Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan állíthatom le az...

Hogyan állíthatom le az arogáns, hatalomra vágyó, ostoba kollégnömet?

Figyelt kérdés

Elléggé komplilált, megpróbálom kifejteni, de nem hosszúra fogalmazni. Van egy munkakör: 1 fönök, 4 alkalmazott(nö).

Egy jól menö gyerekneurológusról van szó, az asszisztenseivel. Egyik közülük én vagyok. A munkakör nagyon kellemes(volt) ezidáig, mindenki jól kijött mindenkivel, amig egy "kedves" (mondjuk: Anna) kolléganö vissza nem jött a gyesröl. Szóval Annának az aurája sosem tetszett nekem, mert rámenös, minden lében kanál típus, aki szivesen beleüti az orrát, és kritizál, szóval "Fönökasszony tipus"!! Mivel egyforma végzettséggel rendelkezünk, és kb. a gyakorlat is hasonló 5-8 év, mindenki egyenrangú, ugyanazzal a fizetésel, elég nekünk fönöknek az orvos, nem kell több. DE itt van újra Anna, aki mellesleg pár évvel fiatalabb mint én, és megpróbalja széles mosollyal kritizálni munkánkat, mint pl. tegnap a fönök elött, "csak én jót akarok alapon", hibákat kijavítani. HOLOTT nem történt hiba!!! Ezt hallva felment a cukrom, és megcáfoltam a mondadóját, kikértem magamnak hogy ne szóljon az én dolgomba!!A fönök hallotta az incidenst közöttünk, de nem foglalkozott vele ,ö mindig is azt mondta, olduk meg mi a köztünk lévö problémát, ö nem foglal állást sehol. DE HOGYAN? Öszintén mondva, elrontotta a teljes napomat, annyira felbosszantott, már olyan röpke gondolatom is támadt, hogy felmondok, ami persze butaság lenne, mert nagyon szeretem a munkámat. Kifogytam az ötletekböl, mit csinálhatnék? Hajbakapós veszekedésnek nincs értelme, nem is akarom, de szépen nem érti meg, akkor hogy lehet kultúráltan, mégis nyomatékosan tudtára adi, hogy állitsa már le magát???Borzasztó primitíven viselkedik, de ezekszerint az is! Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet??


2015. jún. 10. 08:27
1 2
 1/14 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Semmiképp sem a felmondás a megoldás. Ha ő a kibírhatatlan, mondjon fel ő!

Mindhárman negatívnak és undoknak látjátok? Ha ti 3-an összefogtok, neki lesz nehezebb dolga.

Én szivatnám, ahol lehet, pl amikor szabira akr menni, akkor úgy intézném, hogy 2-en is hiányozzunk (szabi, táppénz, továbbképzés) , hogy ne mehessen. Ez csak 1 példa, te tudod,h szakmailag hogyan tudtok szembeszállni vele.

2015. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha csak neked van vele gondod, akkor ne vedd ennyire a szívedre. Biztosan nem bántani akar és te reagáltad túl.

Ha a másik 2 asszisztensnek is ez a véleménye, akkor beszéljétek meg, hogy négyesben elmentek valahova munka után és megbeszélitek, hogy ez nem szokás nálatok. Végül is ő jött most vissza egy összeszokott csapatba, neki kéne alkalmazkodnia.

2015. jún. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Sok mindennel próbálkoztam már az évek alatt nehéz természetű emberekkel, végül az vált be, hogy egyszerűen húztam magam köré egy láthatatlan falat.

Rájöttem ,hogy nem érdemes vitába szállni és felvenni a bántásokat, mert csak magamat teszem tönkre. Hidd el az ilyen embereket sokkal jobban bosszantja, ha levegőnek nézed, mivel az a vágya, hogy felhívja magára a figyelmet.

Szerintem le fog állni, mivel írtad, hogy most ment vissza, félti a pozícióját, még akkor is ha nincs miért harcolni.

2015. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Félre hívod, és négyszemközt, acélhidegen leosztod addig mig az orrod előtt csúszik. Ez mindig beválik.

A cirkusz csak a kofáknak való, az elegánsabb a 4 szem közt azzal akivel problémád van. egy ilyen után egyszer még lépnek mert megpróbál alád tenni bosszúból, de a lépésénél ismét előveszed. Következő alkalommal nyikkanni nem fog merni.

2015. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem csak nekem van vele gonddom, hanem mindegyikünknek. Ö meg teszi a szépet a fönök elött! :-((
2015. jún. 10. 08:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Valószínü az lesz, még a mai nap, hogy mikor bemegyek dolizni a délelötti káve közben, röviden, tömören, ahogy mondta az egyik válaszoló: "acélkeményen" megmondom neki a tuttit!!! Köszönöm nagyon jók az ötletek, mindegyik tanácsot szerre kipróbálom ha szükséges lesz!!
2015. jún. 10. 08:47
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Vaílószínüleg a főnök is látja ezt a problémát. Álljatok elé 3-an, hogy nem akartok neki rosszat, de nem is szeretnétek, hogy a munka rovására mejnen a cicaharc, illetve szeretnétek továbbra is jó hangulatban dolgozni, beszélgessen el az Annával.
2015. jún. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 acelsziv ***** válasza:
52%

Hárman becsörtettek a főnökhöz és közlitek vele a véleményeteket.

Csak hogy tudd. Az elnyomó személyiségek mindig jó szándékba csomagolva nyomnak el. Itt egy kis kritika, ott egy kis kritika persze mindig csak a te érdekedben. A végén azon kapod magad, hogy az önbizalmad nulla és épp úton vagy a diliházba,

2015. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4-es a tied az egyik legjobb válasz, engem megnevettettél nem tudom ki pontozott le??? én mindenkinek zöldet nyomtam, már erösebbnek is érzem áltatatok magam :-))
2015. jún. 10. 08:56
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Hívd félre, mond el a véleményed és amikor hátat fordít vágd fejbe egy szívlapáttal ... sosem fogja elfelejteni
2015. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!