Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jól menő, nagy forgalmú...

A jól menő, nagy forgalmú akármilyen üzletek alkalmazottai miért kapnak ugyanolyan alacsony rossz fizetést, mint azok ahol alig van bevétel?

Figyelt kérdés

Pl. benzinkutak, drága, ennek ellenére nagyon népszerű éttermek pincérei meg stb dolgozói, szakácsai is mondjuk.


Mindenütt ez a vacak 500 forintos órabér. Mint ilyen kis vegyesboltban, meg akármilyen helyen.


Ha valakinek nagyon jól megy a boltja, miért nem ad több pénzt a dolgozóknak? Meg pl. a gyári munkásoknak is kiszúrják a szemét ilyen fos 60-70-80 ezrekkel... Pedig mekkora bevételük van.


Miért csinálják ezt? Nekem lenne egy jól mennő üzletem, 100%, hogy az alkalmazottnak, vagy alkalmazottaknak 1 milliót minimum adnék havonta a szaros 100 ezer helyett. Ennyit megérne a nyugalmam h senki nem utál, senki nem panaszkodik.


Ugyanis rengeteg helyen simán megtehetnék, hogy több fizetést adjanak a dolgozóknak, meg se éreznék, ugyanúgy meglenne a főnök, vagy főnökség luxuséletmódja.


Miért kell mindenütt ilyen szaros 90-100 ezerrel kiszúrni az ember szemét? Vagy még kevesebbel. Legtöbb ember ilyen szarul keres. Nem is tudom honnan vették azt az átlagot, hogy 154 ezer. Rohadt manipulatív statisztikák. Diplomával nem keresnek annyit az emberek.



2014. szept. 1. 18:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Meg egyszerüen nekem az emberségem, a lelkiismeretem nem engedné, hogy ilyen fos fizetéseket adjak ami semmire se elég.


Aztán csodálkozik mindegyik, hogy meglopják, meg csalnak. Engem is nemrég rúgtak ki a munkahelyemről, mert szaros 500 forintos órabérért bizony nem voltam képes jól dolgozni és bevallom jól meg is károsítottam a köcsög főnökömet.

2014. szept. 1. 18:56
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert a munkakört fizetik meg, nem részvényes a dolgozó, hogy részesüljön a profitból...


"100%, hogy az alkalmazottnak, vagy alkalmazottaknak 1 milliót minimum adnék havonta"


Dehogy adnál. Vagy csődbe mennél pillanatok alatt.

2014. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ezért nem vagy te milliomos.
2014. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De, adnék. Simán. Ha nagyon jól menő üzletem lenne és nagyon jó hónapot zártam most is mint mindig. És ott lenne a rakás pénz, simán adnék annyit, vagy még többet is annak aki miatt ennyi pénzem lett. Nem tudnám kiszúrni egy EMBER szemét szaros 100 ezerrel.
2014. szept. 1. 19:07
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Tudod az a ronyos 100K huf netto ber is a munkaltatonak 200K-ba kerul. Inkabb Viktor bacsit kerdezd meg, miert van az hogy havi 200K-t keresel de megis nyomorogsz az adoterheles miatt?
2014. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Persze, szaros 100-ra jelenteném be én is, de zsebből adnék neki további pénzt. Az alkalmazottamnak akarnék jót, nem a mocsok politikusoknak. Én be se voltam jelentve ott ahonnan nemrég kirúgtak. Simán adhatott volna sokkal többet a köcsög. De nem, önző és irigy volt. Én meg jól kiszúrtam vele, ennyi.
2014. szept. 1. 19:28
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"aki miatt ennyi pénzem lett"


Itt van a hatalmas hiba a logikádban. Ha neked egy jól menő éttermed van akkor nem a pincér vagy a krumplipucoló miatt megy jól az étterem. Ha jól menő benzinkutad van az sem a szorgalmasan tankoló kutas miatt megy jól.

2014. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha nem dolgozna jól, nem menne. Pl. ha van egy étterem ahol köcsögök a pincérek, oda én nem megyek. Vagy ha szarul főz a szakács... Mivel én nem tudok főzni. Na mindegy szóval így értettem és tényleg nem értem hogy miért szúrja ki mindenki a másiknak a szemét mindenütt ugyanannyival.
2014. szept. 1. 19:56
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem.


Az a MINIMUM elvárás mindenkitől, hogy a tőle telhető maximumon dolgozzon! Ha nem ezt teszi vagy ez nem elég akkor viszont látás van és lesz helyette másik kolléga, aki majd értékeli és dolgozni fog.


Kevés a 90-100e? Dolgozz olyan munkát, amivel ennek többszöröse az alapbér... Ja, hogy ahhoz érteni is kéne valamihez meg kéne hozzá némi szürkeállomány?! Hát, igen, az élet igazságtalan.

2014. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

csak szinte mindenütt ilyen fos az alapbér.. Érteni valamihez. Rengeteg ismerősöm van akinek nyelvvizsgája van, diplomája, szakmája, meg mindezek egyszerre, mégis ennyi az alapbére.


Amúgy meg senki nem dolgozik lelkiismeretesen, jól ennyi pénzért.

2014. szept. 1. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!