Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan köztetek aki visszau...

Van olyan köztetek aki visszautasította a felajánlott közmunkát? Milyen szankciókkal jár ez?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy 3 évre elvesznek minden támogatást? Ilyenkor a munkaügyi központ is törli a regisztrációt? Van e bármilyen egyéb "kellemetlen" hatása a dolognak?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. aug. 8. 18:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mit ajánlottak?
2015. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Most kaptam egy behívót jövő hétre, abban azt írták, törölnek, ha nem megyek el és nem vállalom el, ha megfelelnék. Ha törölnek, akkor nyilván a segélyt is bukód, ha jár. Nem értem minek hívtak be, lejárt az álláskeresési járadékom, segélyt nem kapok és most kezdtem el fizetni a tb-ém, nekem vesztenivalóm nincs.

Neked mit ajánlottak, hogy vissza szeretnéd utasítani?

2015. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Fogalmam nincs mi lehet, csak annyi áll a levélben hogy máshova nem sorolható egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozású BM 50 hosszú. Na ez mi a fenét jelenthet? :)


Amúgy nem tudom mit tegyek, mert az az igazság, hogy úgy néz ki 1-2 hónapon belül lenne nekem jobb lehetőség is. Viszont ha nem jön össze, ezt meg visszamondom akkor szívás. Egyébként tényleg 3 évre elcsapnak mindentől? De a munkaügyibe csak vissza lehet regisztrálni magam egy idő után nem? Másként, hogy tudnának alkalmazni valahol. Egyébként meg pont most július 31.-én lett vége egy határozott idejű munkámnak, hát elég gyorsan reagáltak.

2015. aug. 9. 15:34
 4/17 verde ***** válasza:
Az álláskeresők nyilvántartásból 60napig zárnak ki, az FHT-t 3 évre vonják meg, úgyhogy jól gondold át!
2015. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, az enyém sem sokkal bővebb, bevándorlási hivatalhoz szól.
2015. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

verde: Értem mondjuk ez elég pofátlan dolog, hogy az embert 3 évre kiiktatják ha ne adj isten nem vállalja el a felajánlott munkát. Viszont ha letelt a 60 nap és újra regisztrálok a munkaügyibe, akkor már bárki felvehet jól gondolom? Augusztus 25.-ig kell válaszolnom, hogy mit akarok tenni. Ha mondjuk addig valaki más alkalmazna bármilyen formában, akkor ez a behívás érvényét veszti igaz?


Elég nevetséges nem tudom más is kapott e ilyen orvosi papírt mellé, hát ott gyakorlatilag a kis "himbilimbimen" kívül mindenre kitér a kérdés, hogy alkalmas e a munkára a delikvens. Van vagy 30 kitétel amire válaszolni kell. Az a baj ezzel az egésszel, hogy egyre inkább kényszeres lesz, és úgy tologatják az embereket kényük kedvük szerint ahová csak akarják. Sok cikk szól erről mostanában.

2015. aug. 10. 13:30
 7/17 anonim ***** válasza:

Nehogy visszautasítsd!!! Pont ez a céljuk, hogy köz(rabszolga)munkával riogassanak és már az állásinterjúra se menjél el. Így tudnak törölni, és javítják a statisztikát. Ilyen helyre behívnak 50 embert csoportos tájékoztatóra és felvesznek kb. 3 embert a "munkára".


De ha nagyon nem akarod akkor meg lehet beszélni a "céggel" is. Csak a "nem felelt meg" és a "betelt állás" négyzet beikszelése jó neked.

Én 3 ilyen irodai köz(rabszolga)munkára jelentkeztem és sajnos egyikre sem vettek fel.

Szemétszedéses munkával is "megkináltak" (felsőfokú végzettséggel), de nagy nehezen el tudtam intézni, hogy a "betelt " négyzetet ikszeljék be.


Most hosszabbitattam a szoc. tám. -ot, valószinüleg annak is köze lehet hozzá, hogy konkrét állásajánlat nélkül (!) küldtek ilyen munkaeü.- i kivizsgálásra értesítést. Vastagon kiemelve, hogy KÖZMUNKA. Aki egy kicsit ijedős az már egyből el sem megy, vagy törölteti magát. Ez a céljuk!


A 3 éves szoc. tám. megvonást nem tudom honnan veszitek!? 2 v. 3 hónapra törölnek a nyilvántartásból utána visszaregisztrálhatsz. Szerintem egy év "együttműködés" vagy munka után újra kapod a szoc. tám.- ot.


Lényeg: mindenképpen menj el!!!! Ez szól a 2. válaszolónak is.

2015. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most már oda tologatnak ahová éppen ember kell, és nem néznek semmit, hogy milyen papírod van. Ez is egyfajta rabszolga tartás. Nálunk ha valakinek szüksége van munkaerőre, akkor "kikölcsönzik" a közmunkások közül. Egyre kevésbé tetszik ez az embereknek csak sokan nem mernek szólni, mert nincs más lehetőségük.
2015. aug. 10. 23:18
 9/17 anonim ***** válasza:

A behívómon sehol sem szerepel az a szó, hogy közfoglalkoztatás, akkor lehet nem is közmunkára szeretnének kiközvetíteni?

Azért elmegyek, meghallgatom mit akarnak, sosem tudni.

2015. aug. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem szerepel az orvosin. Amúgy amit leírtam azt a hosszú nevet a foglalkoztatásnak, annak a jelentése segédmunkás. Szerintem mindenkit ebbe sorolnak, mert abból bármi lehet csinálni.
2015. aug. 11. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!