Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet bármit kiharcolni...

Hogy lehet bármit kiharcolni egy olyan munkahelyen ahol a vezető mindenre azt mondja: nem tetszik? Akkor el lehet húzni.

Figyelt kérdés

Pl aktuális ügy. Itt van júl vége. Egy nap szabin nem voltam még idén egy napot se. Itt a nyár mennék szabira. A főnök közli: nyáron nincs szabi. Egy nap se.

Akkor mikor? Majd ha én mondom, akkor.

A napnál világosabb mire megy ki a játék: amire tavaly is. Elmegy az év, egy napot nem vagyok szabin, mert mindig „majd”. Az elveszett szabit ki se fizetik, hanem benyelik.

A családom csesztet, hogy miért hagyom magam miért nem állok a főnök elé és közlöm hogy van 25 nap szabim a jogszabály szerint, azt kutya kötelessége kiadni. Elvileg.

A valóság: nincs szabi. Nincs túlórapénz. Nem tetszik? Akkor húzzál el.

Szóval a kérdés: hogy lehet bármit kiharcolni egy olyan helyen, ahol ha csak megszólalok, megfenyegetnek, hogy még egy szó és mehetek? Nem, nem mondják hogy ki fognak rúgni. Csak megjegyzik, hogy arra az ajtó.


Már az röhej, hogy olyan dolgot kéne „kiharcolni” ami eleve szerződés és jogszabály szerint jár. Ld szabi.


Vagy az az igaz amit a kollegám mond? Mi jár a dolgozónak? A szája!

Az is csak addig míg be nem verik (ld kirúgás).


2015. júl. 21. 09:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

munkaügyi bíróságon név nélkül is tudsz följelentést tenni,hogy xy cégnél a szabik kiadása hogyan megy!

keresni kell a nav-nál egy lehetséges pontot ahol följelentheted a céget...

kft?

jelenléti ívek meghamisítása?

lehet mind elvesztitek a munkahelyeteket tehát ne mondd a kollegáknak sem,hogy miben mesterkedsz !

szabolcs megyében is van olyan kft ahol embernek tekintik a dolgozót !

2015. júl. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Oké de akkor mi a kérdés könyörgöm.Értsd már meg vagy fosol és félsz,mert így éled az életed,hogy nincs választásod! Vagy kiállsz és felválallod magad,és tovább élsz! Igen Te vesztest látod,mert azt akarod látni,Én millió példát láttam és furcsa mód mindenkinek megérte a munkahely váltás.De az biztos,hogy nem kis meló egy ilyen projectet beválallni,maradj és nyugodj bele sorsodba.
2015. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A többiek nem elégedetlenkednek? Szerintem ha többen összefognátok, hogy harcoltok a jogaitokért, akkor az többet nyomna a latban, mivel munkavállalókra szükségük van, különben nem megy a munka, azaz nem keresnek pénzt. Persze az ilyen szervezkedést nagyon óvatosan kell lebonyolítani, és nem egyszer a szervező viszi el a balhét a gyáva kollégák miatt. Szerintem bőszen keress más lehetőséget, aztán dobbants!
2015. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Koma, én nem nyomhatom fel a céget helyetted. Nektek kell összefogni, bizonyítékot gyűjteni, és cselekedni. Mi innen mégis mi a pék f.aszát tudnánk segíteni azon kívül, hogy tanácsot adunk?

Cselekedni nektek kell.

2015. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
53%
A bírósági perhez egy jó ügyvéd kell, aki JÓL megfogalmazza a beadványt. Egy rosszul megfogalmazott beadvánnyal egy fillért nem nyersz, egy jól megfogalmazott beadvánnyal visszamenőleg kifizettetik neked a ki nem adott szabadságokat, kamatostól. Mondom, ehhez egy gyakorlott és jó ügyvéd kell.
2015. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!