Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szólni mersz egy mai átlag...

Ha szólni mersz egy mai átlag munkahelyen jogsérelem miatt, azonnal repülsz? Ez a mai valóság miért tagadják itt a GYK-n?

Figyelt kérdés

Már számtalan vitát folytattam itt a GYK-n a szuperokosokkal arról, hogy a mai átlag munkahelyen ha szólni mer az ember a töméntelen szabálytalanság miatt, vagy akár munkavédelmi bejelentést tesz azonnal repül és aztán mehet ahova akar panaszra az atyaúristenhez is.

És mindig lehülyéztek, birka, lúzer, ha hagyja magát meg is érdemli stb.



Na lejött egy cikk, ahol

Székely Tamás, az Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) alelnöke

ugyanazokat mondja amiket én.


A kérdés annyi, hogy vajon miért hülyéznek birkáznak le, ha amit leírok, az úgy van és a világon semmit se lehet tenni? Mert ha teszek bármit, azonnal repülök aztán rohanhatok mint a mérgezett egér de senki se segít rajtam? Mert a munkavédelem büntethet de új állás nem adhat???? És 10ből 9 munkahely ilyen úgyhogy ha kirúgnak sanszosan ugyanilyen helyre kerülök ha és amennyiben egyáltalán találok valamit?


A cikk:

Senkit nem érdekel, ha a dolgozó megfő munka közben. Ja, de: a multikat!

[link]


Néhány kiemelés a cikkből melyet mintha én írtam volna!!!


Rengeteg kiszolgáltatott magyar munkavállaló lenyeli sérelmeit, hagyja, hogy embertelen körülmények között dolgoztassák. Jogsegély, érdekérvényesítés szinte csak elméletben van.



A gyakorlat azt mutatja, hogy ha egy munkavállaló megtagadja a munkavégzést a nem megfelelő körülmények miatt, a munkaadó abban a pillanatban ajtót mutat neki. Viszont látásra!" - mondja Székely Tamás, az Magyar Szakszervezeti Szövetség (MSZSZ) alelnöke.


"a munkavállalót nem érheti hátrány az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek megvalósítása érdekében történő fellépéséért, illetve a munkáltató vélt mulasztása miatt jóhiszeműen tett bejelentéséért", a valóságban a leggyakrabban éppen ez történik. Székely Tamás szerint a mai magyar környezetben ilyen esetbencsak hátrány érheti az "árulkodó" dolgozót,


"A jelenlegi kormányzat megszűntette az érdemi munkaügyi ellenőrzéseket. Felszámolták a Nemzeti Munkaügyi Hivatalt, a munkavédelmi ellenőrzések a kormányhivatalok főosztályvezetői szintjére kerültek" - festi le a nem túl szívderítő helyzetet a szakember.


nagy összegben merne fogadni, hogy komoly hiányosságokat tapasztalnánk, ha találomra kimennénk egy magyar kisvállalkozóhoz terepszemlére. "Gyakran szinte semmit nem tartanak be" - teszi hozzá lemondóan Székely Tamás.


A kis- és középvállalkozásoknál, ahogyan említettük is, nincsen ilyen, sőt, szinte semmilyen jogsegéllyel nem számolhatnak dolgozóik.


elégedetlen dolgozók a területileg illetékes munkavédelmi felügyelőségnél, azonban ezzel kapcsolatban Székely Tamás borús véleményt fogalmaz meg:


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Bár ezek a bejelentések teljesen anonimak, ha kimegy egy ellenőr és megállapítják a szabálysértést, nem vennék rá mérget, hogy a bejelentőnek a következő héten is lesz munkája."


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2015. júl. 22. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha feljelented a céget, akkor könnyen lehet.

Ha "csak" pofázol, akkor pozíció- meg érdekérvényesítési képesség-függő. Én nagyon pofázós voltam a legutóbbi munkahelyemen, persze nem minden apróságért, de ami már tényleg sok volt, azért szóltam a többiek nevében is.


Nem rúgtak ki, végül én mondtam fel, egyéb okok miatt.

Szóval nem feltétlenül igaz, de ha mondjuk mezőgazdasági melót végzel tucatmagaddal és követeled a 14-16 fokos vizet személyre szóló pohárkával, más lehet a helyzet.

2015. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ó nem kell itt névre szóló pohárka elég ha annyit mondanék hogy: túlórapénzzel mi a helyzet?

Azt amit milliószor ígértek hogy "majd"?

Szabit mikor adják ki? A tavalyi szabival amit se ki nem adtak se ki nem fizettek, azzal mi a helyzet?

Na elég lennének ezek a kérdések hogy repüljek!

2015. júl. 22. 17:48
 3/16 anonim ***** válasza:
Elhiszed, hogy ha mindenki szóvá tenné a jogsértéseket, sőt, otthagyná a jogtipró munkahelyeket, egy munkáltató sem élne vissza a helyzetével?
2015. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amíg olyan emberek vannak és mindig is lesznek ilyenek akiknek olyan szinten üres a zsebe hogy bármit bármennyiért elvállal csak legyen már valami addig nincs miről beszélni.
2015. júl. 23. 08:14
 5/16 anonim ***** válasza:

"mindig is lesznek ilyenek akiknek olyan szinten üres a zsebe hogy bármit bármennyiért elvállal csak legyen már valami addig nincs miről beszélni"


Ez igaz, nem lehet ez ellen mit tenni egyelőre.

Viszont nagyon sok esetben olyanok is némán ülnek, és hagyják, hogy felmossák velük a padlót, akik nem tartoznak abba a kategóriába. Gyakorlatilag a cég "pótolhatatlan" (értsd: hosszú betanítás és még hosszabb betanulási idővel, és még annál is több pénzzel járna a lecserélése) munkatársai, és mégsem mernek megnyikkanni sem.

Egyik ilyen kolléganőm pl. hagyta volna, hogy ne tudjon ebédelni, mert a főnök "pedagógiai célzattal" (mások nem mosogattak el maguk után) bezárta előle az ebédlőt, az étele pedig odabent volt.


Amíg ők nem állnak legalább ki magukért, milyen változást várunk? Ne a nincstelenekre kenjük ezt az állapotot, mert elsősorban nem azok az emberek tehetnek róla (pontosabban: nem azoknak kellene felszólalni ellene), akik kiszolgáltatott helyzetben vannak. Sajnos Magyarországon általános a tanult tehetetlenség.

2015. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nekem a munkahelyen volt olyan hogy a főnök szintén pedagógiai célzattal megtiltotta az ebédelést. Nincs ebédidő egy hétig. Na csak az a gond, hogy az ebéd fizetős és így a dolgozók nem kapták meg azt az ebédet amiért fizettek! Napi 600 ft-ja úszott el mindenkinek emiatt és tudod hányan mertek megszólalni? Zéró.


De ez csak csepp a tengerben ez egy semmi sztori ennél ezerszer durvábbakat mesélhetek (szabi ki nem adása, túlóra, betegállomány szót ha kiejted ki vagy rúgva stb stb)

2015. júl. 23. 10:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Túlóra az nálunk se volt, mármint kifizetve, az erre irányuló kérdés mosolygással (="Te is tudod, mi ezzel a helyzet... nem kell túlórázni, de azért készülj el mindennel") ütötték el. De ez a kifizetett ebédes sztori nagyon durva. Együtt kellett volna fellépni, nem egy-két embernek. Megbeszélni, kollektíven odamenni, mindenkit nem rúgnak ki egyszerre.
2015. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát a kollektív eszme az megvolt! Mindenki kollektíven kussolt. Ha megbeszélték volna se csinálhatták volna szebben.


De a sztori egyébként nem durva, hiszen 5x600 ft veszett el.

Ami durva az az elv hogy a főnök azt mondja ezzel hogy én mindent megtehetek mert tudom hogy te meg úgyse tehetsz semmit. Illetve tehetnél de nem fogsz. Mert egy beszari birka vagy. Ha meg mégis teszel te húzod a rövidebbet. Hiszen lehet hogy a céget megbüntetik amit az röhögve kifizet de te meg munka nélkül maradsz garantáltan nem fogsz röhögni.

Így biztos hogy a dolgozó kussol és semmit se tesz.

Max otthagyja a helyet. Na és. Jön helyette 100 másik.

2015. júl. 23. 10:56
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha megbeszélték volna se csinálhatták volna szebben."


A baj ott kezdődik egyébként, hogy meg sem beszélik.

2015. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát de ismerjük a tanmesét Aiszóposztól a majmokról és a tűzbe gurult gesztenyéről?

Ez van, senki se akarja megégetni magát és inkább veszni hagyják a gesztenyét.

Van még kérdés?

2015. júl. 23. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!