Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szemétkedő munkatárs?

Szemétkedő munkatárs?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül másfél hónapja kezdtem el dolgozni informatikusként egy állami helyen. Röviden leírom a tudnivalókat: Az irodában hárman dolgozunk. Velem együtt két férfi és egy nő. Mindkét társam az idősebb korosztályba tartozik, körülbelül 50 évesek lehetnek. Én 23 vagyok. Ezalatt az idő alatt sikerült kiismernem őket és sajnos a női munkatársammal egyre több nézeteltérés adódik. A legtöbb esetben mások előtt ügyetlennek próbál beállítani. Volt már rá példa, hogy a folyosón az egyik vezető előtt megpróbált lejáratni. Mindenféle ok nélkül vitatkozásba kezdett velem. Gondoltam neki is lehetnek rossz napjai, ezért továbbra is kedvesen viselkedtem vele.


A tegnapi nap viszont érdekes dologra lettem figyelmes. Bent jártam a titkárságon, ahol a titkárnő közölte velem, hogy átadta a havi bérezési papírjaimat a munkatársamnak, át adta-e nekem? Eléggé meglepődtem ezen, ugyanis semmit nem tudtam az esetről. Amint visszaértem az irodámba azonnal számon kértem tőle! Zavarba jött, majd végül arra hivatkozott, hogy rossz a szeme és nem tudta leolvasni a nevem. Ez hatalmas nagy hazugság! Több esetben megfigyeltem, hogy így próbálja esetlennek beállítani magát. (Érdekes, sorszámok leolvasásával soha nincs gondja..) Ráadásul a titkárnő külön felhívta a figyelmét, hogy ezt nekem küldték.


Amikor éppen nincs tennivalója az asztalán iratokat szór szét és úgy csinál mintha nagy munkában volna. Ezzel nem is lenne gond, csakhogy, amikor jönnek be dolgozók, hogy segíteni kéne, lerázza őket. Mondván, hogy sok a dolga. Sőt! Engem is arra buzdít, hogy ne menjek azonnal, nem kell hozzászoktatni őket ehhez.

Erre is hozok fel egy példát. Tegnap egy alkatrészre lett volna szükségem, hogy csatlakoztatni tudjak egy vonalkód olvasót az egyik munkatársam gépébe. Goromba módon közölte velem, hogy már elfogyott.. oldjam meg. Oké, kivittem olyan eszközöket, amikhez nem volt szükség átalakítóra. 1 óra múlva megjelent az irodában, hogy mégis csak volt!! :OO Szerintem direkt csinálta. Mindenáron ki akar velem szúrni. Számtalan esetet tudnék még felhozni...


Ti mit tennétek a helyemben?

Beszéljek az osztályvezetőmmel és kérjem meg, hogy helyezzen át másik telephelyre? Úgy érzem, hogy hosszabb távon veszélyt jelentene számomra.



2015. jún. 19. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

nem tudod kizárni a munkavégzésedből?

te nő vagy? mert ha igen akkor szerintem féltékeny rád...


a titkárságon meg mond meg, hogy minden papírt NEKED adjanak oda személyesen!

2015. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok nő. Szerintem csak az állását félti. Pedig már itt van 20 éve! Lehet azt hiszi ki akarom túrni. Elvonatkoztatni nem tudok. Csoportos munkáról van szó. Itt azért össze kell fogni. Nem tudom mi legyen. Szerintem csak úgy csinál, mintha kedvelne, pedig nem. Tehát kétszínű.
2015. jún. 19. 10:41
 3/17 anonim ***** válasza:

Akkor lehet a munkáját félti, vagy féltékeny...vagy szimplán ilyen a természete...


vagy csak szimplán nem vagy szimpatikus neki...

tettél/mondtál valamit amitől nem kedvelhet?

2015. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is van hasonlo müszak vezető nem akart el vègezni egy bizonyos munkát .ugy álitja be mintha ép nem érne rá .Másik osztàlyon hirtelen "dolga " van..
2015. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindig kedves lenni vele. Megfigyeléseim alapján a másik munkatársammal is így viselkedik. És az osztályvezetők is érdekesnek találják. Már azon is gondolkodtam, hogy pont ezért vettek fel? Kedvelik őt, csak ismerik a stílusát?
2015. jún. 19. 11:25
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ha ismerik a főnökök akkor tudják, hogy milyen...

akkor valószínűleg a személyisége ilyen...

kérdezd meg az osztályvezetődtől, hogy mit tudnál vele kezdeni, hogyan kezeld...

2015. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Olyan, már nekem is volt, hogy nem tudott megoldani egy feladatot, ezért inkább leküldött engem. Korlátozott módon tanítanak meg egyébként mindent. Rendelések, egyéb tennivalók. Látják, hogy tanulékony vagyok és félek, hogy csak én maradok egyedül? Pedig még fiatal vagyok, nem akarok évekig 80 ezerért dolgozni, néhány év gyakorlatnak ez pont jó volna.
2015. jún. 19. 12:02
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

"nem akarok évekig 80 ezerért dolgozni, néhány év gyakorlatnak ez pont jó volna."


Megvan a kitűzött cél, az öreg szattyánt meg lerázod, mint kutya a reggeli harmatot. Ennyike.

2015. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, hogy felmondok. :( Tanultam a mostani esetből! A következő munkahelyemen kizárólag a főnököm utasításait fogom követni, továbbá folyamatosan motivált próbálok maradni. Nem hagyom, hogy mások "lehúzzanak". A felmerülő problémákat/feladatokat pedig mindig azonnal oldom meg, hogy sikerélményben részesülhessek.
2015. jún. 25. 21:45
 10/17 A kérdező kommentje:
Már fel is vettek az új munkahelyemre :)
2015. jún. 26. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!