Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnököt miért zavar az,...

Egy főnököt miért zavar az, ha egy beosztottja tanultabb képzettebb nála? Ez ok a kirúgásra-de miért? Fizetni úgyse fizet többet a munkáját elvégzi a beosztott akkor nem mindegy?

Figyelt kérdés

Egy kkv kis hazánkban. Volt egy cégtulaj, volt a cégnek X alkalmazottja. Köztük volt diplomás is, aki nem igazán a diplomájának megfelelő melót végzett (dobozolt) a keresete is ennek megfelelő volt (minimálbér). Hogy miért dolgozott akkor ott? Ezt ő tudja de sejthetően azért mert mást nem talált.

A tulaj eladta a céget. Az új tulaj egy tipikus fukszos kopasz uborkafára felkapaszkodott szarjani, általános kötőszava a VAZZE.


Na első dolga: alkalmazottak személyi anyagának áttekintése. Az ok világos mint a nap: ki mennyit keres, kitől lehet még lehúzni. Mikor rájön hogy szinte mindenki minimálbéres és semmit se lehet lehúzni, elszomorodik. Egyszer csak lilulni kezd a retek pofája. Rájön hogy az egyik dolgozó diplomás. Micsoda??? üvölti. Egy diplomás okostojás osztja itt nekem az észt???(az illető munkatárs meg se szólalt ott se volt).

Hát én még az érettségit is alig bírtam letenni-üvölti és még büszke is rá. Hát ez meg itt nekem egyetemet végzett? Hát tűnés innen kell a francnak -és kirúgja.

Az illető dolgozó minimálbéres volt munkáját ellátta panasz nélkül, és kirúgták. Mert a főnök nem létező agya nem bírta elviselni hogy az egyetemet végzett ő meg nem. Meg is mondta.


????


Itt én már csak ámulok és bámulok.


2015. aug. 20. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsi a p*cse és valamivel kopenzálni kell.
2015. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat, ez egyaltalan nem ok a kirugasra. Siman lehetne perelni az fonokot. Plane, ha ezt ki is mondja, h azert rugja ki, m diplomas. Siman lehet karteritest is kerni. Ez nem alap a kirugasra..de gondolom, a sracnak meg semmi kedve belebonyolodni egy esetleg tobb evig tarto birosagi targyalasba...Gaz egy helyzet :(
2015. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baja, hogy fél, hogy a diplomás átveszi majd helyette a munkakört. De a kirúgás nem jogos.
2015. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már én is szerettem volna kiírni, de eddig halogattam. Én ugyan nem vagyok képzettebb, csak gyakorlatiasabb + évtizedekkel fiatalabb, tehát a memóriám is különb, mint neki. Eleinte tetszett neki, hogy mi mindenhez értek, de már érzi, hogy túlléptem rajta. Nem gond, ha lépek, úgyis hiányozni fog a csicskalélek. :)
2015. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hogy fél, hogy a diplomás átveszi majd helyette a munkakört


Kizárt!!

Ugyanis azért ő a főnök mert övé a cég, ennyi. Kiperkált 37.000.000 milliót a cégért és ő a főnök. Bárki lehetne itt főnök. Megveszi a céget ahpgy ez a tirpák paraszt is megvette. Én is lehetnék főnök. Csak hiányzik hozzá a lovetta.

2015. aug. 21. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szimplán kisebbségi komplexusa van és kész. Idióta.
2015. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!