Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha kinevetnének?

Mit tennétek, ha kinevetnének?

Figyelt kérdés
Munkatársam az előbb kérdezett valamit, hogy bizonyos törvényben otthon vagyok-e, erre a másik kolléganő elkezdett röhögni, hogy hogy képzeli, már hogy lennék... Miért kell ilyen bunkónak lenni? Valóban nem fújom kívülről a törvényt, de a munkaköröm nem is követeli meg és tudták is mikor felvettek és nem is elvárás...

2015. jún. 23. 10:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy mi olyan vicces?

Vajon a kis hölgy akkor is vihorászna, ha egyedül lett volna Veled, vagy csak a kollégái között van nagy mellénye?

2015. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Így is úgy is. Amúgy nem kis hölgy, hanem egy nyugdíjas nő... :/ Elismerem, ő ott van szakmailag és én kismiska vagyok hozzá képest, de miért kell mások előtt alázni? Tök el tudja b...ni a napomat.
2015. jún. 23. 10:13
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom még fiatal vagy. Vagy tévedek? Kezdetben mikor elkezdtem dolgozni, velem is ezt tették a kollégák, főleg az idősebbek, hogy megfigyelték a gyenge pontjaimat, és direkt olyanba kérdeztek bele, amiről tudták, hogy nem értek hozzá. Szinte élvezkedtek a "tudatlanságomon".

Akkor sem szóltam semmit, de én is kifigyeltem a gyengéiket, (mert hogy mindenkinek van) és akkor vettem revansot, amikor nem számítottak rá.

Most lehet vitatni, hogy a visszavágás bölcs dolog-e vagy sem, de nálam bevált, mert egy idő után nem cseszegettek.

2015. jún. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen. én vagyok a legfiatalabb jelenleg. Más kolléganő is kikezdett már, bár ő durvábban, amiatt voltam is a főnöknél, de nem akarok mindenért oda rohangálni, inkább magam oldanám meg és nem is vagyok az a fajta. Csak az a baj, hogy ilyen helyzetekben hirtelen sosem tudom hogyan reagáljak.
2015. jún. 23. 10:30
 5/23 anonim ***** válasza:

Sejtettem. Sajnos ez gyakran előfordul munkakörtől függetlenül. Valóban nem jó spiclinek sem lenni, mert ha kiderül, még jobban kikezdenek, de néha vannak helyzetek, amikor lehet segítséget, vagy tanácsot kérni a főnöktől. Esetleg meg lehet kérni, hogy bízzon rád olyan feladatot, amiben tudsz bizonyítania kollégáidnak, mert téged frusztrál, hogy visszaélnek a hiányosságaiddal. Ha őszinte vagy a főnökkel, de nem spicli, akkor még jól is kijöhetsz a helyzetekből úgy, hogy erkölcsös maradsz.

Írok egy példát: Engem még nagyon sokat szekáltak az idősebb kolléganők. Minden lehetőséget kihasználtak, ha éppen volt miért, akkor kitaláltak valamit. Egy nap, mikor nagyon siettem volna haza, azzal lódítottak, hogy nem mehetek haza, mert munka után még ki kell mennem kertészkedni az épület elé. Erre munka végén jött a főnök, és megkért, hogy elől ki kéne gyomlálni. Ő nem tudott a szekálásról, de akkor kaptam az alkalmon, és mondtam neki, hogy ne hülyéskedj már, egész nap ezzel szekálnak, most tök ciki lenne, ha tényleg engem küldenél ki. Erre Ő: "Jah, ok, akkor ők mennek ki".

Én pedig szépen kiballagtam a kijárathoz, és mosolyogva intettem a kollégáknak, akik térden csúsztak másztak a fűben. Jó rondán néztek rám, de utána egy darabig nem mertek szólni semmit.

2015. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akkor ez mindenhol így megy? :( Mindegy, most úgy döntöttem több időt fordítok arra, hogy pótoljam a hiányosságaim, így nem lesz mivel piszkálnia. Bár bármibe bele köt! Volt, hogy beszólt arra, hogy mit eszek.
2015. jún. 23. 10:56
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezhetsz, hogy ök az anyja hasában tanulta-e, mert akkor jogos a kérdése.


Megjegyezheted, hoyg mire olyan öreg (ÍGY!!) leszel, mint ö, te is sokkal többet fogsz tudni.


Megkérdezheted, hogy ö tényleg mindent tud a világon? Mert akkor ezentúl ISTENNEK szólítod!


Megjegyezheted, hogy a tinilányok szoktak mindenen vihogni, és ezek szerint esze megrekedt azon a szinten, csak testileg öregedett meg.


Vagy ami a legokosabb, nem foglalkozol vele.

2015. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Megmondanám a munkatársnak, hogy valóban, ÉN nem vagyok otthon a törvényben, de a kedves kolléga szemmel láthatóan, igen. Ezért legyen szíves, és ismertesse. Tanítson minket is a végtelen tudásával.

Kíváncsi vagyok, mit reagált volna. :D

2015. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már ettől egy kicsit jobb kedvem lett, hogy olvastam :) Úgy döntöttem most nem törődöm vele, de ha még egy ilyen lesz akkor valahogy (persze intelligens módon, ahogy ő nem tud) visszaszólok valamit!
2015. jún. 23. 11:16
 10/23 anonim ***** válasza:

7#-es ezek jó válaszok voltak! :D


Én ilyenkor (is) gondolkozom el azon, hogy az emberek tényleg ilyen hülyék? Kinevetni mást azért, mert nem tud valamit? Mi ez?


Megértem, hogy új vagy, meg kell a szívatás, meg ez meg az... de ezek nem poénból csinálják, hanem ilyenkor a maguk egóját akarják erősíteni és lenéznek olyanért, amihez kb. semmi közöd. Biztos szenvednek és azáltal, hogy mindig bebizonyítják, hogy te "butább" vagy, okosabbnak hiszik magukat :/


Ami természetesen a normális emberek körében ez nem igaz és gyerekes viselkedés.

2015. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!