Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy álltok az olyan munkával,...

Hogy álltok az olyan munkával, aminél nagy felelősséget kell vállalnotok, és igenis számon kérik?

Figyelt kérdés
2015. nov. 8. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól meggondolnám, hogy elvállaljam-e.
2015. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 6 évig dolgoztam olyan munkakörben, ahol emberéletekről volt szó. Személy szerint nem tudtam hozzászokni ehhez a stresszhez, és két éve váltottam... :( Az új munkámban csak közepes szintű a felelősség (inkább anyagi jellegű), és nem tud egy ember meghalni egy apró tévedésemtől, így most sokkal jobban érzem magam. Úgy láttam a kollégáimnál, hogy ez nagymértékben alkati kérdés. Voltak, akik kifejezetten élvezték az ezzel járó stresszt, adrenalinfüggőnek tűntek, mások nem élvezték ugyan, de szabadidejükben jól fel tudták dolgozni. Sajnos rá kellett jönnöm, hogy nekem nem való ez (testi tüneteim jelentkeztek, alvászavar, gyomorégés stb.), és az egészségemre tekintettel hagytam abba.
2015. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában, ha valaki valamilyen vezetői szerepet tölt be, akkor felelősség nyomja a vállát. Az enyémet is. Részben élvezem, ha hibázok, szenvedek... Ez ilyen. Nehéz elhatárolódni és letenni a munkát, amikor hazamegy az ember.

Nagyon lelkiismeret hiányos embernek kell lenni ahhoz, hogy ezt lehessen stressz nélkül csinálni.

Én elvagyok vele, de szerencsére akkorát még nem hibáztam, ami miatt testi tüneteim jelentek volna meg. Ha ez előfordulna, akkor karrier ide vagy oda, abbahagynám.

2015. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van az ilyen munkáktól alvászavarom, és lassan kikészülök, mert azon agyalok folyamatosan, azzal kapcsolatosak az álmaim is. Sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb tudok lenni amikor nincsenek nagy terhek a vállamon. Lehet hogy ez hülyén hangzik, de jobban szeretem másra hárítani a terheket, ha van rá mód.
2015. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 id. Géber Péter ***** válasza:
Azért fél valaki, mert képtelennek tartja magát ellátni a feladatot! Önbizalom hiánya.
2015. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!