Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kilépő papírok érvényesek...

A kilépő papírok érvényesek CSAK aláírással, bélyegző nélkül? Ma kaptam meg őket próba idő alatti felmondás után, és nincs rajtuk bélyegző, se az OEP kis könyvben, csak a cég képviselőjének aláírása. Ez így szabályos?

Figyelt kérdés
Felhívtam a könyvelőt, aki postázta az iratokat és azt mondta h ez így jól van, nem muszáj bélyegző. Van erre valamiféle jogszabály?

2015. szept. 18. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a cégszerű aláírásuk.

Ha le van írva, hogy aláírás + bélyegző, akkor csak bélyegzővel érvényes.

2015. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
honnan tudom meg, hogy mi a hiteles aláírása? megérdeklődtem a tulajdonost, de hiteles válaszra nem lehet számítani..
2015. szept. 18. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
*cégszerű
2015. szept. 18. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen szabályos is lehet. Bélyegző kötelező használatát semmilyen jogszabály nem írja elő. Ha csináltat a cég, akkor csináltat, ha nem, akkor nem.


Ne parázz ezen...

2015. szept. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hiteles aláírást közjegyző előtt szoktak okiratba foglalni, amit a cégbíróságon nyújtanak be. Ha ott szerepel, hogy bélyegzővel együtt "érvényes", akkor kötelező, ha nem szerepel, akkor nem kötelező, de lehet használni.


Én 1000 %-os vagyok benne, hogy nem vették bele a bélyegzőt, mert egyáltalán nem szokás. Ugyanis, ha elveszik, vagy elhasználódik, akkor sok a macera vele, mire végigviszed a folyamaton.

2015. szept. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!