Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet bármit kiharcolni...

Hogy lehet bármit kiharcolni egy olyan munkahelyen ahol a vezető mindenre azt mondja: nem tetszik? Akkor el lehet húzni.

Figyelt kérdés

Pl aktuális ügy. Itt van júl vége. Egy nap szabin nem voltam még idén egy napot se. Itt a nyár mennék szabira. A főnök közli: nyáron nincs szabi. Egy nap se.

Akkor mikor? Majd ha én mondom, akkor.

A napnál világosabb mire megy ki a játék: amire tavaly is. Elmegy az év, egy napot nem vagyok szabin, mert mindig „majd”. Az elveszett szabit ki se fizetik, hanem benyelik.

A családom csesztet, hogy miért hagyom magam miért nem állok a főnök elé és közlöm hogy van 25 nap szabim a jogszabály szerint, azt kutya kötelessége kiadni. Elvileg.

A valóság: nincs szabi. Nincs túlórapénz. Nem tetszik? Akkor húzzál el.

Szóval a kérdés: hogy lehet bármit kiharcolni egy olyan helyen, ahol ha csak megszólalok, megfenyegetnek, hogy még egy szó és mehetek? Nem, nem mondják hogy ki fognak rúgni. Csak megjegyzik, hogy arra az ajtó.


Már az röhej, hogy olyan dolgot kéne „kiharcolni” ami eleve szerződés és jogszabály szerint jár. Ld szabi.


Vagy az az igaz amit a kollegám mond? Mi jár a dolgozónak? A szája!

Az is csak addig míg be nem verik (ld kirúgás).


2015. júl. 21. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Simán munkaügyi bíróságra vinném a dolgot, mert ez a jogaidat sérti...persze később biztosan munkahely váltás lenne ebből...de ilyet nem engednék mert pofátlanság...te nem lépsz és hagyod, hogy ezt tegyék veled, ezért teszi meg...mert megteheti, te engeded neki...
2015. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

persze később biztosan munkahely váltás lenne


Nem később azonnal kirúgnának. Volt olyna dolgozó aki bíróságra vitte. Megnyerte a pert, de nem ítéltek neki kártérítést, semmit. A cég kapott egy büntit, ami a dolgozót nem vigasztalta mert az állását elvesztette, az ő zsebében semmi pénz nem landolt, idegileg tönkrement bele.

Marhára megérte.

A cég a pert elbukta a büntit fizette és minden megy tovább ugyanúgy.


Ja és kell nekem az állás. Nem alternatíva semmilyen szinten egy olyan eljárás aminek a révén kirúghatnak.

2015. júl. 21. 09:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés marad: mit lehet tenni amik nem okoz azonnali állásvesztést?
2015. júl. 21. 09:24
 4/15 anonim ***** válasza:
nincs esetleg egy felsőbb vezető?
2015. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs. Ez egy káefté.
2015. júl. 21. 09:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hajthatatlan vagy a munkahely váltással kapcsolatban, így 1 dolgot tehetsz...TŰRSZ-NYELSZ!

Ne várd a csodát, hogy valaki megoldást ír neked. Leírták feljebb mit kellene tenned, de az nálad nem opció.

Kb. ennyi

2015. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Hát,boccs de ha kell az álllás akkor kuss van és azt csinálod amit diktál.

Én harcos típus vagyok,leszarnám az ilyen helyzetet és megtalálnék minden kaput ami az önérvényesítésemhez kell!És igen továbblépnék szó nélkül.Volt rá példa megtettem.Neked az kell,hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon,csakhát ez a való világ.Isten hozott! Vagy nyelsz és tűrsz,mert kell az állás,de akkor ne akarj lázadozni,vagy harcolj de abba minden benne van a győzelem de éppúgy a bukás is!

2015. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hajthatatlan csak ismerem a realitásokat. Tudom azt hogy mennyi ideje szórom az életrajzokat midnen szóba jöhető álláshirdetésre és semmi.

Valamiből meg élni kell.

2015. júl. 21. 09:35
 9/15 A kérdező kommentje:

de abba minden benne van a győzelem de éppúgy a bukás is!


Így van! És lám lehet győzve is veszteni. Ld a munkatárs esetét aki nem hagyta magát perre vitte és nyert. És mire ment vele? Van egy nyertes pere egy fillér nélkül az erkölcsi győzelem semmit se érő lózungjával.

És mondok még valamit: az a munkatárs már ott tart (anyagilag és idegileg is) hogy akár még ide is visszajönne dolgozni, csak legyen már valami.

2015. júl. 21. 09:37
 10/15 anonim ***** válasza:

mihez értesz?

mit szeretsz/szeretnél csinálni?

miről van papírod?

2015. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!