Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkók vagyunk egy munkahelyen...

Bunkók vagyunk egy munkahelyen ha egy lógós munkatársat ironikus kérdésekkel emlékeztetünk arra hogy jó lenne ha kitöltené a munkaidejét és nem lógna orrba-szájba?

Figyelt kérdés

Van egy munkatárs akinek a munkaideje mint mindenkinek nálunk 9-17h. A dolga amiért a fizetést kapja részben ügyeleti jellegű. Nem az a dolga hogy egy adott nap adott feladatot elvégez és ha kész van akkor minek maradjon benn még ha nem is járt le a munkaidő. A dolga többek között egy infóvonal (telefon) kiszolgálása. Ott kell(ene) ülnie 9-17h mert nem tudhatja nem épp 16.59kor jön-e hívás.

Na hát szarik rá magas ívből van hogy még 4 óra sincs és megy. Nincs indok nincs elnézést semmi, a világ legtermészetesebb dolgaként feláll akkor sziasztok és megy. Nem egyszer egyszer, hanem 10ből 9szer.

A telefon meg hadd csörögjön. Égjen ki a vonal, leszarja. Az ügyfelek meg tőlünk kérdezik (mástól nem tudják), hogy mi a búbánat van nálunk, hogy már 4kor se veszi fel senki.


És mi többiek, akiknek leordítja a fejét a főnök ha 10 percet késünk (pedig mi aztán nem felügyeleti munkában vagyunk), szoktunk ilyen kis „álpoénos” kérdéseket feltenni.


Nahát már ennyi az idő? Elmúlt volna 5 óra? (mikor látjuk hogy a lógós retek vonul el)

Képzeld tegnap csörgött a telefon egy csomót. Nem tudom, vajon ki kereshettek annyira?

Jaj elromlott az órám. Nem tudod mennyi az idő? Mert ha valaki hát te aztán biztos tudod, elvégre olyan pontosan jössz és mész.

Nahát már 4 óra elmúlt és még vagy? Mi van, túlóra? (munkaidő 5-ig)


Meg ilyenek. De ha valaki azt hiszi, ez a retek veszi a lapot és magához kap-dehogy kap. Leszarja. Dolga van, kész. Egyszer mondta is. Mert az így működik egy munkahelyen. Dolgom hát megyek. De mi lenne ha mindenki akinek dolga van kénye kedve szerint jönne menne? Üres lenne a melóheyl?


És a főnök? Nem tudja? Dehogynem. Néha ilyen álszínpadias tettetett szenvedéssel felsóhajt. Hát mit csináljak-már szóltam neki többször?


Volt egy dolgozó aki megmondta nem többx kell szólni. Elég 1x. A második alkalommal meg kivágni mint a fosos macskát.

Hát az a dolgozó már nincs itt. Nem magától ment el.


2015. aug. 19. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szép mese... de ha igaz is: neked nem tök mindegy?!
2015. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Ja, megírtad ezt a hosszú szar sztorit, ki fogja neked elolvasni?


Ha meg téged ez ennyire foglalkoztat tedd ott is szóvá és mindketten mehettek új munkát nézni, vagy esetleg csak te.

2015. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elolvastam és valamilyen szinten tudok vele azonosulni. Nálunk a második ember a cégnél (kis cég, négyen vagyunk csak), majdnem ugyanezt csinálja. 8-kor kezdődne a munkaidő, mi bent vagyunk már durván 0740-45 körül, ő meg általában 0830 után szokott beesni.


Nap közben elvan, facebookozik, telefonálgat, lemegy kávézgatni és jellemzően fél négykor már azt mondja, hogy menjünk mára. Napi szinten a 8 órából jó, ha 4-et ledolgozik. Aztán ha lebacás van, akkor az persze kollektívan történik. Ne tudjátok meg, hogy milyen fejetlenség van nálunk.


Ha többen lennénk, szerintem mi is beszólogatnánk neki. Szóval nem bunkóság jelezni neki. Ha pedig nem veszi a lapot, konkrétan is meg lehet neki mondani, hogy ez kruvára nem állapot. Bár, ha a főnök is leszarja, akkor sok mindent nem lehet tenni.

2015. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy gyoker vagy. Fu de le kopnelek. Jaa nemersz annyit. Ruhellem az ilyen arulkodos ovodas kaliberu rosszindulatu csicskakat. Oke nem kene elmennie de semmi kozod hozza te...
2015. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

????


de semmi kozod hozza te...



Ember, te olvasni tudsz? Semmi közöm hozzá? Leírtam, hogy tőlem kérik számon hogy miért nincs felvéve a telefon!

Tőlem akinek

a) semmi köze hozzá, nem ez a dolgom

b) nem kapok érte pénzt


Na most akkor megkérdem: semmi közöm hozzá? Ha se pénz, se nem az én dolgom, de tőlem kérik számon hogy miért nincs felvéve a telefon?

Hm?


Akitől meg szánon kellene kérrni mert ez a dolga és ezért kapja a fizut annak meg még azt se mondják hogy enyje?

2015. szept. 1. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!