Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha szinte...

Futo8 kérdése:

Mit lehet tenni, ha szinte biztosra vehetem, hogy kollégám munkaidőben napi 1-3 órát tőzsdézik, vagy más pénzkereső tevékenységet folytat? Hogy szüntethető meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Már hónapok óta az a helyzet, hogy erős a gyanú, szinte biztosra veszem, hogy kollégám tőzsdézik, vagy vmi hasonlót csinál. A szobába lépve időnként monitorján is látom (azonos fórumot néz gyakran), ill minden nap hamar az asztalra kerülő bankkártyatartója is ezt sugallja, a jellegzetes kattintgatások (hosszú időn át csak a főleg hármas kattintásokat hallom; unom is már) valamint vmi jelzést követően naponta 2-3-szor telefonjára néz és azzal a kezében már megy is a szemközti WC-re; gondolom ügyet intézni. Mit lehet tenni ? (az illető, a rá jutó munkát elvégzi; egy esetben tapasztaltam, hogy egyiknél csak papíron, valóságban nem, de ha azt elmondom, az is olyannak tűnik, hogy "figyelem őt".) Hogy lehet a főnök felé jelezni, hogy ne tűnjön árulkodásnak, amiből esetleg én jöhetek ki rosszul ? Egyéb ötlet ?

Jelezhetem vhogy a főnöknek, hogy az én munkamorálomra sincs jó hatással, hogy a kolléga ennyire lazára veszi (hónapok óta) ?

Ráadásul a teljesítményértékelés előtt, elmúlt 2 hétben végig túlórázott és ezek egy része szinte biztosan nem valós ok volt, hanem többször azért maradt tovább, mert mondjuk napközben 1-3 óra a tőzsdézéssel (?) ment el. Idegesített is, hisz torz képet mutat.


Előre is köszönöm a segítséget !



2015. okt. 25. 22:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle kötekedéstől mentesen írom, de ha idegesít, ahogy az egérrel kattog -ami kva halk, tehát muszáj rá odafigyelned- akkor még szép, hogy figyeled őt.

Egyébként szerintem meg ne foglalkozz vele, nem a te dolgod.

2015. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Bármit. ha 2-nek vesszük, akkor 25%át munkaidőnek arra költöd amire szeretnéd. Csinálj te is valamit amit élvezel.
2015. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dolgod. Te vegezd a sajat munkadat.
2015. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Más meg óránként 10 percre lemegy bagózni. Az nem zavar?
2015. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért foglalkozol vele. Megcsinál mindent? Megcsinál mindent... innentől fogva nem értelek.


Nekem is mással foglalkoznak a munkatársaim munkaidőben és gondok is vannak a cégnél ez miatt. Szerinted érdekel engem? Én mindent megcsinálok és amíg nem bacogatnak, addig én sem fogok ezzel előjönni, mert aljasság és hülyeség.

2015. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne tűnjön árulkodásnak az árulkodás? Hol vagyunk az óvodában? Mit foglalkozol vele? Neked sem lehet túl jó a munkamorálod, ha ennyire ráérsz sasszemmel figyelni a kollégák minden rezdülését...
2015. okt. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Téged már az iskolában is zavart, ha valaki nem csinált házit?

Teljesen független vagy az ő munkájától, sőt még neki állhatna feljebb, amiért egy nála semmivel sem nagyobb beosztású egyén mond ítéletet.


Olvasottakból ítélve nincs panasz a munkájára, azt kötelességtudóan elvégzi. Sőt szerintem te is lustálkodsz annyit mint ő, csak míg ő tőzsdézéssel, addig te azzal, hogy róla gondolkodsz.


Én örülök hogy tőzsdézik, eléggé kockázatos befektetés, de legalább előre gondolkodik és gyarapítani akarja munkája gyümölcsét. Szeretem ha az emberek pénzügyileg tudatosak.

2015. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem azért mondom de ritka nagy féreg vagy.


Egyrészt mi közöd ahhoz, hogy ő hogy végzi a munkáját ha elvégzi? Miért zavar az, hogy pénzt keres? Kattog az egér...komolyan neked ilyen gondjaid vannak? És miért zavar hogy túlórázott?


Ráadásul te is eléggé ráérhetsz ha képes vagy egész nap a másikat figyelni, igazi dicső kommunista válna belőled...A főnököd helyében téged rúgnálak ki elsőként.


Hogy én mennyire utálom az ilyen embereket, akik ahelyett hogy a saját előrelépésükért tennének, folyton azt lesik mit csinál a másik, és azonnal szúrja a szemüket ha annak 1 forinttal vagy egy perc szabadidővel több jut...Undorító.

2015. okt. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

"olyannak tűnik, hogy "figyelem őt


Igen, olyannak tűnik hogy figyeled őt. Azért mert valóban ez a helyzet. Erre gondoltál már?



Victor Hugo írja A Nyomorultak c. művében, hogy

"Semmit sem fürkésznek az emberek egymás dolgaiban oly mohó érdeklődéssel, mint azt, amihez semmi közük."


"

2015. okt. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

"naponta 2-3-szor telefonjára néz és azzal a kezében már megy is a szemközti WC-re; gondolom ügyet intézni."


Csodálatos lehet úgy dolgozni, hogy valaki még azt is figyeli, hogy mit csinál az ember a WC-n...


"Hogy lehet a főnök felé jelezni, hogy ne tűnjön árulkodásnak, amiből esetleg én jöhetek ki rosszul ?"


Amit csinálsz, az nem tűnik árulkodásnak, hanem az. Konkrétan és efektív árulkodás. És nem azért fogsz rosszul kijönni belőle, mert annak fog tűnni ami, hanem azért, mert ez bűn. A bűn pedig magában hordozza a büntetését, vagyis hogy az ember egyre jellemtelenebb lesz csak és a másik sározása közben saját maga válik egyre koszosabbá.


"Jelezhetem vhogy a főnöknek, hogy az én munkamorálomra sincs jó hatással,"


Jelezheted, de neked nem a munkamoráloddal van a legnagyobb baj, hanem a jellemeddel. Tudod a pártállami diktatúrák beszervezői sírva könyörögtek volna anno a receptért az ilyen "Orwelli" jellemeknek.


De kivételesen még tényleg hasznos is lehetne az itt folyó gyakoris "hányás", meg "fikázás", ha történetesen igaz, és esetleg nem csak annyit szűrnél le belőle, hogy mindenki köcsög, aki válaszolt, vagy ilyesmi, hanem esetleg elgondolkodnál rajta, hogy talán van úgy, hogy igaz a mondás, hogy ha mindenki szembe jön veled az autópályán, akkor lehet hogy te mész rossz irányba.

2015. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!