Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kórházi munka szakma nélkül,...

Kórházi munka szakma nélkül, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kórházban szeretnék elhelyezkedni, nagymamám mesélte hogy egyik ismerősét szakma nélkül felvették és most a betegek karját lábát stb. gipszezi. Azt mondta betegkísérőnek akár engem is felvennének, ez tényleg így lenne? Igazából a betegápoló jobban tetszene bár arra szerintem szakma/gyakorlat nélkül nem alkalmaznának.


Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2015. szept. 5. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem segédápolónak elmehetsz, és megpróbálhatod megbeszélni a főnököddel, hogy iskolázzanak be. Rengeteg helyen van ápoló okj-képzés.
2015. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még a betegkísérőknek is vannak tanfolyamok, nem ok nélkül. Előzőnek igaza van, próbáld meg, hátha felvesznek segédápolónak, utána eljuthatsz valami tanfolyamara is. Sok sikert hozzá!
2015. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen. takarítás. posztaszolgálat.
2015. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*portaszolgálat
2015. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Betegtologató is lehetsz havi 60ezerért
2015. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Segédápoló természetesen lehetsz papír nélkül is. De nem éri meg. Bunkó, hálátlan betegek, bunkó, hálátlan hozzátartozók, zéró társadalmi megbecsülés, zéró anyagi megbecsülés, a rendszer csak kihasznál, elhasznál, majd eldob. Igazából manapság orvosnak sem éri meg menni, nem hogy ápolónak. Persze a magyar betegnek nincs szüksége normális orvosokra, a birkáknak jó a kuruzsló, meg jó az azer éves őskövület zsebébe tolni a borítékot...
2015. szept. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk beteghordónak, takarítónak lehet jönni képesítés nélkül, de ami Kórházunk másnak nem vesz fel. (Gipszelő is lehet). Amennyiben felveszik az a minimum, hogy a sulit már elkezdted levelezőn. Van ilyenre is példa, főleg ritka osztályokon ahol spéci szak kell az ápolónak is. Szerintem más kórházakban sem nagyon vagy ha igen egyre jobban be fogják korlátozni, és kell a suli. Én igazgatóságon dolgozom. A fizu kb így tényleg 60 ezer nettó. Nálunk az orvosirnoknak is csak értettségi kell, legyen az bármilyen. A legtöbb osztályon nem kell a gyorsírás sem vakon, nem tesztelnek az interjún, max. kibukik ha a melót nem tudja megcsinálni akkro viszont ember hiány ide vagy oda elküldik. Persze, mint a Patológia oda kell a (vakon) gyors gépelés, és interjún tesztelnek. Amúgy menekülj az egészségügytől ha lehet.
2015. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint Neked lenne a fizu 60 ezer. Előző voltam.
2015. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!