Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti sem sajnáljátok az ilyen...

Ti sem sajnáljátok az ilyen embereket? Szegénykének az alkalmazottai külföldre mentek.

Figyelt kérdés

Jó esetben havi 200 ezer forintot tud fizetni az alkalmazottainak. Ahha... De gondolom ő persze full extrás kétszintes kertesházban lakik, nem is 1 új és drága autója van és nyaralni is sokszor jár, akkor se Horvátba és biztos drága ékszerei, ruhái is vannak és jókat szokott enni is. Szóval éli a luxuséletmódját, az alkalmazottai pedig güriznek 100 valahány ezres fizetésért. Így nyáron van gondolom a jó eset, amikor 200 ezret meg tud adni. Hűű de jóságos. Imádom az ilyeneket, hogy aztán panaszkodnak.


Tavaly ahol dolgoztam, ott is egy disznó ember, akinek 3 kis gyros étterme is van, mindenkinek 500 forintos órabérrel szúrta ki a szemét. A szórólaposnak, a szakácsnak, a pultban lévőnek, mindenkinek. A pultosnak vinnie kellett az egész éttermet, kaját intézni, szállítókkal intézkedni, wc-t pucolni, vendégeket kiszolgálni, stb.


Persze a főnöknek 2 autója van, kertesháza a 17. kerületben és nyaralni is ment. Fiacskájának is iphone, meg drága ruhák...


Undorodom az ilyen emberektől. Meg is érdemlik az ilyenek. Ez is aki egyedül maradt, csinálhatta volna azt, hogy a kevés alkalmazottjának odaadja a többiek bérét, akik elmentek. De nem és így az a kevés alkalmazott is elment. Hát így járt. Nekem az a tapasztalatom, hogy igenis tudnának sokkal jobb fizetéseket adni ebben az országban, csak borzasztóan undorítóak az emberek. Mindenki azonnal megakar gazdagodni és leszarja a másikat, mindenki aki csinál egy vállalkozást, úgy gondolkozik, hogy majd kiszúrja 100-al az emberek szemét azt csá. Itt még a dolgozóknak szerencséje volt, hogy Sopron, így simán át tudnak járni az osztrákokhoz. De ugye a legtöbben egész életüket végig gürizik 100-ért.. Akinek sajnos nincs lehetősége. Mert azért nem mindenkinek van, azt valljuk be.



2015. aug. 13. 12:26
 1/9 anonim válasza:
71%

Oké, köszönjük a mai siránkozást. Léphetünk tovább.

(nem kötelező ilyen helyen dolgozni)

2015. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem te is Facebookon olvastad a mindenki által megosztott egyedül maradt vállalkozó sirámait? :D
2015. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért azt is valljuk be, hogy egy vállalkozás nem úgy működik, ahogy te gondolod, azt meg ne vedd biztosra, hogy főnöknek valóban olyan álomélete van, ahogy mutatja...
2015. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

"csinálhatta volna azt, hogy a kevés alkalmazottjának odaadja a többiek bérét, akik elmentek"

Jaja ebben az országban mindenki jobban tud mindent :) A leírtakból nyilván teljesen átlátod, hogy hogyan működik az egész mechanizmus.

Azt se felejtsd el azért, hogy ha ilyen jól megy neki, akkor is befizet több millió forint adót havonta.

Amúgy a havi 200 ezer forint soknak számít. Az 500 ft-os órabér már nem annyira.


"Persze a főnöknek 2 autója van, kertesháza a 17. kerületben és nyaralni is ment. Fiacskájának is iphone, meg drága ruhák..."

Minden normális ember próbál megélni és támogatni a családját, én sem idegenekre költöm a fizetésemet, és nyilván te se osztanád szét minden hónapban a bevételt az alkalmazottaid között :)

Nem védeni akarom, de néha nem árt ismerni a másik oldalt is.

2015. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem sajnálom őket, viszont valóban így járt. Én a sok siránkozó balatoni éttermesen nevettem júniusban.


Igazából úgy gondolom, hogy megérdemlik.

2015. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Már bocs, de nem azért alapítottam vállalkozást, kockára téve minden vagyonomat, hogy az alkalmazottaim, akik este 5kor hazamennek, szabi alatt nem elérhetőek, munkájukra magasról sz@rnak, milliós fizetést vihessenek haza és jól éljenek a 3 szintes nyaraljójukban.


Ad2, ha van ember aki megcsinálja a melót 500Ft-ért is,akkor minek fizessek 1000Ft-ot? Eddig kb 100 alkalmazottam volt az évek alatt, ebből 1 jött oda, hogy kevés a fizu. Kapott is béremelést, még most is vele dolgozom. Többi meg inkább elment máshova, ahelyett, hogy megmondta volna, hogy kevés a pénz, vagy hogy mi zavarja.


Ad3, ha szerinted ez ilyen pofon egyszerű, akkor lehet beállni és alapítani egy vállalkozást vagy egy céget. Meglátjuk, hogy hol leszel fél év múlva!

2015. aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most vettem csak észre, hogy a link lemaradt xD


[link]


Utolsó válaszoló talán azért szarnak a munkájukra, mert kevés a fizetés.... Nálad se dolgoznék az biztos.


Te tudod, de én nem tudnék nyugodtan élni úgy, hogy tudom, hogy egy kizsákmányoló szemétládának tartanak és utálnak. Attól félnék állandóan melyik rabol ki, támad meg, ami a mai világban eléggé esélyes. Bár valljuk be jogosan indulatosak az emberek ilyen fizetések mellett ebben az országban.


Nekem a nyugalmam, boldogságom többet érne és beéném Merci vagy BMW helyett egy Skoda SuperB-vel, házból is elég lenne egy 1 szintes.


A balatoni éttermeseket én is láttam, hogy mennyire sírtak, hát nem semmi... Elképesztő, hogy még az ilyeneknek van képe panaszkodni.

2015. aug. 14. 07:56
 8/9 A kérdező kommentje:

Az meg, hogy csak 1 jött oda, hogy kevés a fizetés, azt hiszed a többi boldogan gürizett neked alamizsnáért? Nem, csak nem mertek szólni, mert féltek, hogy még ez se lesz..


Amúgy az ilyet gyűlölöm, hogyha 500 forinért megcsinálja, minek adj 1000-ret. Mondjuk ez az emberek hibája is, én is tavaly nyáron gürizhettem 500-as órabérért, mert a sok hülye ember ennyiért dolgozik, tehát nincs jobb fizetés, ha én nem csinálom meg, van 1 millió másik aki igen. Vagy mégtöbb...


Meg lehet, hogy boldog vagy, hogy 500 forintért találsz munkaerőt, de aztán mi van, ha egy szépnapon valamelyiknél elszakad a cérna és megöl téged, vagy valamelyik szerettedet? Már sok ilyen volt, hogy kirabbolták a főnökeiket, megölték a főnökeiket. És tényleg csak olyanokról olvastam ilyet, akik valóban nagyon durván rossz munkakörülményeket biztosítottak, alacsony fizetésért és ezért már persze, hogy elszakad a cérna.


Szóval nekem a nyugalmam a legfontosabb, meg én speciel nem tudnék ilyen szemét lenni az emberekkel, mint sokan mások.


Azok pedig akik elmentek tőled persze, hogy nem szóltak előtte, hogy mi a baj, mert tudták úgyse változna semmi. Én is keveseltem a pénzt tavaly nyáron, hát ott tettem be a főnöknek ahol csak tudtam, szólni nem szóltam, nem változott volna semmi, ezt tudom, ez 100%, hát eljöttem amint lehetett és kész.


Külföldön a mentalítás és az emberek összetartása is teljesen más. Sőt, ott van összetartás. Jó kis nyugati országokban. És nem is kell messze menni, ott van a cikkben, hogy már Ausztriában 400 ezer körül keresnek... Itt meg csak a nyári szezonban van 200 ezres fizetés, amúgy 100 valahány.

2015. aug. 14. 08:19
 9/9 anonim ***** válasza:
200 ezer kulimunkára? Az nagyon jo. De van akinek semmi se elég. Miert zavar ha valakinek kertes háza van?
2015. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!