Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Színtévesztő létemre lehetek-e...

Színtévesztő létemre lehetek-e hivatásos sofőr?

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az kizáró ok.
2015. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Még sima jogsid se lehet.
2015. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én még a régi rendszerben kaptam jogsit, csak ráírtak, hogy színtévesztő. De semmiben sem akadályozott világ életemben. Csak a babos könyvet nem tudom elolvasni.

Minden színt felismerek.

De én is úgy tudom, hogy sok szakmánál ez kizáró ok.

2015. jún. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én egyetemi színtan tanárom is színtévesztő
2015. jún. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Császár Zoltán 63 válasza:

30 éve kapott egy színtévesztő barátom úrvezető jogsit. A zöld és piros színt nem tudta megkülönböztetni. Bele volt írva a jogsiba, hogy este nem vezethetett, ami nyílvánvaló, mert a lámpák színeit abszolút összekeverte volna.

A kérdésedre valamilyen szintű válasz van már, eszerint kutakodjál tovább gúglival:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2015. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Színtévesztő vagyok, és van jogsim. Hivatásos nem lehet. Nincs beírva semmi olyan hülyeség, amiket írtak előttem. A farkasvakságot ne keverjük a színtévesztéssel. Az úrvezetői orvosi ellenőrzéseken nem is nézik a színlátást, csak a legelső alkalommal, mikor megszerzed a jogsit. Én pirosra vagyok színtévesztő. Olyan nincs, hogy a zöldet keveri a pirossal. Ez megint marhaság. Valamelyiket gyengébben látja, de nem keveri. Én a pirosat, de sosem keverném össze a zölddel. Lehet csináltatni rá szemüveget, ami nem olcsó, viszont vele úgy látom a pirosat, mint ha lámpával külön megvilàgítanák a kedvemért. Kilométerekről meglàtom a màsik autó féklàmpàját...
2015. jún. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszöntem a válaszokat :)
2015. jún. 17. 23:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Attiska: attól, hogy te nem kevered a zöldet a pirossal, még létezik olyan színtévesztő is, aki igen, a színtévesztésnek is több típusa van.
2015. jún. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8


amit te írsz, az már inkább részleges színvakság

2015. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A férfi színtévesztők többsége a piros- és zöldárnyalatokat téveszti össze. Sok férfinél "sérültek" a piros színt érzékelő csapocskák.
2020. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!