Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen indokkal rázzam le a...

Milyen indokkal rázzam le a munkatársamat, hogy ne akarjon mindig hazavinni?

Figyelt kérdés

A főnököm régen erősködött, hogy hadd vigyen haza, mert úgy előbb hazaérek, egyébként 1,5 óra az út. Előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__7..


Sajnos egyszer hazajöttem vele, egy időre elcsendesedett a dolog, mert mondtam a főnöknek, hogy elviselhetetlen meleg volt a kocsiban, leizzadtam, stb. Mivel csak negatívumot mondtam róla, így gondolom visszamondta az illetőnek a főnök és nem akart hazavinni. Azonban hétfőn ismét előállt azzal, hogy hazavinne, mert jönnie kell egy barátjáért aki eladta a kocsiját és haza kell vinnie. Mivel hétfőn esett az eső és hideg volt, így rossz kifogás lett volna, hogy meleg van, nem tudtam kitalálni semmit, ha ellenkeztem volna megint még én lettem volna a hibás a többiek szemében, hogy rosszat akarok magamnak. Kedden ugyanez volt a helyzet, sőt hétfő délután bejelölt facebookon ismerősnek, a tesóim és a szüleim adatlapját is átnézte és már hajnal 5 kor irogatott nekem facebookon hogy negyed 7-re jön értem és ha nem válaszolok, akkor anyukámat felhívja telefonon (neten rákeresett a számára). Írtam neki, hogy már a vonaton vagyok, de útközben letért az autópályáról és folyton irogatott, hogy szálljak le a vonaton a következő állomáson és szálljak át a kocsijába. Kedden délután nagyon haza akart vinni, de mert eljött háromnegyed órával előbb és a főnök mondta, ha elmegyek az illetővel akkor elmehetek előbb, így eljöttem. Mikor hazaértünk megint ajánlgatta, hogy majd szerda reggel jön értem, mondtam, hogy semmi szükség rá, majd apukám elvisz mert úgyis jön haza a munkából stb. Szerdán és csütörtökön nem jött dolgozni, mert Bp.-re kellett mennie, ám péntek délután mikor indultam volna a vonathoz megjelent az ajtóban, hogy menjek vele. Eljöttem vele, gondolva, hogy utolsó nap valahogy csak kibírom hétvégén meg majd kitalálok valami indokot hogy többet ne kelljen vele mennem de sajnos nem jut eszembe semmi.

Pénteken útközben arról panaszkodott, hogy a volt barátnői mind pszichopaták voltak, a felesége meg depressziós, nincs neki munkája csak 8 általánosa és még mindig van az érettségiig 1,5 éve, ezért július elején Írországban hagyta a felesége szüleinél addig legalább nyugodt napjai vannak. Ezen kívül facebookon azt is megnézte, hogy a barátommal mióta vagyunk együtt, látta, hogy ő Bp.-en dolgozik és arról faggatott milyen a távszerelem. Mikor mondtam neki, hogy nem nevezném távszerelemnek, mert minden hétvégén és hétköznap is 2 napon hozzánk szokott jönni este, ekkor el kezdte mondani, hogy bizony ez távszerelem.

1 órás vele az út autópályán, pénteken az út végén már arról is mesélt, hogy volt egy prosti barátnője és attól félt, hogy elkapta tőle az AIDS-t..nem szeretek idegenekkel ilyen témáról beszélni ezért nagyon örültem, mikor hazaértünk. A munkahelyen egyébként nem nagyon találkozunk, mert ő lent dolgozik a földszinten, informatikus én pedig a pénzügyön. Pénteken mikor jöttünk haza majdnem még baleseteztünk is, mert le akart előzni egy szőke nőt de kikanyarodott elé egy kamion, pár centire állt meg tőle fékcsigorgatva, később pedig az autópályán idegeskedett, hogy ő menne gyorsabban is, ekkor is majdnem nekiment egy másik autónak. A barátom nem örül neki, hogy vele jövök haza két okból se: fél, hogy rosszul vezet és balesetezünk, illetve szerinte a mai embereket nem nagyon zavarja a házasságtörés, úgy gondolja simán megcsalná a feleségét.

Szeretném végleg lerázni, hogy ne akarjon többé hazahozni. Gondoltam már arra, hogy mikor jön, hogy hazavinne akkor megmondom neki, hogy dolgom van még a városban, de nem lehet minden nap dolgom. A másik ötletem, hogy megmondom neki, hogy egy ismerősöm ugyanazzal a vonattal jár haza és a vonaton németet segít tanulni vagy valami hasonló. Jobb ötletem nincs.

Ha megmondanám neki őszintén, hogy nem kell hazavinni mert vonattal jobban érzem magam, akkor még a pénzügyön a munkatársaim is ellenem fordulnának, hogy önsanyargató vagyok meg magamnak akarok rosszat (pedig vonattal csak fél órával érek haza később). Már azon is gondolkodom, hogyha nem sikerül sehogy lekoptatni otthagyom a munkahelyet.

Szerintetek hogyan tudnám lekoptatni? Milyen indokkal?


2015. aug. 1. 22:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ami lemaradt:

Kedden elszólta magát, hogy az ismerősének már vasárnap este lett kocsija így nem is kellett őt hazavinnie hétfőn, amit ő tudott is. Persze próbált magyarázkodni, hogy ja, ja az hétfő este volt ez aztán azt mondtam hogy hétfőn mikor ment volna érte akkor hívta fel, hogy már van kocsija. Eléggé belezavarodott ebbe aztán gyorsan témát is váltott, elég gyanús szerintem.

2015. aug. 1. 22:49
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen hosszú szöveget nem olvasok el.
2015. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem baj, sajnos ezt nem lehet rövidebben leírni, különben nem lenne érthető, hogy mi a gond. Köszönöm annak, aki rászánja az idejét, elolvassa és megpróbál segíteni!
2015. aug. 1. 22:53
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi a f#szom ez a hiszti, de komolyan?

Ha nem akarod, hogy hozzon vigyen, mondd meg neki, hogy nem akarod és onnantól kezdve jársz vonattal.

Ha erőszakoskodik jelzed a HR-en.

2015. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem rúgtad tökön? Mondd meg neki hogy szánalmasan átlátszó ez a csajozós viselkedése. Ennyi...
2015. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

figyelj jól, leírom hogy pontosan mit is csinálj!

1. kihúzod magad, mély levegő és oda lépsz elé

2. kinyitod a szád hogy kijöjjön a hang

3. elmondod neki hogy mostantól nem fogsz vele kocsikázni

(az nem jó hogy "nem szeretnék", határozottan ki kell jelentened a dolgot!!!!)

4. mosoly

5. vissza mész és végzed a dolgod


ha indokot kér vagy kérdőre van akkor csak egy laza vállrántás kíséretével mondd azt hogy túlságosan nyomul és hogy ez már zaklatásnak is elmenne szóval ha folytatja akkor megteszed a szükséges intézkedéseket


lehet rád fog szállni, beleköt a munkádba stb de legalább nem ő visz majd haza :D

ja meg egy gáz spray-t szerezz be mindenképp.. nyugi, pontosan tudni fogod mikor használd ;)

remélem tudtam segíteni, sok sikert és szedd össze minden bátorságod. ne hagyd hogy sanyargasson :)


21/F

2015. aug. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kéne felfognod: nincs szükséged indokra. Nem tartozol nekik magyarázattal ezen a téren. Határozottnak kell lenni. De veheted kicsit durvára a figurát: játsszam el bábokkal, hogy nem akarok vele utazni?
2015. aug. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Mond meg neki, h van barátod, és őt ez zavarja, re amúgy téged is.. Vigyázni kell az ilyen kockákkal.
2015. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Azt mondod, hogy köszi, de mostantól egy ismerősöd visz haza, mert pont erre jár. Vagy nem is haza mész, hanem máshova.

Kész, egy idő után nem fog kérdezősködni.

2015. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, teljesen igazatok van. Ma reggel is már írt hajnalba hogy felkelt előbb és jön értem reggel, nem adtam meg neki a számomat ezért csak Facebookon tud írogatni. Azt is írta hogy majd délután hazahoz. Írtam neki hogy már a vonaton vagyok azt írta hogy ha unom a vonatot nyugodtan szóljak neki leáll a vasútállomáson és átszállhatok hozzá.

Délutánra pedig Megmondom neki hogy nem fogok vele menni ha magyarázatot kér Megmondom hogy egy ismerősömmel megyek most már mindig.

Eddig azért nem tettem mert azt hittem csak én gondolom túl a dolgokat de a ti véleményetek alapján nem.

2015. aug. 3. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!