Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti dolgoznátok ilyen helyen?...

Ti dolgoznátok ilyen helyen? Mennyi ideig bírnátok?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom heti 20 órában egy étteremben. Az még tolerálható volt, hogy nem festhetem a körmöm, csak egyféleképp hordhatom a hajam, zsíros lesz a bőröm a zsíros gőztől/levegőtől, mert ennyi kellemetlenség szinte minden munkahelyen van. Havi 1 hétvégém szabad, azon kívül mindig dolgozom, ahogy ünnepnapokon is, a bér külföldi viszonylatban nagyon alacsony (kb. 180 ezer Ft-ot kapok a 20 órára, de ebből 30 ezer a benzin). Egyik nap behívnak reggel 6-ra, 2 nap múlva már van, hogy éjfélig vagy 1-ig dolgozom, igaz, csak 8 órát, de az össze-vissza alvástól már teljesen kivagyok. A vezetőség úgy beszél az alkalmazottakkal, mint a kutyával, lenézik a magyart, egész nap 30-35°C-ban dolgozom, dől rólam a víz, ki vagyok száradva, de még több óra után sem engedik meg (sőt megtiltják), hogy igyak, wc-re maximum szünetben lehet járni, amire a kezdés után 1,5-2 órán belül kiküldenek (kinek kell még akkor enni, wc-re menni...). Van, hogy beállítanak egy hűtő mellé, amiből még ráadásképp árad a forró levegő és kötelező ott állni, 35-40°C-ban (ennyi most van, mi lesz nyáron?!). Egyébként a 8 órának 100%-át le kell dolgozni, nincs fél perc félrenézegetés sem, folyamatos lelki terror van. A külföldi munkatársak szintén lenézőek. Mindezt csinálom diplomával. És a környezetem engem állít be gyengének meg "táposnak", ha azt mondom, elég, még a 20 órából is. Más szerint is bennem van a hiba? Más munkahely sem lesz jobb? Tényleg nekem van mindennel és mindenkivel bajom, mert ezeket k lehet bírni, 20 órában még fél lábon is?
2015. jún. 2. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem. De én válogatós vagyok. Keress új munkát.
2015. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem engedik, hogy igyál meg WC-re menj és mert úgy beszélnek/viselkednek veled, ahogy.


De az össze-vissza munkaidővel semmi gond nincs, azzal sincs gond, hogy ünnepnapokon dolgozni kell, mit gondolsz a közlekedésben vagy dolgozók hogy melóznak?

2015. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírnám, 30 fokban CSAK innék és nem dolgoznék, ez már nálam haldoklás. Sokkal jobb munkahelyről léptem ki a semmibe... A bánásmódra is érzékeny vagyok.

Az ivási tilalom nagyon komoly emberkínzás...

2015. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia , jól képzett ember vagy tisztába lehetsz pár dologgal . Miért nem lépsz az érdekedben ? A hivatalos utat ismerheted ami jogi lépésekre sarkal .
2015. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jogi lépéseken gondolkodom, csak még bizonyítékok szerzésén agyalok, hogy is lehetne legális és jogilag elfogadható a dolog. De szívem szerint már rég bejelentettem volna őket a munkaügyiseknél.

Dolgoztam már hasonló helyen, ott is kemény volt a munka, de ott nem tiltották az ivást, wc-re menést, és ha direkt estés műszakba kértem magam, akkor abba kerültem, nem egyik nap reggel, másik nap este munka... Hozzá vagyok szokva a napi 2 liter folyadékhoz, ez is megvisel, 2-3 óra után is nagyon kiszáradok már (nem tudom, ez mennyire normális, de ugye sokat is kell beszélnünk, az is rátesz). Cigiszünet sincs, pedig akkor elintézném az ivást-wc-t, minden más ilyen helyen van cigiszünet (magyarországi multinál rokonunk szerint napi 3 cigiszünet is van).

Azt pedig, hogy hétvégén és ünnepnapokon is dolgozni kell, vállaltam, de az, hogy erre pótlék sem jár, az azért ritka számba megy. Úgy tűnik, a külföldi hű de erős szakszervezetek ilyenkor sehol nincsenek.

2015. jún. 2. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak a bolondok dolgoznak ilyen helyen, külföldön több lehetőség van.
2015. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
180e ért nem éri meg külföldön dolgozni. Többi részére ki se térek.
2015. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyit itthon is lehet kapni, ilyen kevés pénzért nem mennék külföldre. És akkor még a körülményekről nem is beszéltünk. Nem dolgoznék olyan helyen ahol nem ihatok és nem mehetek wcre bármikor.
2015. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!