Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kibírni a napi 8...

Hogyan lehet kibírni a napi 8 óra munkát?

Figyelt kérdés
nem tul sok ez? ti nem haltok bele ott ulni vagy allni napi 8 orat egyfojtaban
2015. szept. 10. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
ti nem haltok bele - nem
2015. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha csak ennyiből állna az egész, hogy ott ülök, és annyi, akkor de, valszeg belepusztulnék az unalomba (volt ilyen munkám, 2 hétig bírtam). Szerencsére ennél sokkal szórakoztatóbb munkám van.
2015. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem halok bele :)

Nehéznek nem nehéz egyáltalán.

Csak amikor nincs olyan sok munka, akkor unalmas, azt nem szeretem, mert akkor lassabban megy az idő.

Sokszor meg még jó is, mert otthon fárasztóbb a munka, pl. a heti nagytakarítás.

Természetesen, ha lehetne választani rövidebb munkaidőt, én benne lennék :) hogy olyanokat csinálhassak, amiket szeretek, több szabadidőm legyen.

2015. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, hogy csak 8 óra... :D
2015. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
sokan 12 órát állnak végig gyárakban...diákként én is gyakran... borzalmas nagyon sokat szenved az ember...de muszáj ha nem akarsz éhen halni vagy utcára kerülni akkor összeszorítod a fogad és kibírod...van aki éveket évtizedeket dolgozik így hamar tönkre mennek...én most jó helyen dolgozok oda kerültem ahova szerettem volna így a 8 óra munka nekem öröm...szokták mondani,hogy ha szereted a munkád akkor nem munka) de nagyon sokat szenvedtem mire eljutottam idáig..lány létemre autó szerelőműhelytől a környékbeli műanyag gyárak összeszerelőgyárak stb...nekem 4 évbe telt mire helyre tudtam annyira jönni anyagilag,hogy egyáltalán feltudjak utazni a fővárosba iskolába és tanuljak..mert hiába dolgoztam nagyon mélyről indultunk..volt,hogy nem volt áram télen...hideg vízben fürödtünk mert gázpalackra sem volt pénz,hogy azon melegítsünk sokat éheztünk...sokszor úgy dolgoztam napokon át,hogy nem ettem semmit itthon meg azt hazudtam,hogy ettem csak,hogy a többiek egyenek és ne legyen bűntudatuk...
2015. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Többféle munkám volt. Néha nehezen, néha könnyen bírható. Azon is múlik, mennyire foglalja le az agyadat. Ahogy valaki írta az unalmas munkahely a legrosszabb. Kivéve, ha ilyenkor intézheted a saját dolgaidat és le tudod magad foglalni.

Amúgy még nem volt olyan melóm, ahol napi 8 órában ülni kellett. Titkárnőként is jöttem-mentem, szervezkedtem.

Nagyon sok függ attól is, milyenek a munkatársaid. Kicsit rosszabb meló is elviselhető jó légkörben, míg a jó melót is meg tudják keseríteni az áskálódók, ha nem tudsz rá nagy ívben.....


Suli nem uncsi? Nekem pl. az volt. Dolgozni jobb.


Ha ettől félsz tanulj olyat -akár később, munka mellett- ami érdekel és akkor sose lesz kibírhatatlan, sőt mindig izgalmas és érdekes.

2015. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös ez tök dícséretes h ilyen háttérből ilyen ügyesen ki tudtál törni, nagyon jó példa lehetne ez sok más embernek is :)
2015. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ös


de ha nektek ilyen rosszul ment a dolog, akkor miért vállaltatok gyereket azaz a szüleid miért szültek bele téged a szegénységbe?


és amúgy a lehetőség is kell, hogy valaki kitörjön

ismerek olyat, hogy hiába dolgozna többet nem fizetik ki, egyéb munka meg nincsen

2015. szept. 10. 10:35
 9/20 anonim ***** válasza:

pedig a rendes munkaidő 8 óra. úgy értem,hogy a felnőtt dolgozó lakosság nagy százaléka legalább ennyit dolgozik naponta.

tényleg nem mindegy milyen munkáról van szó. én még csak diákmunkáztam , de volt szerencsém 12 órás gyárit is kipróbálni párszor.az tényleg nagyon fárasztó és monoton. most 8 órában diákmunkáztam egy másik gyárban.

ez már kicsit érdekesebb is és hamarabb letelik. ki lehet bírni,de nem tudom elképzelni,hogy évtizedekig ilyen helyen dolgozzak!

én nem bánom,hogyha 10 órákat is kell majd dolgoznom diploma után. ha van benne kihívás és érdekes akkor gyorsan telik az idő. de ha ugyanazt a mozdulatot kell egész nap csinálni akkor elképesztően lassan telik az idő!!!

2015. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit dolgozol.

Ha olyan a munkád amit szívesen csinálsz és még meg is fizetnek érte, akkor nem figyelsz az időre.


Sajnos nekem is volt sok gyári diákmunka meg minden más ami unalmas és keveset fizető volt.


Most is van, hogy elvállalok 16-24 órás műszakokat (beugrósként, mert szükség van a pénzre), fillérekért, pedig amúgy jól fizető munkám van amit szeretek is.

2015. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!