Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatom helyre a...

Hogyan állíthatom helyre a kapcsolatomat az Anyukámmal?

Figyelt kérdés

A barátaim mindig hívtak, hogy menjek velük inni, eddig nemet mondtam és nem is nagyon engedtek el, de végül sikerült eljutnom. Éreztem a piák hatását, de még tudtam folyékonyan beszélni és egyenesen járni, de tudtam, h már látszódik rajtam. Otthon apám ki is faggatott és megígérte, h másnap reggel anyám nem fog szintén kérdezősködni. Így is történt, de azóta alig szól hozzám, és már nem látom azt a szeretetet a szemében, mint régen.

Segítsetek, hogyan hozhatom ezt helyre, hogy minden olyan legyen, mint ezelőtt?


2010. júl. 6. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne viccelj. Nem lesz semmi gond. Anyukádnak szembesülnie kellett vele, hogy az ő gyermeke is ugyanolyan mint a többi, eljár bulizni, néha felönt a garatra. (csak óvatosan, rendszert a piából ne csinálj, anélkül is lehet jól érezned magad, de néha becsúszhat addig a szintig, hogy azért még tudjál beszélni, persze, ha vagy elég idős hozzá, és csak egy fél évben egyszer :)

Szóval anyukád szeret téged, csak éppen fel kell dolgoznia, hogy eljött az az idő, ami minden kamasz életében,a szülőknek nem tetsző dolgok garmadáját csinálják.

Úgyhogy ne aggódj, nem is haragszik ő rád, szeret téged, csak aggódik a gyermekéért.

2010. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Ha rám hallgatsz nem iszol alkoholt, nincs értelme.


A kisebb mértékű alkoholfogyasztás is befolyásolja a gondolkodásmódot és hosszú távon akár torzíthatja is, ha érzékeny vagy rá.


Nincs más társaságod?


Próbálj meg másokkal ismerkedni.


Ha én lennék anyukád nagyon szomorú lennék, hogy nem tudod az idődet valamilyen színvonalasabb és komolyabb társaságban eltölteni.


(Egy hasonló beszólásomra 12 ponttal minuszoltak le, gondolom itt is így lesz.)

2010. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Te csupán annyit rontottál el, hogy többet ittál a kelleténél.

Az én anyám is ritkán engedett el ide-oda, de én azért sem ittam sokat, hogy lássa, nem kell annyira félteni, mert vállalom a felelősséget magamért.

Persze azóta már voltam részeg, bár ő ezt nem tudja, mert nem találkoztam vele aznap reggel, na meg van némi színészi tehetségem, és én még részegen is el tudom játszani, hogy józan vagyok. Megdöbbentő, ennyire össze tudom magam szedni ilyenkor:)

A lényeg, hogy nem szeret téged kevésbé, inkább magában csalódott, mert azt hiszi, olyan gyereket nevelt, aki csak megy a sok hülye után, és akiben nem lehet megbízni - mert lássuk be, nem az anyák álma az, hogy igyál.

Szerintem beszélj vele. Mondd meg neki, hogy egyszer az életben mindent ki kell próbálni, te pedig nem akarsz alkoholista lenni, csak egyszer végre szabadnak érezted magad. Próbáld meggyőzni, hogyha többször engedne el valahova, akkor nem lennél ilyen meggondolatlan, mert nem lenne miért attól félned, hogy valamiről lemaradsz. És ha belemegy, mutasd meg, hogy józanul is lehet szórakozni.

2010. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a segítséget

már rajta vagyok és úgy látom, lehet, h sikerülni fog :D

THANKS! :D

2010. júl. 10. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!