Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácsra lenne szükségem:...

Tanácsra lenne szükségem: Hogyan menjek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami szociális, így én ezekhez abszolút nem értek. Kijártam az iskolát egy érettségivel, de most azon lenne a sor, hogy elmenjek dolgozni, viszont én nem értem abszolút, hogyan mennek ezek. Nem tudom, hogy kell jelentkezni egy állásra, hogy nézzen ki egy életrajz, vagy mit követelnek meg. azt sem tudom, mit dolgozzak, teljesen képtelennek tartom az egészet. Előbb mennék el még valami okj képzésre, minthogy dolgozzak, viszont jobban jönne a munka. Valami türelmes ember eltudná nekem magyarázni? Én hiába olvastam akárhol, nekem túl magas az egész és sose magyarázták el, hogyan menjek el dolgozni.

A másik ilyen dolog a költözés lenne,de az még távol van, egyelőre jó lenne ezzel foglalkozni.



2015. júl. 28. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szülők, testvérek, rokonok nincsenek, akiktől tanácsokat tudnál kérni ???

Nem hiszem, hogy egyedül vagy a problémáiddal !

Vagy esetleg barátok...

2015. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel mindenki így van,mikor először keres munkát.Lehet ugye közvetítőn keresztül vagy szólóban.A lényeg,hogy legyen egy jó önéletrajzod.Ehhez neten lehet találni mintákat,hogy milyennek kell lennie.Ha megvan az önéletrajz,akkor már csak rengeteg türelemre lesz szükség.Sajnos sokszor fordul elő,hogy behívnak állásinterjúra,és kiderül,hogy hiába rendelkezel olyan végzettséggel,amit keresnek,mert amire nekik szükségük van,az azon belül speciális.
2015. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első: nincs, max szüleim, de ők sem dolgoznak, és hülyeségeket mondanak.
2015. júl. 28. 14:03
 4/8 A kérdező kommentje:

Második:


Egy ilyen önéletrajz megfelelő, vagy részletes szövegnek kell lennie?

[link]

2015. júl. 28. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá.Az a biztos,ha egy munkaközvetítő honlapjáról letöltesz valamilyen sablont.
2015. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy hülyeséget mondanak, ha te magad sem tudod, hogyan kell hozzákezdeni?

Egyébként ha már netezel, milliónyi cikket lehet erről találni, hogy kell önéletrajzot írni, hogy kell viselkedni egy interjún, hogyan kell felöltözni, stb.

2015. júl. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt senki se magyarazza el sajnos :(


nekem is ez volt, szuleim nem tudtak, ok meg szocializmusban kezdtek dolgozni, akkor bementel, mondtad hogy akarsz dolgozni, felvettek mert munkahoz valo jog meg minden, es kesz, azt hogy a rendszervaltas utan ez hogy megy, nem tudhattak...


neten keresgeltem mintakat, aztan valahogy osszekinlodtam egyet.

2016. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én azóta sem tudom sajnos.
2016. márc. 10. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!