Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnál így tanárként?

Mit csinálnál így tanárként?

Figyelt kérdés
Képzeld el, hogy tanár vagy egy középszerű iskolában. Nem nagyon szereted a helyet, a munkát, néha elkeserít, de egy ideig még maradnál, mert tudod, mekkora terhet jelentene a kollégáknak, ha hirtelen év elején ott hagynád az iskolát. Annak ellenére, hogy nem szereted a munkát, alapvetően jól csinálod, nincs rá panasz, sőt, inkább csak dícsérnek, tehát az ott léteddel nem ártasz. Mégsem vagy elégedett a helyzettel, ezért időbel váltaná úgy fél-egy év múlva. Hogyan dobnád fel a minden napjaidat, hogy gyorsan elröpüljön ez az idő, ne érezd tehernek a mindennapokat?

2015. aug. 31. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
általános vagy középiskola?
2015. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát eleve nem maradnék azért, mert nem akarok rosszat a kollégáknak. A főnököd dolga megoldani, hogy elég ember legyen, és a helyedre kerüljön valaki, ezért vesztegetni az idődet butaság, ez egy munkahely, nem pedig baráti kör.


Én rögtön elkezdeném küldözgetni az önéletrajzomat.

2015. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
HOBBID?
2015. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1: mindkettő, bár most általánosban van jóval több órám.


#2: én viszont maradnék azért, mert ne makarok rosszat nekik, mivel velük nincs semmi bajom, és a saját bőrömön tapasztaltam meg, mennyire borzasztó tud lenni az ideiglenes tanárhiány is, mert rengeteg plusz munkát jelent, és valaki így is több órát visz, mint amennyit a jogszabály szerint lehetne (a KLIK csak annyit mond utóbbira, oldja meg az iskola, de több tanárt nem vehet fel). És valóban a főnök dolga a pótlásomat megoldani, meg is oldaná, talán el is engedne bármikor, de én is úgy érkeztem annak idején, hogy hónapok óta vártak valakit a helyre. Annyira azért nem vonzó ez a pálya.


#3: van több is, főleg a zene, illetve sok örömet okoz, hogy munka mellett belekezdtem egy főiskolába (nem hogy nehezebb, de könnyebb is így a munka, mert kikapcsol). Csak néha a lehangoltság miatt nehéz értelmes dologgal elütni az időt.

2015. aug. 31. 15:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Még a második válaszolónak: vannak időszakok, amikor több tanár van munka nélkül, de egyébként főleg arra adnék időt, hogy találjanak helyettem mást.
2015. aug. 31. 15:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 22 éves vagyok nincs gyerekem, barátnőm van, de vele egy héten 2x találkozok (1 hétköznap estétől másnap reggelig + hétvége együtt)...szóval egy héten van 4 szabad délutánom, főleg online ismerősökkel beszélgetek, dolgozok...

Programozó vagyok...

Keresnék a fiatalok között olyat akit szintén érdekel a programozás és ebben segíteném őket, vagy akármi másban amiben hozzátudnék járulni a fejlődéséhez, mert sajnos manapság az iskola nem segít abban, hogy megtaláld miben is vagy jó...csak tanítja a kötelező dolgokat és mindenkitől ugyanazt kéri számon...én nem ilyen iskolát csinálnék, hanem megpróbálnám a diákokat tényleg fontos dolgokra tanítani, például a cipőkötés fontos, a másodfokú egyenleg megoldó képletét sokan életben csak az iskolában használják...én nem tanítani akarnék hanem engedni mindenki tehetségét szárnyalni vagy épp bukni...lehet azt hiszi, most a rajzolás érdekli, de közben rájön, hogy a zenéhez van érzéke és szereti is csinálni...én a fejlődésre mennék rá és egy olyan dolgon dolgoznék amit közössel tudnánk összehozni...

Jelenleg is hasonlón dolgozom, csak nem iskolai körülmények között...


22F

2015. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok:


Továbbra is azt mondom, hogy ez egyike azon kevés élethelyzetnek, ahol önzőnek kell lenni, de megértem és elfogadom az érveidet. Én szakmailag fejleszteném magam addig is, míg el tudok kezdeni állást keresni, ez le is köt és a személyes fejlődésednek, későbbi esélyeidnek is jót tesz.


Biztosan vannak továbbképzések, vagy akár tanárként elindíthatsz valamilyen kezdeményezést a gyerekeknek.

2015. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj az első nap, hogy szeretnél kilépni és keressenek helyetted egy tanárt. Ha találtak mehetsz utadra és a többieknek se lesz gond a tanárhiány miatt. De ott lesz a bökkenő, hogy ha a "főnök" nem nagyon sietteti a tanár keresést, mert megvan veled elégedve, vagy csak szimplán nem jelentkezik senki sem egy ideig.
2015. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#6: ezt most mire írtad? Már csak azért is kérdem ,emrt ki kérem magamnak, hogy "manapság az iskola nem segít abban, hogy megtaláld miben is vagy jó".
2015. aug. 31. 21:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező az, hogy megtanítják és számon kérik a matekot, nyelvtant, történelmet...nem sokat tesz az iskola azért, hogy ténylegesen kiderítse a diák, hogy mihez van tehetsége és miben jó...persze van amikor 1-1 tanár meglátja a lehetőséget a diákban, de akkor az iskolán felül segíti...nekem is volt több olyan osztálytársam akik jártak versenyre, jók voltak valamiben, de iskola után készültek versenyekre, külön órákra jártak...


Érdekelne, hogy szerinted az iskola hogyan segíti a diákok abban, hogy megtalálják miben is jók...

Lehet csak nekem és sok ismerősömnek nem adatott meg ez, vagy csak épp nem éltünk vele...


Én magamtól otthon önszorgalomból jöttem rá miben is vagyok jó és értem el haladást ebben...2 felnőttképzésen vettem részt érettségi előtt + érettségi után 1 OKJ képzésen. Láttam mi a különbség közoktatás és drága felnőttképzés között...nem azt mondom, hogy a tanárok hibája, hogy az iskola és a közoktatás ilyen szinten van, de sajnos itt tartunk...


22F

2015. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!