonatkozik átvételére megőrzésére?

Figyelt kérdés

Ez inkább jogi kérdés lenne nem emberekkel kapcsolatos, de olyan rovat nincs.


Szóval ha én kapok a munkahelyen egy fegyelmit papíron, akkor a fegyelmi engem illető példánya az én tulajdonom, az enyém, azt csinálok vele mi tetszik senki se szólhat bele jól gondolom?


Történet. Munkahely megkapom a fegyelmit. Kettő példány, írjam alá egy a cégé egy az enyém.

Aláírom őket, kérdezem ez az én példányom? Válasz igen.

Mondom, akkor jó, és egy mozdulattal összegyűrtem és bevágtam a legközelebbi kukába az épp megkapott fegyelmit.


Erre megkapom a második fegyelmit, a „munkahely vezetőjének nevetségessé tétele és intézkedéseinek semmibe vétele” miatt.



??

A fegyelmi nem az enyém? Senki nem írhatja elő hogy őrizzem meg, tegyem el, egyáltalán azt teszek vele amit akarok?

Jól látom?


2015. máj. 21. 11:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Vagy elturod, vagy keresel másik munkát. Ez van sjnos
2015. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Jajh be nehéz a vécésnénik élete..
2015. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles felvenni a telefont nekik munkaidőn kívül...
2015. máj. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

hát nem. aztán majd azért is jön a fegyelmi mert nem vettem fel.

de ha már itt tartunk mivel a mobilom a sajátom én fizetem így még munkaidőben sem kell felvegyem.

2015. máj. 22. 10:40
 15/20 acelsziv ***** válasza:
a fegyelmit sem lettél volna köteles aláírni ilyen esetben. Van beléptető rendszer amiből vissza lehet keresni a be -és kilépéseket?
2015. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Dehogy van. Van jelenléti ív amire persze csak a papíron is létező munkaórákat lehet beírni. Ha valaki plusz órát beír letépik az ívet és töltheti ki újból.

Ha valaki ragaszkodna (nincs olyan) a plusz órák beírásához annak hamar utcán lenne a kabátja.

2015. máj. 22. 12:18
 17/20 acelsziv ***** válasza:
Értem. De, ha az általános dolgokat ilyen elmebeteg módon kezelik, akkor miért vagy meglepődve azon, hogy a fegyelmivel ezt csinálták?
2015. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

hát mindig van lejjebb ennyi.

egyébként a túlórákat totál feketén a legtöbb helyen így csinálják. 10-ből 8 vagy 9 helyen ez megy.

2015. máj. 22. 14:30
 19/20 anonim ***** válasza:
Keress más munkahelyet. De szólok,ugyan ez van.
2015. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez egy kamu kerdes, kb at ötszazadik a kerdezötöl, aki hol ferfi, hol nö, hol gyari munkas, hol mernök. Egy minden kerdesben megegyezik, allandoan borzaszto igazsagtalansagokerika. munkahelyen.

Kerdezö, csak nem egy unatkozo munkanelküli vagy? Mire jo ez a millio kamu kerdes, nem ertem..

2015. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!