Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a gyári...

Mi a véleményetek a gyári munkáról?

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Diák melóban jól fizetett, de aki állandón volt ott, kevesebbet kapott.
2015. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen helyzetben vállalja az ember.

Elsődleges szempont ugye, hogy pénzszükségből.

Másodlagos szempont, hogy lélekölő. Ez utóbbi emberfüggő, mert ha szeretsz agyalni, akkor ott aztán megteheted, mert egy idő után olyan rutinod lesz a szalagon, vagy a fröccsöntő gépen, hogy akár verseket is írhatsz közben.

Én úgymond esti iskolában érettségiztem, és abban a három évben kijutott a gyári melóból is. Őszintén szólva azt élveztem a legjobban, mert munka közben tudtam agyalni a tételeken, és ott volt a köpenyem zsebében néhány fecni, hogy ha nem jutott eszembe valami, csak előkaptam és ránéztem. Oda vissza tudtam a Vanitatum Vanitast és a Halotti beszédet ősmagyar nyelven.

A hátulütője a gyári melónak, hogyha nincs terved és ambíciód, mert ha oda bejutsz terv és motiváció nélkül akkor ott is ragadsz, ugyanis ott nem fogsz kapni ezekből. Ha fiatalon akarsz oda menni, akkor fontos ,hogy legyen távolabbi terved, és végig tartsd szem előtt. Úgy kilehet bírni, hogy ne válj zombivá.

A másik hátulütője az ismerkedés leszűkülése. Az ember ha ott él pár évet, akkor csak a felhozatalból kezd válogatni, és nem biztos ,hogy azt kapja akit akart. Márpedig az ismerkedés ott nagyon megy, mert már csak azért is megy a flörtölés, hogy feldobják a napjukat. Ilyenkor jön az, hogy már az is jó, amelyik egy fokkal szebb az ördögnél, vagy kettővel több az IQ-ja, mint a másiknak. Aki meg nem hajlandó belemenni ebbe, az általában áldozat, mert vagy hülye fap..csának van kikiáltva, vagy homárnak. Ezen kívül ha dohányzol az a baj, ha nem dohányzol az a baj, ha citrommal iszod a teát az a baj, ha nem iszol egyáltalán reggel teát a többiekkel az is baj, mert különc vagy. Különc meg sosem lehetsz ott.

2015. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
monoton, sz@rul fizet, dudaszóra mehettek kajálni mint a tehenek.
2015. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Ahol dolgoztam, ott többségében hihetetlen primitív emberek voltak. Marták egymást a prémiumért, nem volt egymáshoz egy jó szavuk, a pletyka, meg az áskálódás ment, amikor csak beszédre nyitották a szájukat. Persze voltak kivételek, de azok épp olyan undorral húzták az igát, mint én.

Viszont vannak normálisabb helyek is, főleg vidéken, ahol az értelmesebb emberek is kénytelenek gyárban robizni.

2015. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jó csapatot fogsz ki, akkor jó, ha faxfejekkel kerülsz össze, maga a pokol. Konkrétan egyszer azért próbált meg nekem beszólni egy homár, mert hosszú kávét vettem a gépből. Azt mondja, hát ki iszik hosszú kávét? Hátrafordutam, mondom: én. Bajod? Nem mert szólni semmit.
2015. aug. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mindenki nem lehet vezető, diplomás, valakinek azt is meg kell csinálnia. Nincs abban semmi szégyen, tisztességes munka, én monjuk nem végezném mert nem azért tanultam 10 évet egyetemen, viszont dolgoztam gyárban vezetőként, nekem rohadt monoton volt és nem is bírtam azt az állandó egyforma dolgot, 1 hónap után eljöttem.
2015. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!