Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan pedagógus...

Van itt olyan pedagógus (legyen óvónő, tanító, tanár, gyógypedagógus, bármi ami a pedagógiába tartozik) aki a közelmúltban hagyta ott, vagy tervezi, hogy elhagyja a pályáját?

Figyelt kérdés
Olyan okok miatt, pl. hogy nincsenek eléggé megbecsülve, nevetséges a fizetés, aztán most bejött ez a minősítő eljárás és portfólióztatás... Van olyan pedagógus itt, aki ezek miatt elhagyta a pályáját?
2015. szept. 6. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Van.
2015. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És te egy vagy közülük? Ha igen, leírnád, hogy mikor döntötted el, hogy eddig és nem tovább? Mi volt az a pont amikor eldöntötted, hogy nem folytatod?
2015. szept. 6. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én még meg sem szereztem a diplomát (fél évem van hátra), de már fontolgatom, hogy otthagyom a pályát. :D
2015. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mi mást csinálnál szívesen?
2015. szept. 6. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Off: én most tértem vissza, jó pár év után. Mert ezzel a végzettséggel csak külföldön. Sehol az országban. Semmilyen szektorban. Ha megszakadsz sem. Ha beiratkozol, elvégzed, megszerzed ,akkor sem, mert gyakorlat 2-3év, és egyáltalán. Ha csókos vagy a Pártnál, talán. De azok már réges-rég. Szóval érted.
2015. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kb. 5 éve dolgozom más területen, de nem azért, mert meguntam vagy ilyesmi. Inkább egy ésszerű döntést kellett hoznom és a váltás volt az.(csak óraadói státuszom volt, heti 8 órát fizettek, 15-öt tartottam, kb. havi 40ezer Ft-ért. Ez mind elment a gyerekek jutalmazására, egyéb órához kapcsolódó kreatív dolgokra, utazásra) Kvázi nem voltunk/vagyunk túlfizetve, de talán nem zavart volna annyira, ha teljes főállást kapok cserébe.

Remélem még egyszer lesz lehetőségem tanítani, vagy a pedagógia bármely ágazatában dolgozni.

2015. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én abbahagytam a tanítást. Legalább is, 90%-ban. Angoltanár vagyok, pedig. Az még a "jobbja" -szokták mondogatni... Háát, ezzel is nehéz az élet, sok a stressz és nincs elég meló.
2015. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6. hozzászólóval tudok egyetérteni; nekem úgy volt, hogy a nyelvsuliban alig adtak órákat -amennyit kaptam pénzt, az úgy lett volna jó ,ha normális főállásom van mellette. Normális főállásom tanárként azonban nem volt -nem is lesz most már.Próbálkoztam állami iskolában, de az a halálom volt -pedig szeretem a gyerekeket. Sokáig igyekeztem, próbálkoztam, erőlködtem, lazítottam -mindent megtettem. Nem jöttem bele; mire belejöttem volna, már kiégtem -mert nem kerestem vele eleget. A céges órák jó pénzt hoztak, de úgy is csak félállásnak illett be az összeg. Tehát, idén elhagytam a pályát. A diplomámat, mégis, jó szemmel nézik más területeken, talán valami bizonyítéka, hogy van kitartásom a tanulásban, valamit elértem.
2015. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, és te milyen tanár volt?

Most milyen ágazatban dolgozol? Volt képzettséged ezzel kapcsolatban is?

2015. okt. 6. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!