Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek célpont?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam állást egy szerelő cégnél. Nekem a szállítmányozást kell intéznem. Iskolámból adódóan vezető pozícióba helyeztek. Sajnos a kollégák nagy része, főleg a férfiak nem nagyon fogadtak el, állandóan kibeszélnek a hátammögött, gúnyos lekezelő megjegyzéseket tesznek rám, a kiadott utasításaimat csak immel-ámmal csinálják meg, akkor is morognak. Szándékosan húzzák az időt a jelentésekkel, tudván, hogy a főnököm engem szúr le miattuk. Ha meg felcsattanok, mindig az van, hogy "Nyugodjál már le! Mit pattogsz? Majd meglesz az a k... papír!" Olyan megjegyzéseket is kaptam, hogy régebb óta itt vagyok mint te, nekem te ne parancsolgass. Alig vagyok ott négy hónapja, nagyon azon gondolkodok, hogy felmondok, vagy átkéretem magam másik részlegbe.

2015. júl. 30. 07:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy vezeto pozicioban akkor neked van tobb lehetoseged megszivatni oket.


Legy kreativ.

2015. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked is van főnököd, szépen el kell mondani neki ,hogy X Y nem teljesíti a kötelességét nem hajlandó dolgozni, szándékosan visszatartja a papírokat stb. Ha a főnököd ez után is téged szúr le,és a többi dolgozónak ad igazat,akkor tényleg menni kell, mert akkor ez egy fejétől bűzlő cég ahol két tűz között fogsz lenni.Nem éri meg.
2015. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A legtöbbsége aki bunkó, azok is ilyen főnökök, műszakvezető, csoportvezető beosztásban. Én részlegvezető vagyok, vagyis én vagyok azon a területen a legmagasabb pozícióban. Szerintem a legtöbbsget az zavarja, hogy én külsőleg kerültem oda (vagyis nem ott dolgoztam) meg hogy nő vagyok, a kollégák legtöbbje meg férfi.
2015. júl. 30. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:

ha te vagy a legmagasabb pozicioban, akkor gondolom van lehetoseged sok dologga.


egyebkent ha nem tudod kezelni ezt a helyzetet, akkor tenyleg nem vagy alkalmas vezetoi poziciora.

2015. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig higgadtan.

Mik a kötelezettségeik, a munkaköri feladataik? Ha ezeket nem teszik meg, mik ennek a következményei a cégre nézve? Pld feltartják a munkát, a termelést? Fontos munkafeladatok maradnak el miattuk? A munkát akadályozó alkalmazottak TUDJÁK, ÉRTIK ezt? Mondd el nekik KETTŐ alkalommal, vikégosan.

Ha a munkájukat nem végzik el, az milyen következményekkel járhat rájuk nézve? Van jogköröd kirúgni őket? Vagy levonni a mozgóbért, jutalákot, bónuszt, stb? Akkor ezt is mondd el nekik, mind a KETTŐ alkalommal. Higgadtan nyugodtan. Ne "pattogj", ne "csattanj fel".

A harmadik alkalommal viszont szívbaj nélkül alkalmazd a kilátásba helyezett, világosan kétszer elmondott következményeket. Ha kell, a fő szrkavarókat rúgd ki. Nem dúlva-fúlva, csak szép nyugodtan közöld a többiekkel is, hogy hát kérem, akinek érthetően elmondtad, mivel jár ha nem dolgoznak, azok láthatóan nem is AKARNAK dolgozni. Ha nem hát nem. Hőzöngeni meg visszapofázni otthon, meg a kocsmában is lehet, a munkahely nem melegedő. Pont.

Az első 3-4 fej lehullása után elkezdik érteni....



És igen, ilyen kemény dolog főnöknek lenni.

2015. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdezőnek nincs hatásköre kirúgni a csoportvezetőket. Ha meg az ő felettese ,akinek joga lenne kirúgni őket ,puszipajtás a régi dolgozókkal ,úgyse neki fognak igazat adni.
2015. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A jogköröm: Fegyelmit adni, prémiumot megvonni, javasolni a kolléga elküldését, vagy másik helyre vagy munkakörre való áthelyeztetését.
2015. júl. 30. 11:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, azert van nemi mozgastered.


Egyebkent a feladatokat fogalmazd meg egyertelmuen. Tehat ne azt mondd hogy kerek egy jelentest, hanem azt is hogy mikorra. Jegyezd meg hogy ki mit hogyan csinalt, teljesitette-e az utasitasod vagy nem.


SOHA ne csattanj fel, aki hoborog az soha nem hiteles. Mindig legyel udvarias es nyugodt. Ne hagyd hogy kihozzanak a sodrodbol.


Ha valaki azt talalja neked mondani hogy ne parancsolgass akkor mondd neki hogy nem parancsoltal, hanem utasitottal, mivel te vagy a fonok o meg a beosztott. Ha nem tetszik neki a helyzet akkor felmondhat vagy atmehet egy masik teruletre ha tud, de amig itt van addig a te utasitasaid szerint dolgozik.

2015. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Udvarias vagyok, meg eléggé félénk is.
2015. júl. 30. 15:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Udvarias legyél, de határozott.


És tanulj az erőszakmentes kommunikációról.

2015. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!