Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tegnapi kérdés fejleményei....

Tegnapi kérdés fejleményei. Kellene egy-két jó tanács!?

Figyelt kérdés

Üdv

Munkahelyen szóltak hogy egyik nap nyitás előtt megbeszélés lesz egy órával előtte nap kiderült nem tudok menni egyéb okok miatt és ezt jeleztem is telefonon, erre másnap közlik hogy vezetés elé terjesztették és azonnali hatállyal elbocsátanak.

Közel két éve dolgoztam itt de mindig egy éves szerződést írattak alá velünk. Most hívtak menjek be írjam alá a közös megegyezést, tudok valamit csinálni ha alá írom még munkaügyi bíróságra se mehetek, vagy ez tényleg így működik és semmit se lehet csinálni?


Egy éves szerződésem van nincs benne ez hogy kötelező, most beszéltem a vezetőséggel hogy nem is ez volt a baj mert én ezt előre jeleztem hanem kitaláltak valamit hogy az egyik vezetőnek beszóltam de ebben az esettben ami persze nem igaz azonnali fegyelmit kellett volna kapnom és két írásbeli fegyelmi után tudnak elbocsátani de nekem egy sincs utólagos fegyelmi adás meg nincs...

Azt mondják írjam alá a közös megegyezést és beleírják hogy munkáltató kezdeményezésére mert az anyacég elvette a kódom (vodafone) így nem tudnak alkalmazni és nem akarnak fizetni feleslegesen.....

elvileg egy hónapot még fizetniük kellene.... vagy még többet

Jogszabályok bemásolásával tudnának az ebben jártasok segíteni? Előre is köszi


Köszi a segítséget előre is :)



2015. jún. 5. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

" A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."

A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni.

Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára.


[link]


Mindenképp szerezz ügyvédet, én a helyedben tuti nem írnám alá a közös megegyezést. Ha ők mondanak fel, ki kell fizetniük a szerződésedből hátralévő időre a béredet, kérdés, hogy ha ők kirúgnak, te akarsz-e velük jót tenni.

2015. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
azt mondják ha nem írom alá akkor kiosztanak 2 nap alatt 3 fegyelmit és megvan oldva....
2015. jún. 5. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!