Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Grafikusként dolgozom szabadid...

Grafikusként dolgozom szabadidőmben egy barátomnak néha néha, nem akar fizetni mit mondjak neki? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A barátom egy céggel rendelkező vállalkozó, de ugye segítek neki számítógépen tanulni, meg grafikai dolgokat készíteni volt amibe több mint egész napomat is beleadtam és keveset fizet pár ezer forintot csak. Mondta, hogy velem sokkal jobban jár mint egy informatikusnál, akinél 10 ezret kell fizetni neki a segitségért. most akkor mit mondjak neki hiába vagyunk barátok azért 1 éve végeztem el az iskolát és nem tudtam elhelyezkedni a rokkantságom miatt azért én sem fogom pazarolni az energiámat meg időmet arra hogy segítsek neki, meg grafikus dolgokat csináljak, nekem is idő energia meg fiatalság nekem is kell pénz ahogyan mindenkinek. az utóbbi időben egyáltalán nem fizetett erre most hogy mondjam meg neki hogy ne akadjon ki hogy szükségem van a pénzre és szeretném ha adna fizetést?

2015. aug. 30. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek kérd el tőle azt a pénzt, amit még nem fizetett ki, utána szerintem jelentsd be magad, mint egyéni vállalkozó (én javaslom, mert hirdetheted magad így az interneten), és mond meg neki, hogy ne haragudjon, de járulékot kell fizetned, stb. Baráti árat ajánlasz neki, de mégse dolgozol majompénzért, mikor más megrendelést is teljesíthetnél.
2015. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nehéz vállalkozónak lenni ahhoz havi 80 ezer minimumot kéne kitermeljek, annyit meg nem tudok, az interneten hirdettem már magamat, de nem jelentkezett senki. Nekem nem a grafikus a végzettségem, csak értek a photoshopphoz meg pár grafikai programhoz. Igazából attól félek, ha pénzt várok tőle, akkor azt fogja mondani hogy akkor nem vagyunk barátok. De például telefonba mondta, hogy holnap jön és szeretné ha segítenék. Most akkor mit mondjak neki hogy fizesse ki amit ledolgoztam vagy mit? Az az igazság hogy feketén dolgozok és eddig nem fizetett utánam semmi járulékot meg ilyesmiket. De volt hogy egy-egy állásinterjúra vele mentem el és szerinte ne kérdezzem egy munkánál hogy mennyi a pénz. azt mondta hogy ne legyek munkanélküli hát munka éppen van csak pénz nincs mert senki se szeret fizetni azt gondolom...
2015. aug. 30. 22:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne finomkodj, udvariasan mond meg, hogy ne haragudj, de én is pénzből élek, üljünk le és beszéljünk meg egy fix órabért, amiért dolgozok majd neked, így is jobban jársz majd, mintha kihívnál egy szakembert, de én meg nem engedhetem meg magamnak hogy ingyen dolgozzak másoknak. Ennyi, ha ezt nem érti meg, akkor inkább ő nem a barátod.

És teszem hozzá, hogy amíg neki segítesz addig állásportálokat böngészhetnél vagy interjúkra járhatnál, szóval ha munkanélküli vagy is értékes az időd.

2015. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szuperül kihasznál a "barátod".

Vagy hallgatsz és keresed neki a pénzt, te meg nem látsz belőle egy petákot sem, vagy szólsz, akkor megreszkírozod, hogy nem kér meg semmire. Bár, ahogy leírtad, egy idő után igen rosszul fog járni. Kérdés, erre mikor jön rá?

2015. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Egy idióta vagy, hogy hagyod magad kihasználni, mond meg neki, hogy dugja fel a seggébe a pár ezer forintját. Hirdesd magad külföldi oldalakon, ne hagyd magad kihasználni.
2015. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj sajnos, hogy le vagyok rokkantositva megváltozott munkaképességű vagyok nem találtam még állást ami megfelelne a képességeimnek,tartós beteg vagyok születésemtől fogva. igy a szüleim tartanak el szóval nem mondhatom neki hogy "Én is pénzből élek" A barátom akiről beszéltem ő igazából olasz, csak itt lakik nálunk albérletbe. Néha szokott hozni 1-2 dolgot olaszországból, meg 2 hétbe egyszer van itt és azért szoktam segiteni neki pl. a cuccait bepakolni vagy ilyesmik. De szerinte neki az a lényeg, hogy a fizetést ne kérdezzem egy munkáltatónál sem, mert tapasztalatlan vagyok azaz nincs tapasztalatom, nem dolgoztam még sehol, és mondtam neki miután befejeztem a sulit, hogy nincs munkám, most munkanélküli vagyok, azt mondja ne legyek munkanélküli. Hát az a baj, hogy van munka csak nincs pénz, és mondjuk amikor egész nap a honlapját szerkesztettem, meg csinálgattam a képeket azért kaptam csak 3 ezer forintot miközbe 8 órás munka volt ez, lehet hogy még több is. Hát ugye, és akkor most lehetne mondani hogy minek nekem pénz, de nekem is kell ahogy mindenkinek. Van egy hobbim, a kertészkedés és igazából erre kéne és szerintem pont ezért nem ad, pedig megdolgoztam érte, és arra költhetném amire akarom a saját pénzem nem? Szerintem azért nem ad, mert látja hogy elköltöm a pénzt vele szoktam kertészetekbe járni, igaz ő is költ volt amikor el volt szállva 10x forintot csak 1db fára költött én meg csak ilyen jelképes összegekért veszek virágot meg ilyesmit. na most akkor hogyan tudassam vele hogy a munkámért pénzt várok el, úgy hogy ne sértődjön meg. De már többször is mondta, hogy szerinte nem a pénz a lényeg meg hogy nincs tapasztalatom...és szerintem ezért is nem ad meg azért amire szeretném költeni bár az is igaz hogy akik cégeknél dolgoznak azok ledolgozzák amit kell és utána azt csinálhatnak a pénzükkel amit akarnak ott a munkáltató nem köt bele...
2015. aug. 31. 12:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Az volt a vicces, mikor egy állásinterjúnál elkisért hogy ne kérdezzem a fizetést, és amikor a munkáltató kérdezett a fizetéssel kapcsolatban lehet 20 ezer is mindegy neki ezt mondta tehát még ennyire sem tart? Meg sokszor azt veszem észre, hogyha nem csinálok valamit, vagy nem csinálok valamit jól akkor csak azt veszi észre de azt nem vette észre amit eddig csináltam.
2015. aug. 31. 12:05
 8/12 anonim ***** válasza:

"akkor hogyan tudassam vele hogy a munkámért pénzt várok el, úgy hogy ne sértődjön meg"


Tudasd vele, hogy a munkádért pénzt vársz el, és az, hogy megsértődik-e miatta, már az ő dolga és az ő baja. Nekem tutira nem kéne ilyen barát, aki idejár hozzám, hogy ingyen megcsináltassa velem a saját dolgait.


Mindenesetre irreális összeget ne kérj tőle meg mástól sem. Munkanélküliként, minden releváns munkatapasztalat és végzettség nélkül feketén ilyen munkáért reálisan 5 és 10 ezer Ft közti összeget kérhetsz el szerintem egy teljes napi munkáért. Ne abból indulj ki, hogy egy menő grafikus egy órára többet kap.

2015. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor megmondom neki, hogyha szeretné hogy segítsek neki, meg kell beszéljük a részleteket. Megmondom neki, ne sértődj meg de hogy én nem engedhetem meg magamnak hogy pénz nélkül dolgozzak, a munka az munka, nekem is idő és energia. Irreális pénzeket nem fogok kérni tőle. de még is ha csak 1-2 órát dolgozok vele akkor mennyit kérjek?
2015. aug. 31. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez az ember nem a barátod. Nyugodtan mondd meg neki, hogy vagy fizet, vagy nem dolgozol neki.


Az állásinterjúról meg annyit, hogy igenis kérdezd a pénzt! Három dolgot kell tudni egy állásról: mit kell csinálni, hol kell csinálni, mennyiért kell csinálni! Ha a munkáltató azt látja, hogy annyi sincs benned, hogy megkérdezd, mennyit fizet, jó eséllyel nem téged fog felvenni.

2015. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!