Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Változik az MT-nem lesz szabi...

Változik az MT-nem lesz szabi alatt rendelkezésre állási kötelezettség! Ez azt jelenti nem hívhat a gyökér főnök szabi alatt hogy azonnal menjek be?

Figyelt kérdés

Olvasom:

Fontos változás lesz, hogy a munkavállaló a jövőben mentesül a szabadsága alatt a munkavégzés és a rendelkezésre állás kötelezettsége alól is


[link]


Ez mit jelent? Ez azt jelenti hogy nem történhet meg az ami már több munkahelyemen is megtörtént, hogy kérem a szabit írásban ahogy kell, megkapom, elmegyek elutazok majd csörög a telefon a szabi alatt hogy valaki beteg lett nincs emner és azonnal kapjam magam és menjek dolgozni. Hogy szabin vagyok előre kifizetett lekötött úton szállodában –és egyébként is, szabi? Hát azt leszarják. Menni kell. Ha nemet mondok? Hát azt lehet aztán vissza se kell menni többet. Bíróság? No no! A cégnek joga van szabi alatt is berendelni valakit…



Na szóval ez a változtatás ezt zárja ki?


2015. okt. 13. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezért kell mindig olyan tevékenységet beírni szabi alatt, ami lehetetlenné teszi az elérést. Egyhetes barlangtúra, óceáni hajóút, stbstb. Onnan nem rendelnek be.
2015. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Két dolog.

Egy. Ez nem válasz a kérdésemre.


Kettő: nem érted ez miylen munkahely. Senkit se érdekel hogy te barlangtúrán vagy. A főnök keresett és nem ért el? Vagy elért de nem jössz? Tök8. Ki vagy rúgva.

"Sajnos főnök úr épp az indonéz szigetvilágban vagyok... azt hiszed a főnök azt mondja erre, na jó onnan mégse rendelhetlek be? Hát nem. Berendel. Nem jössz vagy el se ér? Ki vagy rúgva.

2015. okt. 13. 17:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez kamu kerdes.
2015. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Innen nem kell hogy kirúgjanak, mert akkor ez nem munkahely. Hanem tudod mi.... MENEKÜLJ!!!!!
2015. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném hogy a szabadságra kiíró tömbben ott van a hely ahová mész szabi alatt, és a telefonszám amin elérnek. Ha beírsz egy helyet, és telefononnem vagy elérhető -érthető okok miatt-, akkor azt a főnök engedélyezi, és a felelősség az övé.Olyan nyilván nincs hogy elenged Mexikóba, majd este telefonál hogy reggel állj munkába vagy ki vagy rúgva. Ez egy munkaügyi bíróságon nem állja meg a helyét. De a tanácsom, még mindig ez: ME-NE-KÜLJ!!!!!!
2015. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez egy munkaügyi bíróságon nem állja meg a helyét.


Ez így van. De ki az a barom aki egy kőgazdag kapcsolatokkal rendelkező vállalkozó ellen felvonul a bíróságon hogy védje a minimálbéres semmi kis állását, kispénzú átlagjaniként?

Ugyan.

2015. okt. 14. 19:02
 7/11 A kérdező kommentje:

.Olyan nyilván nincs hogy elenged Mexikóba,


Hadd kérdezzem meg: olyan van hogy a főnök nem enged el Mexikóba? Olyan van hogy nekem van pénzem, van két hét szabim és úgy döntök egyszer élünk -irány Mexikó!

És a főnök azt mondja: nem nem! ODa nem! Hát onnan nem tudlak visszarendelni adott esetben!

Ilyen van?

2015. okt. 14. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem neki sokkal több buknivalója van mint neked. Neked szívesség lenne ha kirúgna.


Szerintem túlságosan túlparázod. Ha előre közlöd vele hogy hol leszel (jó messze), csak azért nem fog berendelni, mert tudja hogy nem tudsz bejönni, és kirúghat. Akkor simán kirúgna, nem szabira engedne.

2015. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

neki sokkal több buknivalója



???

Oszt'mi lenne az a sok buknivalója? Mondd már el!

Én egyet se tudok mondani.

2015. okt. 15. 08:30
 10/11 anonim ***** válasza:

" Szerintem túlságosan túlparázod."


Ez egy kamukerdes, nem tortent meg a kerdezovel.

Maniaja ujabb es ujabb hulyeseget kerdezni.

2015. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!