Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit kereshetnék tolmácskén...

Mennyit kereshetnék tolmácsként/fordítóként, ha hat nyelvet beszélek magas szinten?

Figyelt kérdés
19 vagyok, nemrég befejeztem az iskolát. Beszélek anyanyelvi szinten magyarul, románul, angolul és németül (mindegyikröl van C2 szintü nyelvvizsgám), valamint C1 olaszból és hollandból (plusz B1 spanyol, francia). Mennyit tudnék keresni tolmácsként vagy fordítóként Magyarországon, vagy akár külföldön (olyan országban ahol a hat közül valamelyik nyelven beszélik)? Esetleg van köztetek olyan aki ebben a szakmában van elhelyezkedve?

2015. szept. 11. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Grat!!

Határ a csillagos ég, tenyleg. Ha még arabul is tudnal akkor jelenlegi helyzetben gennyesre kereshetnéd magad :)

2015. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ha valakit érdekel, romániában születtem, magyar családba, innen a magyar és román, majd Németországba költöztünk (innen a német), a suliban tanultam meg olaszul. A holland nagyon hasonlít a németre, angolból meg iskolában tanultam meg az alapokat, aztán képeztem magam
2015. szept. 11. 20:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) próbálkoztam az arabbal, de nem jött be, nagyon nehéznek találom :D
2015. szept. 11. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Istenem,de irigyellek.=/

Nekem elég lenne ha az angolt/németet tudnám anyanyelvi szinten..és nem lenne gondom külföldön (úgy tervezem kimegyek dolgozni)....és én is 19

2015. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha megszerzed a szükséges végzettségeket, akkor egész jól lehet keresni. Anélkül azért nem igen tudsz elhelyezkedni, bár nem tartom kizártnak. Viszont a végzettségek megszerzése sok idő és pénz lesz ennyi nyelvből, kezdetnek válassz ki 1-2 kedvencet. :D

A szaknyelvi rész lenne fontos, de például az EU-ban elég sok lehetőség van elhelyezkedni, elsősorban Brüsszelben, de a többi fontosabb intézménynél is van munka.

A mennyit lehet keresni elég sok mindentől függ. És persze nehéz összehasonlítani, mert külföldön a megélhetés sem ugyanannyi. Ha jól csinálod, biztosan nem fenyeget éhenhalás.

2015. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Ha jól

csinálod, biztosan nem fenyeget

éhenhalás"


Ha rosszul csinalja akkor se... ;)

De ha jol csinalja akkor kevés, kényelmes munkaval is viszonylag jol élhet.

2015. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon körülbelül milliomos lehetnél. Más kérdés, hogy nem javaslom, mert az adórendszerünk nagyjából népnyúzó, a jogszabályrendszerünk meg még rosszabb. Próbálj meg inkább internetes fordításokat vállalni, hogy az otthoni adószabályokhoz tudj igazodni.
2015. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy! Előtted nyitva áll minden kapu :) Bejárhatod a világot és még csak 19 éves vagy. Boldog életnek nézel elébe :D
2015. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor érettségid van ?
2018. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!