Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki szeretnék menni Nyugat-Euró...

Ki szeretnék menni Nyugat-Európába dolgozni. Mennyi pénzre lesz szükségem addig míg saját lábra állok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyan 2-3 havi kinti minimálbérnek megfelelő összeg, szerintem.

Ennek az összege nyilván attól függ, hova mész.

2014. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hova és milyen területre akarsz.

Jelenleg 10-200.000 Ft indulóval lehet számolni alaphangon akkor ha itthonról intézed a munkát és nem kint keresgélsz.


Ha próba szerencse alapon tervezed, kinti munkakereséssel, ettől jóval többe lesz, pláne ha "csak" szakképesítést nem igénylő munkakörben.

2014. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 60 ezer forinttal/200 euróval mentem ki de az első fizetésig kb 30 eurót költöttem.
2014. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás megvan-e?
2014. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Alap nyelvtudásom megvan, az nem gond. Egyébként igen, szakképesítést nem igénylő munkát vállalnék majd. Viszont mivel májusba vagy júniusba megyek ki, még nem tudom hogy lessz e már meló vagy nekem kell kint keresgélni. A rokonaim akik kint vannak, azt mondják, majd keresnek nekem valamit, de ezt nem veszem készpénznek.
2014. febr. 2. 12:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Am Anglia vagy Hollandia a célállomás.
2014. febr. 2. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem megy, akkor a munkaügyiben érdeklődj az Euresnél, vagy bp-en van az Euwork is most interjúztat, akiknél kb. 200 ezres indulóval számolhatsz Egyesült Királyságban szállodai munkákra, de minimálbéres fizetéssel. Szóval kb 1 hónap még megtérül, és onnantól kezdve lesz profitod a dolgon.
2014. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
200 ezerből az UK-ban aligha tud majd megélni és profitálni is, az nagyon-nagyon kevés.
2014. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kiutazás díját és a szerződéshez kapcsolódó egyéb adminisztrációs díjakat tartalmazza ez az összeg + az első heti fizetésig némi zsebpénztartalék, de mivel szállás és étkezés biztosított, így aligha kell azalatt az egy hét alatt magára költenie.


Fizetni és aláírni csak akkor kell, ha kap munkaszerződést. Így nem lutrira megy ki és minimálbéres fizetésért dolgozhat a mosogatótól, "general assistant"-ig, vagy housekeeping (szakképzetlen munkakörben).


Indulásnak jobb híján megteszi, utána meg úgyis szerez kellő helyismeretet és már egy referenciát is, hogy önállóvá váljon kint.

2014. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, de jöhetnek még különböző segítő/tájékoztato jellegű kommentek.
2014. febr. 2. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!