Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudnál ilyet önéletrajzban?

Hazudnál ilyet önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Szóval, a helyzet az, hogy nagyon szeretném ezt a munkát. Az alap elvárásoknak megfelelek, de van egy olyan, ami "előnyt jelent", és nem rendelkezek vele. Már neki álltam megtanulni, a munka kezdéséig nem jelentene problémát (nem kell hozzá sok idő, mint pl. egy nyelvhez, vagy hasonló) de félek, hogy ha behívnak interjúra, ott próbára tesznek és felsülök. Nem árulom el, hogy miről van szó (ki tudja ki olvassa), csak hogy értsétek, kb. olyan ez a készség, mint az úszás, pár hét alatt meg lehet tanulni jól úszni és nem vízi mentő a munkakör. Ti mit tennétek ebben az esetben? Gondoltam arra is, hogy azt írom régen tudtam, jelenleg nem gyakorlom, de ez magyarázkodásnak tűnik és nem túl meggyőző. (egyébként tényleg tudtam, csak alaposan elfelejtettem)
2015. máj. 25. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ja, bele írnám, ha úgyis folyamatban van.
2015. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 *Nekomimi* ***** válasza:
Ha úgy nézzük, akkor ez nem is igazi hazugság. Szóval szerintem megtenném, pontosabban..khm, én is megtettem. :P
2015. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:D Na szép! Köszönöm a válaszokat! :) Én se dilemmáznék, ha nem félnék attól, hogy az interjún próbára tesznek. Annyira fontos ez a munka, hogy nem szívesen kockáztatnám. Ezért próbálnám az igazat mondani, csak hiába igaz, az nem hangzik olyan jól...
2015. máj. 25. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írd bele, hogy értesz hozzá. Azt ne, hogy milyen szinten.
2015. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

hazudtam már diplomát, teljesen más szakmát, vagy egyéb munkahelyeket.

és felvettek mindig.

Az adott munkakörre.

van egy kis veszélye, de akinek kell a munka az tesz érte.

persze te csak becsületesen csináld, ne kövesd a példám.

2015. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én simán hazudnék

nehogy már valaki mást vegyenek fel ilyen jelentéktelen dolog miatt

2015. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 savanyújóska ***** válasza:
Írd be azt, hogy x időponttal ezelőtt foglalkoztál vele, és ennyi. Így életszagú, nem tűnik kamunak, hiszen nem mentegetőzöl, miért tennéd, plusz interjún, ha megfognak, tudsz rá hivatkozni, hogy régen volt, etc., de a munkára majd feleleveníted.
2015. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a léneg, hogy alapelvárásoknak megfelelsz, sőt, még értesz is a dologhoz valamilyen szinten, akkor nem probléma.
2015. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondom a másik oldalt:

Kis futárcég, kell jó helyismeret, angol nyelvismeret (sok külföldi küldemény), egy szerény intellektus, és mivel egy szoftverben a küldemény minden adatát rögzítjük, egy normális gépelni tudás.

Amikor meghirdetek egy futár állást, érkezik 100 jelentkezés a mail-fiókra. A legalkalmasabbnak látszó 20-at behívom egy személyes pofavizitre. Legutóbb a 20-ból egyet sem tudtam felvenni, mert amikor leültettem gépelni, kiderült, hogy az önéletrajzában leírt profi Office ismeret, az azt jelenti, hogy egy ujjal keresgéli a betűket a klaviatúrán, és míg beviszi az adatokat, más ki is kézbesíti a küldeményt. És olyan is akadt, aki 2014-es angol középfokú nyelvvizsga bizonyítványt hozott, de egy kukkot sem értett, amikor a társalgásban áttértem az angolra.


Mióta nagy divat, hogy mindent behazudnak az önéletrajzban, cégvezetőként személyesen ellenőrzöm a jelentkezőket. Már aki nyelvtanból nem bukik meg, már az emailben...

2015. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!