Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit éreztetek, amikor elküldte...

Mit éreztetek, amikor elküldtetek valakit melegebb éghajlatra véglegesen?

Figyelt kérdés
Épp most olvastam be egy viszonteladómnak, ami már nagyon érett bennem. Amikor kimondtam az "Áment-t" megkönnyebbültem, de most kavarognak bennem az érzések. Van pár kifizetetlen munka, nem nagy érték, azt valószínűleg már nem kapom meg, legalább is én már nem megyek be érte. Úgy éreztem, hogy ha tovább variál, már csak többet vesztek. Csúnya voltam a telefonban de jól esett. Most kicsit furán érzem magam, még nem tisztult le. Agyalok, hogy kinek volt igaza stb. Voltatok már hasonló helyzetben?
2015. máj. 27. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem azon gondolkozol hogy jól csináltál-e. Hanem hogy van még kifizetetlen munka, tehát tartozik. Ha azt is rendezi akkor lezárod, meglátod. Szerintem jól döntöttél, a kártékony emberek nem vittek volna előbbre.

Voltam hasonló helyzetben, például munkahelyen fel is mondtam kizsákmányolók miatt. Újjászülettem utána. Míg előtte meg olyan érzésem volt mint ha én lennék bűnös, ami annyiban igaz is volt hogy az is bűnös aki tűri hogy átverjék.

2015. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 az utolsó mondatod ragadt meg leginkább, tényleg leginkább azért érzem magam bűnösnek, hogy hagytam magam eddig hülyére venni. Én képes vagyok lemondani a tartozásáról, ha rájövök, hogy jogosan borultam ki. Látni sem akarom. 90%-ban érzem, hogy igazam van, úgy érzem, ha folytatom vele, azzal csak több kárt okozna. Inkább lemondok arról a pár ezer forintról. A maradék 10% inkább a bevett felfogás, hogy én mint szolgáltató, ezt elvileg nem tehetem meg.
2015. máj. 27. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Az életben mindig bűntudatom szokott lenni akkor ha hagyom hogy hülyének nézzenek és átverjenek, és ha nem teszek semmit ellene. De ha elvárom a korrektséget, ha nem tűröm hogy átverjenek, ha elkezdek tenni ellene, akkor az emberek szemébe tudok nézni.

Nem tudtam hogy csak pár ezer Ft-ról van szó, annyit tényleg lehet hagyni.

Szoktam érezni úgy hogy túl durván mondom meg amit kell. De aztán utána meg mégis úgy látom hogy a szép szóból nem is értett volna.

2015. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát az a pár ezer az olyan 25.000 legalább, de nem érdekel. Levonva a későbbi kárt és a további idegeskedést bevállalható.
2015. máj. 27. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha később több kár ért volna, akárcsak stressz is, tekintsd a dolgot befektetésnek. :)

Ha 90%-ban úgy érzed, hogy igazad volt, valószínűleg úgy is van. És ehhez jön még hozzá, hogy azt írtad, variált is még az illető. Nem tudom konkrétan a helyzetet vagy hogy le szabad e írnod, de ebből eléggé úgy tűnik, hogy tényleg igazad van.

A dolog miatt pedig nem dőlt össze a világ. Őszintén: Ha károd származik belőle, mégis miért beszélj tisztelettel az illetővel, ha úgy tűnik, kihasznál?

2015. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretek nyilvánosan szapulni senkit, ezért nem írom le a konkrét esetet. Este elmeséltem a férjemnek, és szerinte is jól döntöttem, pedig neki sokkal fontosabb a pénz, mint nekem. Úgy értem, Ő általában sokkal rosszabbul van anyagi veszteségektől, de most Őt sem hatotta meg.
2015. máj. 28. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!