Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek annak érdekében,...

Mit tegyek annak érdekében, hogy egy munkahelyen megtudjak maradni tartós ideig?

Figyelt kérdés
Akármilyen munkahelyre elmentem maximum 1 hónapnál nem tudtam tovább ott maradni, ( és azért is volt 1 hónap, mert addig szólt a szerződésem) magyarul alkalmatlan vagyok a munkavégzésre félelmemben. Mindig rettegek, ha új munkahelyre kell mennem, rettegek attól, hogy felvesznek, és dolgoznom kell. Pedig szeretném, ha lenne pénzem, de félelmemben képtelen vagyok a munkavégzésre, félek mit rontok el, mit nem tudok csinálni, kinevetnek, gúnyolnak. Ez pszichiátriai eset lehet? Kérnék szépen normális válaszokat (normális emberektől, érdekelne a véleményetek, mert úgy érzem engem ebben az esetben bolonddá kell nyilvánítani.

#pszichiátriai eset #Munkavégzésre alkalmatlanság
2015. jún. 8. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Odáig nem mennék hogy pszichiátriai eset lennél, csak szorongó. A munkahelyen teljesíteni kell és felelősség van, ettől azért a legtöbben megijednek, főleg ha nem a szakterületükön helyezkednek el. Az ideális munkahelyen van beszoktatási idő, de alkalmazottaknál ez ritka, ott termelés van. Ki gondolná például, hogy egy gépkezelői állás nehéz lehet? Na én pl abba stresszeltem be durván. Adott volt egy munkaterület, azon 4 gép, és azt kellett betanulni effektíve 3 nap alatt (hétfő munkavédelmi oktatás, kedd papírozás és gyárlátogatás, és szerdától péntekig oktatás. Hétfőn már egyedül kezdtem volna. Az hagyján hogy meg kellett jegyezni a 100 beállítást a gépek összehangolására, de ez ráadásul állandóan eltömődött, vagy szakadt a csomagolófólia és ha egy nem ment, mindegyik állt. Aki mutatta a gépet az is 20 éve volt ott, de ugyanúgy szenvedett vele, ezért péntekig nem is nagyon nyúlhattam hozzá, max keverhettem anyagot. Pénteken már egyedül szenvedhettem vele, abszolút nem ment a dolog. A műszak végén lejött az részlegvezető szólni hogy akkor hétfőn már máshová teszik az oktatóm és egyedül leszek. Szépen felöltöztem, leadtam minden felszerelésem és felmondtam, mert baromi hülyén éreztem magam hogy úgy tesznek oda élesben hogy a tizedét sem tudom a dolgoknak, nettó hetvenért egyszerűen nem akartam ezt csinálni. Ha adnak 2 hetet és én is nyúlhatok a géphez akkor rendben van, de nem így. Előző munkahelyemen közalkalmazott voltam és az is para volt, de türelmesek voltak, be is tanultam profi módon.

Fontos hogy olyan helyre menj, ahol adnak esélyt a betanulásra.

2015. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátriára azért ne, de egy pszichológussal (amennyiben van erre módod) elbeszélgethetnél ezekről a problémáidról, szorongásaidról.

Talán tudna neked valamilyen módszert tanácsolni, amivel csökkentheted félelemérzetet.

Igazából az alapvető probléma az, hogy nincs önbizalmad, egy fikarcnyi sem. Pedig biztos van olyan dolog az életedben amit jól csináltál. Nézz magadba, és kezd el szeretni, tisztelni magad! Bízz meg a belső Énedben!

2015. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz ez alatt: "úgy érzem engem ebben az esetben bolonddá kell nyilvánítani."?
2015. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ezen én nem tudok változtatni, 1 hete kezdtem el dolgozni, és ugyanúgy szorongok mindennap, ideges vagyok félek, és ez nem természetes. ez nálam így lesz mindig sajnos. ez olyan mintha nem lennék épelméjű.. erre értettem ezt.
2015. jún. 8. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen van. Ezt kezelni kell, és lehet is. Nem vagy reménytelen eset, sem bolond...

Problémákkal küzdesz, (mint sokan mások) kérj segítséget a megoldásában.

Legalább próbáld meg! Szakemberrel.

Ha az sem segít, akkor még mindig nyilváníttathatod magad őrültnek :)

Fel a fejjel!

2015. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!