Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsírattam egy anyatigrist,...

Megsírattam egy anyatigrist, (istenbiza kirúgatom ha 1 mód van rá), kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Néha szoktunk éjszakázni a munkahelyen, ha beoszt a főnök KÖTELEZŐ (!!!) mindenkinek végrehajtani, ha 2 van egy hónapban, ha 5 van egy hónapban ha 10, mindegy, ki van jelentve, hogy kötelező. Ez a fix munkaórákon kívül van, mindenkinek ki van fizetve ugyanúgy.

Nos van nekem egy kolléganőm akinek van egy 4 éves meg egy 2 éves kisfia, akikről álllllllandóan beszél, akiknél szebbet jobbat nagyobbat nem tojik senki...nem ő az egyetlen akinek gyerekei vannak, de ő az egyetlen aki vagy így, vagy úgy addig húzza, hogy állandóan kimarad a kötelező éjszakázásból, mi meg emiatt folyton többet kell csináljunk. Igaz kifizetik, de annyira azért nem jól, hogy ne aludnék én is inkább itthon.

Első hónapban kezdte azzal, hogy be se jött, majd utána mondta beteg volt a kicsi, már akkor szúrta a bögyöm, mivel semmiféle következménnyel nem járt ez, hogy őméltósága még a fáradtságot se vette, hogy valakinek szóljon előre, legalább előtte való este.

Mikor második hónapban jött ezzel kerek perec megmondtam neki, hogy mégis mit képzel, másnak nincs kicsi gyereke? Más nem mert szólni, mert jajistenem mi lesz, olyan kis érzékeny. Megsértődött, s valahogy kiharcolta, hogy de ő bejön nappal, az éjszakáit beosztottuk magunk közt (ekkor már szóltam a főnöknek akinek nincs gyereke, meg se parittyázta, csitítani próbált, oszt annyi).

Errefel jön ma, azaz tegnap reggel, hogy nehogy beosszuk, értsük már meg végre, hogy neki gyerekei vannak, s ne mind támadjam! egyből fement az agyamra a víz, s meg találtam kérdezni, hogy az ő kölykei mi a franctól fontosabbak mint a másoké, másnak is van mégis távol tud maradni egy éjszakát, nem egyébért de köteezők az éjszakák, nem gyerek függvényében lehet választani, hogy jó vagy nem jó!

Nagy bociszemekkel kezdte nekem mondani, hogy de milyen nehéz kettő fiúval s reméli majd én is megtapasztalom egyszer milyen nehéz, mert nekem könnyű, hogy hazamegyek s pihenek, ott repedezett szanaszét a bőgéstől. Ettől, hogy így előadta, hogy az ő szabadideje fontosabb mint az enyém még jobban kiakadtam, mert mégis mitől? Ő is ugyanolyan alkalmazott mint én, van férje, oldja meg, nem az én hibám, hogy neki mindjárt kettőt kellett csinálni hipp-hopp, nem én csináltam, nem én mondtam, hogy gyereket vállaljon, miért éjszakázzak én többet, s legyek 2 napig zombi utána, azért, hogy ő nagystílüen megússza, akkor minek jött vissza dolgozni ha nem tudja ellátni a feladatait?


A kérdésem az, hogy ha a főnök egyelőre nem folyik bele, mert gondolom sajnálja, akkor kihez fordulhatok? Induljak direkt a nagyfőnökhöz? Vagy mit lehet ilyenkor tenni?


2015. okt. 17. 01:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az egész éjszakáztatás törvényelellenes, mert kötelező pihenőidőt kell biztosítani 2 munkanap között, úgyhogy a Munkaügyi Főfelügyelethez tudsz menni, vagy a Munkaügyi Bíróságra.
2015. okt. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Itt is van:

104. § (1) A munkavállaló részére a napi munkájának befejezése és a következő napi munkakezdés között legalább tizenegy óra egybefüggő pihenőidőt (napi pihenőidő) kell biztosítani.

2015. okt. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Külön szerződés van ehhez, nincs köze az "eredeti" munkához, helyettesítés célból megyünk éjjelre, nem állandóan, csak amikor ott valaki szabadságol. A baj azzal van, hogy ezek az éjszakák jóval stresszesebbek meg dolgosabbak mint a fix munka, ezért visel meg.
2015. okt. 17. 01:44
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát és akkor miért kötelező? Nem tudom akkor értelmezni ezt.

De a munkáltató ugyanaz? Mert ugyanolyan törvényellenes akkor is.

2015. okt. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz a munkáltató, nem volt kötelező, olyan mint egy második munkahely, csak jó idegesen írtam, akkor lett nekem is s másnak is "kötelező" amikor mindannyian belementünk, hogy besegítünk "túlfelöl is" pénzért, ő is, én is, mindenki, most mégis a gyerekeire hivatkozva állandóan kibújik.


Mindegy, lenyugodtam, de köszönöm, hogy próbáltál segíteni, max kiverem a dilit neki minden alkalommal, csak megunja a pofám s odaáll ő is.

2015. okt. 17. 02:25
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ha így kevesen vagytok, beszervezhettek újabb munkaerőt. Ha jól értem, ő ilyenkor nem kap fizetést, szerintem ne stresszeld őt, ha nem tudja vagy nem akarja vállalni, hát nem vállalja, és majd beszállok helyette én. Jól fizetnek?:)
2015. okt. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Itthon ezt csinaljak a prolikkal mindenutt. Alulfoglalkoztatnak aztan hagyjak hogy a prolik szetmarjak egymast s.arer-h.gyer. te kivallo vagy ebben ugy latom.gondolom nincs gyereked.
2015. okt. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó... Ne húzzad az agyam, még reggel van!! Az, hogy valakinek van-e gyereke nagyon nem tartozik a munkahelyre. Amíg nem befolyásolja az én életem kb azt is les.arom, hogy létezik, de nehogymár az ő gyerekei fontosabbak lennének mint az én időm.


Utolsó előttinek: csak annyit, hogy jobban megérné nekem is itthon aludni.

2015. okt. 17. 08:21
 9/19 anonim válasza:
100%

Tipikus magyar mentalitás megint....(tisztelet a kivételnek)

Ha az én tehenem meg döglik , dögöljön meg a szomszédé is...

2015. okt. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mit dolgoztok konkrétan?

Mennyi idősek vagytok?

Ugyan abban a beosztásban vagytok?

2015. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!